Najnowsze

Najnowsze

Prezydent: Chrześcijaństwo to fundament Europy

Zdaniem prezydenta Unia Europejska nie może budować przyszłości zapominając o swoich korzeniach. - Dlatego tak trudno jest nam zaakceptować sprzeciw niektórych krajów wobec umieszczenia w preambule przyszłego traktatu konstytucyjnego odniesienia do wartości chrześcijańskich - mówi w "Fakcie" Lech Kaczyński.

Jerzy Stępień: nie jesteśmy jedyną ostoją demokracji

- Trybunał Konstytucyjny nie został jedyną ostoją demokracji w Polsce. Wciąż można liczyć na bardzo wielu posłów, senatorów... Na niezależne media, a także na środowiska akademickie. Ale najważniejsze, że można liczyć na zdrowy rozsądek naszych obywateli - mówi w wywiadzie dla "Gazety Lubuskiej" przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, prof. Jerzy Stępień.

Taśm Gudzowatego część druga

To nieprawda, że Józef Oleksy nie wiedział o nagraniu swej rozmowy z biznesmenem - twierdzi "Dziennik". Dwa tygodnie po zarejestrowanej kolacji były premier jeszcze raz odwiedził Aleksandra Gudzowatego po to, by wypytać go o szczegóły. I znów został nagrany. "Dziennik" dotarł do drugiej taśmy.

Czy Rosomak jest naprawdę taki zły?

- Wyniki testów polskiego transportera opancerzonego, od których miała zależeć jego przyszłość, mogły być ustawione tak, żeby potwierdzić tezy "Raportu Macierewicza" - czytamy w "Trybunie".

Kwaśniewski wraca na polityczny ring

"Wszystkie ręce na pokład" - apeluje Aleksander Kwaśniewski i pierwszy daje przykład. O tym, że wraca do polityki i gotowy jest przeprosić za partyjniactwo rządów SLD - były prezydent mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Czy Raport Macierewicza naruszył prawa obywatelskie Polaków?

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski podpisał kolejnych osiem wniosków o wyjaśnienie spraw osób poszkodowanych przez publikację raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych - donosi "Trybuna". Lista osób, które pozwały, albo zapowiedziały pozwy za opisanie ich w raporcie, jest ponoć długa.

Kraków-Balice, czy Airport Kraków?

Władze Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice chcą zmienić wizerunek medialny lotniska. Myli się jednak ten, kto myśli, że dla lotniska może to oznaczać dłuższy pas startowy, albo rozbudowę terminalu. Dyrekcja planuje natomiast zmianę nazwy marketingowej, barw i logo. Ale na to nie zgadzają się jednak mieszkańcy gminy Zabierzów - pisze "Dziennik Polski".

Łapówka za wolność dla Rywina?

Za pieniądze obiecał uwolnić Lwa Rywina? Dzisiejsza Rzeczpospolita odsłania kulisy działalności zatrzymanego niedawno warszawskiego prokuratora Krzysztofa W.

Gudzowaty nagrał nie tylko Oleksego

Na Oleksym nie koniec - donosi "Rzeczpospolita". Jak dowiedzieli się jej dziennikarze, Aleksander Gudzowaty nagrał też Marka Ungiera - byłego ministra w kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego.

Urlop dyplomatyczny

Zadzwoniła do mnie dziennikarka France24. Poprosiła o kontakt do minister Anny Fotygi. Wyjaśniła, że przygotowuje program z okazji 50-lecia urodzin UE w Berlinie i że przy okazji chce ją prosić o udział w programie. Uff... trudna sprawa. Jak to wyjaśnić? Nawet jeżeli teoretycznie to możliwe - pani minister spraw zagranicznych Anna Fotyga (złośliwie nazywana "minister za godzinę") raczej nie znalazłaby czasu.

Kwaśniewski: Wstyd mi zaprosić znajomych do domu

- Majątek jest legalny. Jestem człowiekiem przezroczystym - zapewnia Aleksander Kwaśniewski. i wylicza, skąd pochodzą jego oszczędności: comiesięczna "eks-prezydencka" pensja w wysokości 3900 zł, ok. 1 mln oszczędności oraz honoraria za zagraniczne wykłady. To odpowiedź byłego prezydenta na głośne zarzuty Józefa Oleksego.

Jak brzytwa

Dwa dni pauzowałem. Nie ma jednak mowy o twórczym kryzysie. Zapał do blogowania wciąż jest duży, a brak wpisów jest usprawiedliwiony. Środa to dla mnie dzień wolny, który poświęcam rodzinie i TYLKO jej. To jest moja „niedziela”. Taką umowę zawarłem z żoną, która zgodziła się bym pracował w każdy weekend prowadząc sobotni i niedzielny Magazyn 24 godziny w TVN24 (Polecam! – chodzi oczywiście o Magazyn, nie o pracę w weekend).

A teraz z zupełnie innej beczki

W środę po magazynie pojechałem do redakcji Krytyki Politycznej (dlatego nie miałem czasu na blog, przepraszam), posłuchać dyskusji na temat wydanej właśnie książki francuskiego filozofa i działacza lewicy (kiedyś maoistowskiej) Alaina Badiou : „Święty Paweł. Ustanowienie uniwersalizmu.”

