Najnowsze

Najnowsze

Prymas Glemp: Rydzyk powinien przeprosić za "szambo"

W wywiadzie dla "Dziennika" odchodzący na emeryturę prymas Józef Glemp opowiada o historii, polskiej rzeczywistości i wyzwaniach przyszłości. Wśród obecnych problemów wymienia radykalizm polityczny Radia Maryja.

Polacy nie pamiętają nauk Jana Pawła II

Polacy powoli zapominają treść nauczania Jana Pawła II - donosi "Życie Warszawy". Według przeprowadzonego dla tego dziennika sondażu, problemy sprawia im np. określenie poglądów papieża na aborcję i homoseksualizm.

Synowa Gierka brała łapówki

Synowa Edwarda Gierka, okulistka Ariadna G., to wyrachowana łapowniczka - twierdzi "Fakt". Wyszło na jaw, że brała gigantyczne łapówki od firm, które dostarczały sprzęt do kierowanego przez nią szpitala.

Polsko-brytyjska wojna o urodę

Na Wyspach dochodzi do coraz większej liczby konfliktów między Polkami a Brytyjkami. Chodzi o urodę. Podobno Angielki czują się zazdrosne o to, że emigrantki znad Wisły są od nich ładniejsze.

Piloci wyszkolą się w Izraelu?

Szkolenie pilotów myśliwców F-16 może odbyć się w Izraelu. - Amerykanie nauczą was, jak latać, my możemy was nauczyć, jak walczyć - mówią Izraelczycy.

Kościół stracił na Świątyni Opatrzności

Kościelna spółka skarży wykonawców Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie - ujawnia "Rzeczpospolita". Firma archidiecezji warszawskiej twierdzi, że przez nierzetelność budowlańców straciła ponad 20 milionów złotych.

Wojna o urzędników

W urzędach wojewódzkich może zabraknąć fachowców od unijnych pieniędzy, bo samorządowcy biją się o specjalistów. Ponad 4 tys. wykwalifikowanych urzędników potrzeba w samorządach do obsługi gigantycznych środków z Unii. Ale tych jest za mało - stwierdza "Rzeczpospolita".

Środowisko akademickie podzielone w ocenie lustracji

czwartek, 29 marca, 17:30O argumentach za i przeciw składaniu oświadczeń lustracyjnych zrobiło się głośno kilkanaście dni temu, kiedy senaty największych polskich uczelni zwróciły uwagę na niekonstytucyjność zapisów. Wśród krytyków byli pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego. Dzisiaj "Rzeczpospolita" napisała, że 41 wykładowców warszawskiej uczelni uważa, że środowisko powinno się zlustrować, a szkół wyższych nie należy mieszać do polityki. Z kolei wczoraj senat Uniwersytetu Jagiellońskiego zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego o jak najszybsze wydanie orzeczenia w sprawie ustawy lustracyjnej.

ODCHODZĘ!!!!

To będzie krótkie, żołnierskie trzy słowapisane wierszem wprost z Ursynowa.Pytacie dlaczego, czy coś się stało?Oj! wiele ostatnio się u nas działo.

Jaka to ulica

Dziś w telewizji był odjazdowy materiał o badaniach wypadków z udziałem wielbłądów, więc blog - dla równowagi będzie poważny. TVN24 przyglądała się cały dzień dekomunizacji ulic, miast, placów, statków i czego tam jeszcze do ustawy nie wpisano.

Kornatowskiego prześwietli IPN

IPN sprawdzi przeszłość Konrada Kornatowskiego. Instytut zajmie się zgromadzonymi w archiwach aktami Komendanta Głównego Policji na prośbę szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

DZIEKUJE!!!

Och!! i Ach!!!!! o tych życzeń jakoś poczułem się lepiej. Chociaż ja jeszcze nie tak dobrze jak mój komputer. Mała kuracja komputerowa dla tego fajnego urządzenie wystarczyła. Dla mnie jeszcze nie!

"Tendencja ku autorytaryzmowi"

środa, 28 marca, 21:00Janusz Palikot rzuca rękawicę Donaldowi Tuskowi i domaga się usunięcia z partii Jana Rokity, który według niego osłabia PO. To pomysł z kosmosu komentuje szef partii Donald Tusk. Według profesora Ireneusza Krzemińskiego, pomysł posła Palikota jest niedorzeczny, ale obnaża pewną złą tendencję w polskiej polityce.

Skąd te pomysły?

Czytelnicy pytają – Mazur odpowiada, odc. 1.Skoro nie było dziś relacji i nie ma czego specjalnie komentować, to odpowiem na pytanie, które ostatnio padło: skąd się biorą pomysły? Najbardziej trafna jest odpowiedź najprostsza: z życia.

DLACZEGO RELIGIE NIENAWIDZĄ?

W Egipcie odbyło się w tych dniach referendum. Prawodawca pytał obywateli, czy zgadzają się na wprowadzenie 34 poprawek do konstytucji. Najważniejsze z nich dotyczyły wprowadzenia zakazu działania partii o inspiracji religijnej.

Pytam wprost

Miało być o wiośnie, ale interwencyjny mail od zaniepokojonego lekarza anestezjologa pobudził mnie do mało wiosennych rozważań.

„Wiadomo…”

Są w Polsce ludzie, którzy wiedzą. ONI mają monopol na rację. Mogą przesądzać kto jest prawy i sprawiedliwy, a kto jest… wiadomo kim. WIEDZĄCY są nieomylni, z nimi nie można dyskutować, ich trzeba słuchać i przytakiwać. Ci, którzy mają inne zdanie błądzą, działają na zlecenie określonych sił (wiadomo jakich!), są w układzie (wiadomo jakim!), dbają wyłącznie o swoje interesy (wiadomo jakie!) itd. itp.

