Najnowsze

Najnowsze

Rośnie liczba zabitych w trzęsieniu ziemi

Liczba ofiar śmiertelnych środowego trzęsienia ziemi w Pakistanie przekroczyła już 215 osób i nadal rośnie - mówił przedstawiciel dystryktu Ziarat, który najbardziej ucierpiała w kataklizmie.

"Mniejszość nie będzie terroryzowała większości"

- Jestem rozczarowany. Ale z czystym sumieniem możemy powiedzieć, jako strona rządowa i pracodawcy, że zrobiliśmy więcej niż dużo dla porozumienia w sprawie projektu o emeryturach pomostowych. Ale po tamtej stronie nie widzimy dobrej woli - mówił rozgoryczony Donald Tusk, opuszczając po godzinie 8.30 Centrum Dialog. Nie doczekał się związkowców, którzy wczoraj weszli do ministerstwa pracy.

"Trójkąt Bermudzki" znów wsysa

Dwuosobowy tajwański myśliwiec zniknął w zeszłym tygodniu w podczas rutynowego lotu w rejonie azjatyckiego "Trójkąta Bermudzkiego". Odnaleziono szczątki maszyny i ciała pilotów, ale władze nie potrafią wyjaśnić, co się stało. To już kolejna niewyjaśniona katastrofa w tym miejscu.

Zamiast dialogu będzie protest

Związkowcy po opuszczeniu budynku ministerstwa pracy ogłosili rozpoczęcie akcji protestacyjnej. W ten sposób zakończyli okupację budynku ministerstwa pracy.

126 mld dolarów na odbudowę Iraku

Kiedy 30 marca 2003 roku wielonarodowe siły zaatakowały Irak, nikt nie spodziewał się, że kraj zostanie zniszczony na wskroś. Od tamtego czasu, na jego odbudowę przeznaczono blisko 126 mld dolarów, z czego 51 mld pochodzi od amerykańskich podatników - podaje raport amerykańskiego specjalnego inspektora generalnego ds. odbudowy Iraku Stuarta Bowena.

Wisielec Palin - makabryczny żart na Halloween

John McCain spalony żywcem i powieszona Sarah Palin - taką "dekorację" mogli oglądać mieszkańcy jednej z ulic Los Angeles. Chociaż sąsiedzi narzekają na ten dość kontrowersyjny pomysł na zbliżające się Halloween, lokalne władze mówią, że każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów.

Porwała własne dziecko

W piątek mieszkająca w Niemczech Polka porwała z ulicy w Dusseldorfie własnego syna, do którego utraciła prawa rodzicielskie. Teraz ściganej listem gończym matce grozi pięć lat więzienia. Spektakularne porwanie być może miało wywołać dyskusję o prawach niemieckich urzędów ds. młodzieży - pisze "Rzeczpospolita".

Grzegorz Lato na celowniku CBA?

Minister sportu Mirosław Drzewiecki w wywiadzie, który publikuje czwartkowy "Dziennik" sugeruje, że wśród kandydatów na szefa PZPN jest osoba, która wkrótce może mieć problemy z CBA.

"Za 3 dni będziecie potrzebować meldunku"

Środa, 29 października 21:00Obie strony deklarują wolę dialogu, ale brak zgody nawet co do miejsca tej rozmowy. - Czekamy w ministerstwie pracy na premiera – zapowiedział Waldemar Lutkowski z Forum Związków Zawodowych. - Nie przekroczcie trzech dni, bo trzeba się będzie zameldować – odpowiadał Adam Szejnfeld (PO).

Przedszkolaki na niby

W stolicy przybywa przedszkoli, których nikt nie kontroluje - ocenia "Życie Warszawy". Okazuje się, że oprócz objętego nadzorem pedagogicznym przedszkola, przepisy dopuszczają też prowadzenie zwykłej firmy, której przedmiotem działalności jest wychowanie przedszkolne

Kropka nad i 29.10

Środa, 29 października- Przepraszam prezydenta, ale tylko ze względu na panią. Nie będę więcej mówił brzydkich słów – solennie obiecał Monice Olejnik Janusz Palikot. Najwyraźniej nie przekonana dziennikarka obdarowała posła PO pejczem – na wypadek gdyby ciągoty do atakowania Lecha Kaczyńskiego mu pozostały.

Za trzy lata Ukraińcy bez wiz do UE?

Być może jeszcze przed 2012 r. miliony Ukraińców będą mogły swobodnie, bez wiz, podróżować po Unii Europejskiej. Właśnie ruszył ukraińsko-unijne negocjacje w tej sprawie.

Zanussi: komuna miała swój urok

Brak wolności w dobie komunizmu miał "nikczemny urok" - powiedział w wywiadzie dla włoskiego dziennika znany reżyser Krzysztof Zanussi. Jak dodał, dziś życie jest o wiele trudniejsze.

"Prezydent zaraz cię zabije"

Podziękowania, gratulacje i tylko drobne przekomarzania - tak według "Dziennika" przebiegała ostatnia Rada Gabinetowa w Pałacu Prezydenckim. To ocieplenie stosunków na linii prezydent - rząd czy tylko próba uniknięcia kolejnego niesmacznego konfliktu?

