Najnowsze

Najnowsze

O demonstracjach w obronie sędziów w "Faktach po Faktach"

Demonstracje solidarności z sędziami po zawieszeniu sędziego Pawła Juszczyszyna to główny temat pierwszej części niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi programu będą: Barbara Piwnik (sędzia, była minister sprawiedliwości i prokurator generalna) oraz Piotr Schramm (adwokat, Kancelaria GESSEL).

Protest wiernych przed kurią w Gdańsku. "Wspieramy osoby, które dotknęło zło"

Bez okrzyków, z jednym hasłem, w ciszy i modlitwie. Tak wyglądał niedzielny protest przed gdańską kurią. - Gromadzimy się, żeby wesprzeć wszystkie osoby, które zostały skrzywdzone przez zło, które miało miejsce w naszej diecezji - mówiła Justyna Zorn, organizatorka zgromadzenia. To drugi i prawdopodobnie nie ostatni protest w sprawie pedofilii i innych nadużyć w Kościele.

Parlament Iraku za dymisją premiera. "Musimy być w porządku wobec naszych obywateli"

Iracki parlament przegłosował w niedzielę dymisję premiera Iraku - podała telewizja Al-Arabija. Adil Abd al-Mahdi przekazał swoją pisemną rezygnację w sobotę. Decyzja szefa rządu jest wynikiem apelu najwyższego przywódcy szyickiego w Iraku ajatollaha Aliego Sistaniego o zmianę władzy i zakończenie trwającej przemocy. Jak podaje Reuters, w antyrządowych protestach trwających od 1 października zginęło co najmniej 408 osób.

"Jeżeli kucharz z Polski atakujący terrorystę nie jest w stanie zjednoczyć naszego kraju, to nie wiem, co może"

"Wielu ludzi oskarża 'imigrację' za okropny atak na London Bridge. Wyjaśnijmy to: terrorysta był Brytyjczykiem, ale jeden z bohaterów, który został ranny powstrzymując go, to Łukasz - kucharz i imigrant z Polski" - napisał na Twitterze brytyjski prezenter telewizyjny Rav Wilding. Akt odwagi zwykłych przechodniów, wśród których znalazł się Polak, na nowo zrodził na Wyspach debatę o imigrantach. Napływ obcokrajowców był jednym z głównych argumentów zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. "Warto pamiętać o tym zdarzeniu następnym razem, kiedy ktoś powie, że wpuszczamy zbyt wiele osób z Europy Wschodniej do kraju" - stwierdził w tweecie brytyjski dziennikarz Piers Morgan. Heroiczną postawę londyńskich przechodniów pochwalili premier Wielkiej Brytanii, burmistrz Londynu oraz królowa Elżbieta II.

Ciężarówki z poduszką na autostradach w Polsce. Względy bezpieczeństwa

Koszenie trawy, sprzątanie czy naprawa uszkodzonej nawierzchni, a to wszystko przy pędzących obok z dużą prędkością samochodach. Tak wygląda codzienność pracowników służby utrzymania autostrad. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno ich jak i kierowców podczas prac pojawiają się ciężarówki z poduszką energochłonną. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Uratowała tygrysy, straciła część premii

Robią sobie zdjęcia z tygrysami i dziękują dyrektorce zoo za ich uratowanie. Ale jednocześnie zabierają jej pieniądze. Władze Poznania pozbawiły Ewę Zgrabczyńską części premii. Za samą akcję ratowania tygrysów może jednak oczekiwać nagrody.

"Nie zmienimy konstytucji tylko ze względu na to, że jest jakiś potencjalny bandyta"

- Czy to będzie zmiana konstytucji, czy to będzie ewentualne odwołanie prezesa NIK większością kwalifikowaną, to będzie to większość analogiczna do tej, która jest potrzebna do zmiany konstytucji - w taki sposób rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk mówił w "Kawie na ławę" o alternatywnych rozwiązaniach w sprawie odwołania Mariana Banasia, jeśli sam nie poda się do dymisji. Europoseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz zapewniał, że "żadnych zmian w konstytucji nie będzie". - Nie zmienimy konstytucji, którą sami Polsce daliśmy, tylko dlatego, że jest jakiś potencjalny bandyta - dodał przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Czynny żal, czyli dobrowolne przyznanie się do winy. Czym jest?

Czynny żal, czyli dobrowolne przyznanie się do winy wysłane do urzędu może być alternatywą dla osób, które z różnych powodów nie dopełniły swoich urzędowych obowiązków, czy nawet popełniły przestępstwo skarbowe. Warunek jest jeden - czynny żal musi zostać wyrażony zanim zostanie wszczęte postępowanie i postawione zostaną zarzuty.

"Polacy, jak mają wroga, to się lepiej spisują"

Gościem programu "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS był Krzysztof Wielicki, polski wspinacz, himalaista, piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. W rozmowie z Michałem Sznajderem mówił między innymi o swojej pasji do wspinaczki oraz początkach polskiego alpinizmu.