Wszyscy ludzie lewicy są źli - mówi Gudzowaty

Oni wszyscy są źli, bo nie mają dusz patriotów, mówi w obszernej rozmowie z "Dziennikiem" Aleksander Gudzowaty. Ma na myśli polityków SLD. I dodaje: oni się wszyscy kłócili. Cała trójka - Kwaśniewski, Miller, Oleksy. Bez przerwy: chimery i awanturki.

Kwaśniewski i Miller po rozwodzie

Jeśli ja mam wylądować na emeryturze, to Kwaśniewski powinien na rencie zdrowotnej. Ostatnio ma wyraźne problemy z zachowaniem równowagi. Tej politycznej oczywiście, powiedział "Super Expressowi" były premier Leszek Miller.

Rokita: Kornatowski sfabrykował dowód

"Kornatowski wbrew wszystkim procedurom, wbrew kodeksowi postępowania karnego, spotkał się z ekspertem od sekcji zwłok. Kazał mu sfabrykować dowód, że bicie nie ma związku ze śmiercią" - mówi DZIENNIKOWI poseł PO Jan Rokita, auto raportu o zbrodniach bezpieki.

Co ukrywał szef policji?

Gdy Konrad Kornatowski, nowy szef policji, był prokuratorem, umorzył śledztwo w sprawie zabitego przez Milicję Obywatelską Tadeusza Wądołowskiego - wynika z tzw. raportu Rokity - ujawnia "Dziennik". Wądołowski został zakatowany na komisariacie MO w latach 80.

Kto nam wysyła pornoesemesy?

Przyjadę i zrobię ci laskę z połykiem - takie SMS-y dostają właściciele komórek, alarmuje "Gazeta Wyborcza" i cytuje przykłady sprośności.

Tajne dokumenty na śmietniku to policyjne porachunki

W Poznaniu policjanci chcieli wykończyć swego szefa. Ukradli mu więc dokumenty z biurka i porzucili na śmietniku - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Sprawa stała się głośna. Media donosiły m.in. o ujawnieniu nazwisk świadków koronnych.

NIK: Belka zawinił w sprawie osocza

Prof. Marek Belka naraził Skarb Państwa na wielomilionowe straty poręczając kredyt Laboratorium Frakcjonowania Osocza - stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli w raporcie, do którego dotarł "Dziennik". Nazwisko byłego premiera otwiera listę polityków odpowiedzialnych za tę głośną aferę. NIK opublikuje listę w czwartek.

Zabrakło 43 sekund……..

……. by pokonać „Przegląd Sportowy” w rozgrywkach piłkarskiej Ligi mediów . Jeszcze w poniedziałek prowadziliśmy 3:2 , ale już we wtorek było 3:3. :) Trzeba mieć źle w głowie by grać w piłkę o północy, ale z drugiej strony to jedyna szansa na to by zebrać się w jednym miejscu i oczywiście w jednym celu. Rywalizacja redakcji sportowej TVN24 a obecnie kanału NSport z „Przeglądem” trwa od kilku sezonów. Do tej pory było nieciekawie – dla nas. Teraz niespodzianka wisiała w powietrzu. Mecz niby niewielkiej wagi dla mojego życia , ale nauczyłem się jednej rzeczy. Czasami trzeba uwierzyć w coś co wydaje się absolutnie niemożliwe. Otóż w jednym ze starć pod nasza bramką jeden z „przeglądowców” dość boleśnie przebiegł po moim lewym kciuku. Przez moment ból był pieroński, więc nie myśląc wiele złapałem piłkę prawa ręką i z całej siły cisnąłem nią do w bok. Pech chciał, że na linii jej lotu stał akurat ten, który na mnie wpadł i właśnie chciał przeprosić. Nikt - ani koledzy, ani rywale, ani tym bardziej sędzia nie uwierzyli w to, że zrobiłem to jak najbardziej przypadkowo. Sędzia, być może, coś przeczuwał, bo dostałem tylko minutkę kary. Nie jestem pewny czy kiedykolwiek ja uwierzyłbym komentując mecz, że  ktoś może przypadkowo i nieumyślnie cisnąc w kogoś piłką. Z metra. Dosyć mocno. Przepraszam pokrzywdzonego. Naprawdę. Nie ma nic co denerwuje mnie bardziej niż uderzenie w twarz podczas gry w piłę.

Oskarżał kolegów o zabijanie - teraz nie pamięta

Główny świadek ws. lekarzy z Białegostoku, którzy rzekomo mieli zabijać chorych dla organów do przeszczepów, nie podtrzymuje zeznań - twierdzi Gazeta Wyborcza. Jest to osoba, która już kiedyś przygotowała prowokację przeciwko swojemu szefowi - ujawnia pismo..

Nauka nie poszła w las

Były prezydent nie popełni tych samych błędów co Marek Borowski i nie założy nowej partii. Będzie zabiegał o centrowy elektorat i trzymał się strategii zaproponowanej mu przez francuskiego speca od politycznego marketingu - pisze "Życie Warszawy".

Premierze, popraw Pakiet!

Pakiet Kluski, wbrew temu, co się o nim mówi, wcale nie gwarantuje ograniczenia kontroli przedsiębiorców. Jego wprowadzenie nie pozwoli na faktyczne przyhamowanie liczby i czasu trwania kontroli firm - donosi "Puls Biznesu".