Całe miasto finansuje Agorę?

182,5 tys. zł to kwota jaką Urząd Miasta Stołecznego Warszawa zapłacił z budżetu miasta, a więc z kieszeni wszystkich warszawiaków, spółce wydającej "Gazetę Wyborczą" - pisze "Nasz Dziennik".

Dola polskiego nauczyciela

"Gazeta Wyborcza" prezentuje wyniki najnowszego raportu Komisji Europejskiej, w którym porównano zarobki nauczycieli z 13 europejskich stolic z wynagrodzeniami w 13 innych branżach (dane z 2006 r.).

Śmierć Geremka: świadek zmienia zeznania

Sebastian Sołtysiak - ranny w drogowym wypadku, w którym zginął prof. Bronisław Geremek - skarży się na śledztwo prokuratury - czytamy w "Polsce". Był pasażerem fiata, z którym zderzył się mercedes europosła i pamięta, że "jego auto nagle zjechało na nasz pas". Twierdzi, że prokuratorzy probowali wpływać na jego zeznania.

Ojciec Marx i jego "Kapitał"

Nowy "Kapitał" niedługo w niemieckich księgarniach. Jego autor na nazwisko ma Marx, ale na tym podobieństwa z dziełem z 1870 r. się kończą. Nie dość, że nie jest komunistą, to jest duchownym - i to samym arcybiskupem Monachium i Freising. Skąd ta desperacja w zatytułowaniu książki?

Będzie urlop ojcowski

W środę taki zapis przegłosowali posłowie podkomisji kodyfikacyjnej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Nadszedł nowy Bond

"Nazywam się Bond. James Bond" - w Londynie odbyła się światowa premiera najnowszego odcinka przygód agenta 007, w której to podobno nie usłyszymy tej legendarnej kwestii. Podobno, bo jak zawsze w przypadku oczekiwanych produkcji, wstrząsających domysłów nie brakuje. Na gali oprócz gwiazd filmu, nie zabrakło również książęcych braci - Williama i Harry'ego.

Mszana wystawia się na słońce

Blisko tysiąc gospodarstw w gminie Mszana Dolna będzie używać baterii słonecznych do ogrzewania wody i domów. To nie pierwsza małopolska gmina, która zdecydowała się na wykorzystanie energii słonecznej jako źródła ciepła, ale w Mszanie Dolnej skala tego przedsięwzięcia jest największa, bo obejmie ono co trzeciego mieszkańca – pisze "Dziennik Polski".

Od stycznia firmy mogą zwalniać niepełnosprawnych

Na dwa miesiące przed wejściem w życie nowych zasad udzielania pomocy na zatrudnienie niepełnosprawnych 9 tys. firm, które zatrudniają ponad 200 tys. takich pracowników nie wie, jak ubiegać się o wsparcie ani jaka będzie jego ostateczna wysokość - alarmuje "Gazeta Prawna".

W kryzys wchodzi „nowy Polak”

Lata prosperity nie uderzyły nam do głowy. Staramy się racjonalnie planować wydatki. Jesteśmy realistami, mierzymy swoje możliwości finansowe na zamiary. W ten kryzys wchodzimy silniejsi niż w poprzedni. Nie pozwolimy np. naszym szefom w pracy dmuchać sobie w kaszę - pisze "Metro".

Nalot na telekomunikację

Pracownicy brukselskiego Generalnego Dyrektoriatu ds. Konkurencji wkroczyli kilka dni temu do siedziby TP SA w asyście przedstawicieli polskiej prokuratury, urzędu antymonopolowego i Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zabezpieczyli dokumenty i dane komputerowe należące do niektórych pracowników firmy, m.in. dyrektora ds. regulacji Macieja Rogalskiego - pisze "Rzeczpospolita".

Przygotowania na atak "brudną bombą"

Państwowa Agencja Atomistyki otrzymała zadanie zabezpieczenia polskich stadionów przed atakiem terrorystycznym, w którym zostałaby wykorzystana tzw. brudna bomba - ujawnia "Rzeczpospolita".

Nalot na dyrekcję TP SA

Telekomunikacja Polska pod lupą unijnego urzędu antymonopolowego - donosi "Rzeczpospolita". Pracownicy brukselskiego Generalnego Dyrektoriatu ds. Konkurencji mieli wkroczyć do siedziby operatora w asyście polskiej prokuratury i zabezpieczyć dokumenty oraz dane komputerowe należące do niektórych pracowników firmy, m.in. dyrektora do spraw regulacji Macieja Rogalskiego. Konkurenci TP SA są zdania, że dawny monopolista sprzedaje usługi internetowe pod marką Orange poniżej kosztów.

Maryla dała rabat prezydentowi

Specjalna promocja artystów z okazji Święta Niepodległości. Na uroczystym koncercie, który ma uświetnić rocznicowe obchody pod patronatem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, największe polskie gwiazdy zgodziły się zagrać sporo taniej - donosi "Super Express". Jako przykład podaje Marylę Rodowicz: wystąpi za ćwierć normalnej stawki - zamiast 16 tys. zł weźmie 4 tys.