Najnowsze

Najnowsze

Koronawirusa nie ma, ale kwarantanna trwa. Uczniowie pozostaną zamknięci w internatach. "Takie są przepisy"

- Dobra informacja, w Policach wszystkie próbki pobrane, wszystkie testy są ujemne - przekazał w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak przekazał jednak sanepid w Policach, ponad 200 osób objętych kwarantanną będzie musiało zostać w internacie do niedzieli. Nastolatkowie i wychowawcy zostali zamknięci w poniedziałek wieczorem po tym, jak dwie uczennice trafiły do szpitala z podejrzeniem koronawirusa.

"Jeżeli koronawirus się już pojawił, to z nami zostanie"

- Pytanie, czy będzie stwarzał zagrożenie, czy nie - powiedział w TVN24 epidemiolog profesor Robert Flisiak, komentując pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Mówił też o napięciu i strachu w oczekiwaniu na potwierdzenie przypadku zakażenia w Polsce. Jego zdaniem "strach wśród administracji szpitali będzie bardzo dobrym materiałem dla socjologów".

Kiedy zaczyna się epidemia? "Muszą być spełnione trzy kryteria"

Miejsca występowania ognisk zachorowań wywołanych przez koronawirusa są w dużej części przypadkowe i niezależne na przykład od klimatu - uważa ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń dr Paweł Grzesiowski. Do powstania ogniska epidemicznego przyczynia się między innymi duże zagęszczenie ludności, centra transportu osobowego i duża liczba osób starszych.

Górnicze związki z rządem. "Przez cztery ostatnie lata te organizacje romansowały z władzą"

W jednym miesiącu związkowcy z Solidarności świętują z władzą, w drugim wysypują węgiel w biurach poselskich i blokują tory w proteście przeciw importowi węgla z Rosji. Zdaniem niektórych przedstawicieli konkurencyjnych związków zawodowych taki "romans" z władzą trwał przez ostatnie cztery lata, a ostatnie działania mogą być jedynie "pod publikę". O związkowo-rządowych relacjach w górnictwie mówił w materiale programu "Czarno na białym" Piotr Świerczek.

Górnicze związki z rządem. "Przez cztery ostatnie lata te organizacje romansowały z władzą"

W jednym miesiącu związkowcy z Solidarności świętują z władzą, w drugim wysypują węgiel w biurach poselskich i blokują tory w proteście przeciw importowi węgla z Rosji. Zdaniem niektórych przedstawicieli konkurencyjnych związków zawodowych taki "romans" z władzą trwał przez ostatnie cztery lata, a nawet ostatnie działania mogą być jedynie działaniem "pod publikę". O związkowo-rządowych relacjach w górnictwie mówił w materiale programu "Czarno na białym" Piotr Świerczek.

Koronawirus zabił na świecie ponad 3200 osób. Sprawdź statystyki

Koronawirus SARS-CoV-2 wciąż się rozprzestrzenia, z dnia na dzień liczba zakażonych rośnie. Ile osób jest chorych, a ile wyzdrowiało? W jakim tempie rozwija się epidemia? Sprawdź statystyki. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

Sanders wygrywa w Kalifornii, Biden w większości stanów. Pierwsze wyniki po Superwtorku

Dobiegł końca najważniejszy dzień prawyborów w USA - tak zwany Superwtorek. Trwa liczenie głosów. Jak wskazują wstępne wyniki, senator Elizabeth Warren zajęła dopiero trzecie miejsce w swoim rodzimym stanie Massachusetts. Zgodnie z przewidywaniami w Kalifornii prowadzi Bernie Sanders. Według mediów w większości stanów zwyciężył były wiceprezydent Joe Biden. Zdaniem Donalda Trumpa "największym przegranym" Superwtorku jest miliarder Michael Bloomberg.