Najnowsze

Najnowsze

Sprawa Sawickiej w sądzie

Akt oskarżenia przeciwko byłej posłance PO Beacie Sawickiej i byłemu burmistrzowi Helu Mirosławowi W. został już wysłany do Sądu Rejonowego w Poznaniu. Zarzuty, jakie postawiła Sawickiej prokuratura, to podżeganie do korupcji i przyjęcie łapówki.

Poseł Chlebowski dementuje sam siebie

Po politycznej burzy wokół zapowiedzi zmian w IPN, Platforma Obywatelska - ustami Zbigniewa Chlebowskiego - wycofuje się z pomysłu nowelizacji ustawy w tej sprawie. A jeszcze dwa dni temu sam Chlebowski mocno przekonywał, że w Instytucie konieczne są zmiany "daleko idące".

"PO tapla się w historii, bo nie ma pomysłu na reformy"

- Głowy polityków PO są puste, podobnie jak szuflady z zapowiadanymi projektami reform. I to dlatego taplamy się w historii, która uderza w poszczególnych ludzi - ocenił szef klubu SLD Grzegorz Napieralski. Zapowiedział też, że projekt lewicy ws. zmiany ustawy o IPN Sojusz przedstawi do końca tygodnia.

Samobójstwo na oczach Carli Bruni

Funkcjonariusz izraelskiej straży granicznej śmiertelnie postrzelił się podczas ceremonii pożegnania francuskiej pary prezydenckiej na lotnisku pod Tel Avivem. Incydent wywołał panikę wśród oficjeli i ich ochroniarzy.

"Maleszka mógł wystawić Pyjasa"

- Nie powiedziałbym, że Lesław Maleszka był katem Stanisława Pyjasa. Ale dopuszczam możliwość, że go wystawił – stwierdził w TVN24 wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Piotr Stasiński. Jak dodał, Maleszka zdradził również jego środowisko.

Szkoła potępiana przez księży

Konflikt na tle religijnym w Tomaszowie Mazowieckim. Poszło o nową szkołę, która w nazwie ma mieć: chrześcijańska, a założona jest przez ewangelików. Zdaniem rodziców, w większości katolików, szkoła nie jest uznawana przez księży.

Wałęsa nie idzie do TVP

Lech Wałęsa nie wystąpi z "orędziem" w TVP. Były prezydent odrzucił propozycję szefa telewizji publicznej i nie wygłosi oświadczenia na temat związków z SB, o które oskarżają go historycy IPN. Wcześniejsze doniesienia RMF FM potwierdził prezes Instytutu Lecha Wałęsy w Warszawie, Piotr Gulczyński.

Irlandczycy kochają Unię

Odrzucili Traktat Lizboński, ale ze swojego członkostwa w UE są zadowoleni najbardziej ze wszystkich. Aż 82 procent Irlandczyków jest przekonanych, że ich kraj zyskał na obecności w Unii - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu Eurobarometr.

Siła uderzenia zabiła kierowcę

Jedna osoba nie żyje, a druga z obrażeniami została zabrana do szpitala. To tragiczny bilans wypadku, do jakiego doszło przed godziną 14.00 na drodze krajowej nr. 14, w powiecie jasielskim. Zdjęcie z wypadku przysłał nam na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Daniel.

Piękny Lwów ucierpiał najmocniej

Pozrywane dachy, powyłamywane drzewa z korzeniami i zniszczona prawie cała sygnalizacja uliczna - tak wygląda zachodnia Ukraina po przejściu potężnego huraganu. Trwa usuwanie skutków żywiołu oraz liczenie strat.

Polska będzie szkolić palestyńską policję

Przeszkolimy 100 palestyńskich policjantów - zadeklarował wiceszef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski na berlińskiej konferencji poświęconej wsparciu Autonomii Palestyńskiej.

Burmistrz Londynu skazany za "zbrodnie w Iraku"?

Burmistrz Londynu Alexander Boris de Pfeffel Johnson ma kłopoty, przez które, jak mówi, może zostać "pierwszym i jedynym zachodnim politykiem, który odpowie przed sądem za zbrodnie popełnione w Iraku". A wszystko przez pudełko cygar...

Rosyjska armia rusza na Arktykę

Rosyjski sztab generalny szykuje specjalne oddziały wojska, które będą mogły działać w nieprzyjaznych zimowych warunkach Arktyki. To kolejny krok w wyścigu do opanowania bogactw arktycznego dna morskiego.

Polska nie karze za rasizm

Polska, jako jeden z niewielu krajów Unii Europejskiej, niedostatecznie karze za wykroczenia na tle rasistowskim - wynika z raportu opublikowanego przez unijną Agencję Praw Podstawowych.