"Nie wypada nie pomagać". Syrenka i Tom Hanks z pomocą najmłodszym pacjentom psychiatrycznym

Liczba dzieci wymagających leczenia psychiatrycznego rośnie lawinowo. - Niszczy je pęd życia i kryzys rodziny - mówi psychiatra dziecięca Sabina Micorek. W szpitalu spędzają nawet trzy miesiące i boją się powrotu do szkoły. Po pierwsze, że będą wyśmiewane za to, że były w takim miejscu. Po drugie, boją się zaległości. Ruszyła akcja charytatywna z udziałem między innymi syrenki i Toma Hanksa.

"Pewnych rzeczy kobiety nie muszą sobie mówić"

Często druga kobieta pozwala innej kobiecie "podgłośnić głos". To znaczy, same nie umiemy upomnieć się o swoje rzeczy, ale o koleżankę czy inną kobietę potrafimy - mówiła w programie "Xięgarnia" poetka Joanna Mueller. Wraz z ilustratorką Joanna Łańcucką połączyły siły i stworzyły poemiks "Waruj", czyli książkę poetycką połączoną z komiksem.

Piękne widoki to znak rozpoznawczy tego regionu. "Jeżdżę tam na polowania fotograficzne"

San Gimignano zwane średniowiecznym Manhattanem, droga Gladiatora, czyli miejsce, w którym kręcone były sceny do filmu Ridley'a Scotta oraz Gelateria della Pizza z najsłynniejszymi lodami we Włoszech. O Toskanii zatopionej w niezwykłej scenerii wschodzącego i zachodzącego słońca w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadał fotograf Paweł Uchorczak. - Zakochałem się w Toskanii i staram się co roku ją odwiedzać - mówił fotograf. - Toskania słynie z polowań i ja też jeżdżę tam na polowania, ale bezkrwawe, czyli te fotograficzne, bo jestem jak myśliwy, który czeka na odpowiedni moment aż słońce wyjdzie powyżej horyzontu - opowiadał Paweł Uchorczak.

IKE, IKZE, PPE i PPK - wszystkie elementy trzeciego filaru

W Polsce mamy trzy filary emerytalne. Pierwsze dwa to ZUS i - jeszcze przez parę miesięcy - OFE, w III filarze mamy natomiast IKE, IKZE, PPE i PPK. Co to jest? Jak działa? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat oszczędzania na emeryturę.

Kary za publiczne żucie gumy. Najdroższe miasto świata bez tajemnic

Singapur to jeden z najlepiej rozwiniętych krajów w Azji. O kosmicznej architekturze: Cloud Forest i Flower Dome, ArtScience Museum oraz stadionie na wodzie w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadał Kamil Pakosz. Podróżnik zwracał uwagę, że "Singapur to miasto-państwo bardzo porządne i dbające o porządek i ład publiczny". - Całkiem niedawno, bo w 1992 roku wprowadzono zakaz publicznego żucia gum. Grozi to bardzo surowymi karami łącznie z karami cielesnymi - wskazał. Planując podróż do Singapuru trzeba się jednak przygotować na spory wydatek. - Singapur od pięciu lat jest najdroższym miastem świata i to faktycznie można tam odczuć - podkreślił Pakosz.

"Po prostu wyjątkowi". Akrobaci zwycięzcami "Mam Talent!"

Za nami finał programu "Mam Talent". 12. edycję programu wygrał duet tancerzy - akrobatów: Marysia Gawlik i Julian Waglewski. W nagrodę otrzymali 300 tysięcy złotych. - W ogóle się tego nie spodziewaliśmy - przyznała akrobatka. - W naszych edycjach było już bardzo dużo par akrobatycznych, ale wy jesteście po prostu wyjątkowi - mówiła do zwycięzców jedna z jurorek, aktorka Małgorzata Foremniak.

Wymiana ognia między kartelem i policją. Nie żyje 14 osób

14 osób, w tym czterech policjantów, zginęło w strzelaninie w Meksyku. Do wymiany ognia doszło między policją i członkami kartelu narkotykowego w meksykańskiej osadzie Villa Union w stanie Coahuila niedaleko granicy z USA. Kilka dni temu amerykański prezydent Donald Trump zapowiedział, że zamierza wpisać meksykańskie gangi na listę organizacji terrorystycznych.

Archeolodzy przekopią dawny cmentarz

Archeolodzy zbadają teren dawnego cmentarza na poznańskich Winogradach. Na jego części już stoją kościół i blok. Wkrótce prowadzić będzie tędy trasa tramwajowa.

Skazany za morderstwo, miał ratować ludzi. "Nie jest bohaterem, absolutnie nie jest"

Wśród świadków piątkowego ataku na Moście Londyńskim, którzy brali udział w obezwładnieniu napastnika, był 42-letni James Ford, mężczyzna skazany za morderstwo - podały w sobotę brytyjskie media. W 2003 roku zamordował 21-letnią Amandę Champion. W dniu ataku Ford przebywał na jednodniowej przepustce. - Nie jest bohaterem, absolutnie nie jest - mówiła ciotka zamordowanej dziewczyny Angela Cox.