Najnowsze

Szef MSZ: to dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji

Umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich – powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Stwierdził również, że MSZ "poradził sobie bardzo dobrze" z organizacją wyborów za granicą.

La Liga do końca trzymała w napięciu. Przerwana seria Realu

Przerwaniem serii dziesięciu zwycięstw z rzędu zakończył sezon 2019/20 w La Lidze Real Madryt. Królewscy w niedzielę zremisowali na wyjeździe z Leganes 2:2. Wynik otworzył jeden z najbardziej bramkostrzelnych obrońców XXI wieku Sergio Ramos. Rezultat ten przypieczętował spadek gospodarzy z hiszpańskiej ekstraklasy, choć do samego końca ambitnie walczyli o zwycięstwo.

Pierwsza wygrana Świątek w Pradze

Porażka i zwycięstwo - taki bilans po dwóch dniach rywalizacji w turnieju pokazowym w Pradze ma Iga Świątek. W niedzielę Polka pokonała Czeszkę Terezę Martincovą 6:7 (7-9), 6:3, 10-8. Impreza zakończy się w poniedziałek.

Wejście smoka Milika. Napoli wygrywa w doliczonym czasie

O takich wejściach na boisko marzy każdy piłkarz. Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w meczu Napoli - Udinese w 30. minucie i przy pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę. Jego zespół wygrał w 34. kolejce Serie A 2:1, strzelając decydującego gola w 95. minucie.

Sprawdź, gdzie jest burza

W części kraju pojawiły się wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza i śledź aktualną sytuację pogodową w Polsce.

Wielka forma i dublet Thiema w berlińskim hangarze. U pań niespodzianka

Dominic Thiem królem turniejów pokazowych. Austriak wygrał właśnie drugą część imprezy bett1 ACES w Berlinie. Kilka dni temu triumfował na trawie, a teraz był najlepszy na korcie twardym. W finale, który został rozegrany w hangarze dawnego lotniska Tempelhof, pokonał Jannika Sinnera 6:4, 6:2. - Ostatni raz tak dobrze grałem 4 miesiące temu - powiedział zwycięzca. Tymczasem u kobiet niespodziewanie triumfowała Anastasija Sevastova.