Tybetańscy mnisi zniknęli

Z ulic tybetańskiej stolicy Lhasy zniknęli mnisi - alarmuje kanadyjski dziennik, którego reporter jako jeden z pierwszych miał możliwość odwiedzenia Tybetu po zniesieniu chińskiej blokady dla mediów.

Mularczyk przed komisję etyki

Arkadiusz Mularczyk może stanąć przed sejmową komisją etyki poselskiej. Wniosek o przesłuchanie posła PiS złożył marszałek sejmu Bronisław Komorowski. Chce, by komisja sprawdziła czy Mularczyk nie mijał się z prawdą podczas posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego nt. ustawy lustracyjnej.

Watykan oburzony na włoską prasę

"Haniebnymi, pozbawionymi podstaw" oskarżeniami wobec "zmarłego, nie mogącego się bronić" nazwał Watykan zarzuty, jakie pojawiły się we włoskiej prasie pod adresem nieżyjącego od dwóch lat byłego szefa watykańskiego banku IOR arcybiskupa Paula Marcinkusa. Media oskarżały go o udział w najbardziej tajemniczym porwaniu w historii Włoch.

Spłonął Ośrodek Kultury koło Olecka

- Spłonął budynek, w którym znajdował się miejski Ośrodek Kultury - alarmuje na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Przemek. Pożar strawił cały dach. Na szczęście nikt nie został ranny.

Pierwsza taka kobieta w armii

Amerykańska armia ma w swoich szeregach pierwszą kobietę w randze czterogwiazdkowego generała. Prezydent Bush nominował Lt. Gen. Ann E. Dunwoody na dowódcę zaopatrzenia Armii Amerykańskiej.

Zmarł Marian Glinka

Aktor Marian Glinka, znany min. z ról w popularnych serialach "Klan" czy "Ranczo" zmarł w poniedziałek wieczorem w Warszawie. Glinka miał 65 lat.

Eksperyment nie zniszczy naszej planety

Doświadczenia fizyków nad cząsteczkami w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych (CERN) nie zagrażają katastrofą na Ziemi - wynika z najnowszego raportu naukowców.

"O Wałęsie napisali historycy ze szkoły Macierewicza"

IPN jest powołany do wyjaśniania historii, ale o Lechu Wałęsie nie powinni pisać ci, którzy opublikowali jego ostatnią biografię, czyli historycy ze szkoły Antoniego Macierewicza - twierdzi marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. - Zarzuty o upolitycznienie mają na celu podważyć książkę - przekonują z kolei autorzy.

6 lat więzienia dla dowódcy ZOMO spod "Wujka"

Na 6 lat więzienia Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał Romualda C., byłego dowódcę plutonu specjalnego ZOMO spod "Wujka". Sąd odczytał wyroki dla siedemnastu byłych milicjantów, oskarżonych o strzelanie do górników podczas pacyfikacji w grudniu 1981 roku kopalni "Wujek" i "Manifest Lipcowy".

"Tusk odwraca uwagę od sprawy Bolka"

Donald Tusk twierdząc, że otrzymał od Jarosława Kaczyńskiego ofertę w zamian za odsunięcie Lecha Wałęsy od władzy, chce odwrócić uwagę od sprawy Bolka - uważa prezydencki minister Michał Kamiński. Jego zdaniem nic takiego nie miało miejsca.

"Ważna jest prawda, a nie zemsta"

- Dla nas najważniejsza jest prawda, nie zemsta - skomentował wyrok ws. zomowców z "Wujka" poseł PO i były peerelowski opozycjonista Antoni Mężydło. Jego zdaniem warto byłoby również ukarać winnych wyższego szczebla.

Turcja kontra Niemcy, czyli jak Dawid z Goliatem

W środę w Bazylei pierwszy półfinał mistrzostw Europy. Niemcy do walki o finał piłkarskich mistrzostw Europy przystąpią jak zwykle pewni swego. Turcy wciąż będą uskrzydleni zwycięstwami, ale wystąpią w bardzo osłabionym składzie. W polu może zagrać nawet... trzeci bramkarz drużyny półksiężyca.

Piraci znów zaatakowali

Piraci znów porwali zagranicznych turystów u wybrzeży Somalii. Ich ofiarą padła czwórka cudzoziemców.

Dywanowy przemyt afgańskiej heroiny

Heroina w miniaturowych rurkach wszytych w dywany - to nowy sposób na przemyt narkotyków. Chińscy celnicy zatrzymują w ostatnich miesiącach coraz więcej takich przesyłek wwożonych z Afganistanu.