Wstrząśnięci i zmieszani

Jak zostać szpiegiem? Nic prostszego. Trzeba znaleźć ogłoszenie o pracy – na przykład takie, jakie pojawiło się na jednej z krakowskich uczelni: „Chcesz mieć stałą pracę w Warszawie to przyjdź na spotkanie z oficerem Agencji Wywiadu”. Spotkanie się odbyło, studenci przyszli - a dziś jakoś nikt nie chce o nim opowiadać. Wiadomo – Top Secret.

Były prezydent wraca do polityki

- Sytuacja zaczyna być tak trudna, że wszystkie ręce na pokład, trzeba walczyć - powiedział były prezydent w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej".

Don't worry Mister!

Tomek przyleciał z Hiszpanii. Z Malagi.- ale zima ! miało być zimno, ale nie tak! – warszawska wiosna go nie zachwyciła (w Maladze już 25 stopni i słoneczko :)- o ku…rka wodna bagaże nie doleciały – no to go już załamało. Ubrania, prezenty, szczoteczki do zębów i inne wynalazki będą dopiero następnego dnia. A już dzisiaj miał ruszyć do rodziny w Polskę. Smutek. I kurteczka taka cieniutka. I deszcz pada. I wiatr wieje. Ciemno, zimno, do domu daleko. Wioząc go z lotniska – ku pokrzepieniu serc - opowiedziałem  mu jedną z moich przygód bagażowo-pogodowych.

Starzy działacze zostają w SLD

- Nie ma w SLD miejsca dla osób, które łamią statut partii - powiedział w TVN24 sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski. Dodaje, że partia nie pozbędzie się starszych działaczy tylko ze względu na wiek.

OLEKSY, BĄDŹ NAM ŚWIATŁEM!

Kiedy dwa miesiące temu pisałem dlaczego polska lewica jest niewiarygodna i – delikatnie mówiąc – nie odpowiada potrzebom Polski i oczekiwaniom Polaków, otrzymałem moc listów protestacyjnych od sympatyków lewicy: „nieprawda”, „to wspaniali politycy”, „Pałasiński nieobiektywny” itp. Dziś też Państwo tak uważają?

Niebezpieczne związki, niebezpieczne wyznania...

No, tak. Trochę mnie poniosło. Szczerze i od serca napisałem co myślę o pakiecie Kluski i o sytuacji przedsiębiorców. I co? I morze niewdzięczności. A gdzie coś osobistego – czytam w komentarzach, inni potrafią pokazać ludzką twarz – dodaje ktoś inny. Czyli ma być o osobistych doznaniach. Tak? Proszę bardzo.

czwartek 17.30 SLD wzburzone słowami Oleksego

czwartek, 22 marca, godz. 17:30W rozmowie z Gudzowatym Józef Oleksy obrzucił błotem swoich partyjnych kolegów, niektórych oskarżył o przekręty. Padały epitety: krętacz, nadęty buc, narcyz, dupek - i to wobec takich postaci SLD jak Kwaśniewski, Miller, Olejniczak czy Szmajdziński. - Takiego języka nie używam nawet mówiąc o swoich wrogach - komentował słowa Józefa Oleksego nagrane na taśmie Krzysztof Janik z SLD.

Nowa broń Tuska

Piotr Targiński, nowy asystent szefa PO Donalda Tuska, zanim zajął się polityką był wziętym modelem. Wzrost 181 cm, obwód klatki piersiowej 105 cm, talia 75 cm, biodra 95 cm - wylicza jego atuty "Super Express".

Za łapówkę chciał wypuścić Lwa

Krzysztof W., zatrzymany we wtorek za korupcję warszawski prokurator, chciał załatwić zwolnienie z więzienia Lwa Rywina - ustaliła "Rzeczpospolita".

(NIE)KROCIE KWAŚNIEWSKIEGO

Jaki majątek zgromadził Aleksander Kwaśniewski? Czy są to krocie, o jakich mówił Józef Oleksy podczas spotkania z Aleksandrem Gudzowatym? Były prezydent w rozmowie z "Życiem Warszawy" odpiera zarzuty Oleksego.

Kwaśniewski się rozlicza

W dzisiejszym „Życiu Warszawy” Aleksander Kwaśniewski rozlicza się z apartamentu w stolicy, działki pod Warszawą i domu w Kazimierzu. Tak jak deklarował wcześniej - ujawnia swój majątek, żeby zadać kłam temu, co mówił o nim Józef Oleksy.

Polski biznes chce podbić Zatokę Perską

Premier Kaczyńki ma rozmawiać z emirami Kuwejtu i Kataru na temat ich współpracy z polskimi firmami. Lotos, Polimex-Mostostal i PGNIG mają szanse na intratne umowy.

MSWiA wypowiada wojnę agencjom towarzyskim

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skomplikuje życie właścicielom domów publicznych. Ma zamiar nasłać na nich wszystkie możliwe służby - policjantów, strażaków, skarbówkę, straż graniczną, inspekcję pracy, sanepid, a nawet nadzór budowlany - donosi "Dziennik Łódzki".

Mamy zespół od bioetyki

Z inicjatywy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro powstał zespół doradczy ds. bioetyki. Zadaniem naukowców, którzy się w nim znajdą, będzie doradzanie m.in. w sprawie ochrony życia - donosi "Nasz Dziennik".

Sikorski: odszedłem z powodu Macierewicza

Były szef MON Radosław Sikorski pierwszy raz od dymisji przerywa milczenie. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” ujawnia, dlaczego odszedł z rządu, i krytykuje publikację raportu z weryfikacji WSI. Zdradza też, że niedługo napisze książkę - thriller polityczny.