Najnowsze

Najnowsze

Ćwierć kilo amfy w więziennej celi

Narkobizes kwitnąć miał więzieniu w Rawiczu. Pracownik cywilny sprzedał jednemu z osadzonych narkotyki. W celi policjanci znaleźli amfetaminę i ponad 200 tabletek ekstazy. „Więziennemu dilerowi” grozi do 10 lat więzienia.

Nosicielom HIV wszczepią chipy

Władze Papui, jednej z indonezyjskich prowincji, zszokowały obrońców praw człowieka niecodzienną propozycją monitorowania nosicieli wirusa HIV i chorych na AIDS.

"Nie czułem świstu kul"

To oczywiste, że Rosjanie będą mówili o niedzielnych strzałach koło prezydenckiego konwoju jako o "gruzińskiej prowokacji" - ocenił na konferencji prasowej dzisiejszą wypowiedź Siergieja Ławrowa prezydent Lech Kaczyński.

Rząd sprawdzi, kto strzelał do prezydenta

- Co naprawdę się stało, kto odpowiada za narażenie życia i zdrowia prezydenta - zastanawiał się podczas wizyty w Wielkiej Brytanii premier Donald Tusk, oświadczając, że zlecił przygotowanie szczegółowego raportu na temat niedzielnego incydentu w Gruzji z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Tusk z Brownem o kryzysie

O kryzysie finansowym na świecie rozmawiał w poniedziałek premier Donald Tusk z szefem brytyjskiego rządu Gordonem Brownem. - Chcemy, by Polska uczestniczyła w jego zwalczaniu - podkreślał Tusk.

Jubiler sam na siebie napadł

Jubiler z Lubina sam na siebie napadł i skradł pieniądze oraz biżuterię o wartości 290 tys. zł. Za powiadomienie prokuratury o rzekomym napadzie grozi mu dwa lata więzienia.

Behemoth pozywa przeciwnika sekt

Proces o naruszenie dóbr osobistych szefowi Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszardowi Nowakowi wytoczył lider deathmetalowego zespołu Behemoth, Adam Darski. Powód? Nazwanie muzyka "wielokrotnym przestępcą". Sprawa ma związek z koncertem w 2007 r., podczas którego lider Behemotha miał podrzeć Biblię, a kościół katolicki nazwał "grupą zbrodniczą".

"Prezydent pojechał świadomie"

Prezydent świadomie podjął decyzję, żeby pojechać w rejon graniczący z separatystyczną republiką Osetii Południowej. Chciał unaocznić opinii publicznej, że Rosjanie oszukują demokratyczny świat - powiedział dziennikarzom prezydencki minister Michał Kamiński, komentując ostrzelanie prezydenckiego konwoju w Gruzji.

"Do konwoju strzelano z rosyjskiej strony"

Biuro prasowe gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego wydało oświadczenie: "Konwoje prezydentów Gruzji i Polski zostały ostrzelane ze strony kontrolowanego przez Rosjan punktu kontrolnego, w pobliżu etnicznie oczyszczonej enklawy gruzińskiej Akhalgori, która pozostaje pod rosyjską okupacją wbrew sześciopunktowemu porozumieniu [o zawieszeniu broni - red.].

Lekka przesada

Pal sześć, że w niedzielę program mi spadł z ramówki. Wiadomo, Wydanie Specjalne ma swoje prawa i zmiata wszystkie inne pozycje, także Publiczną TV. Trudno. Człowiek się narobił, przygotował program i nic – no ale jak strzelają do prezydenta, to czemu się dziwić.

Rosja: Amerykanie i Czesi walczyli w Gruzji

Amerykanie, ale też Ukraińcy i Czesi walczyli w pięciodniowej wojnie osetyjskiej, wspierając stronę gruzińską - powiedział szef komitetu śledczego przy Prokuraturze Generalnej. Tbilisi już odpowiedziało: zgodnie z prawem jedynie Gruzini mogą służyć w narodowych siłach zbrojnych.

Warszawa dobrze kształci rabinów

Siedmiu studentów z USA, Izraela i Rosji zainaugurowało w poniedziałek rok szkolny w warszawskiej jesziwie - szkole dla przyszłych rabinów. Po 10-miesiącach nauki ukończą szkołę dyplomem ukończenia studiów rabinackich i będą mogli pełnić swoje funkcje w społecznościach żydowskich w dowolnym kraju na świecie.

Wzburzeni żołnierze celowali do reportera

Po niedzielnym ostrzale niedaleko prezydenckiego konwoju wzrosło napięcie na granicy gruzińsko-osetyjskiej. "Wyraźnie wzburzeni żołnierze osetyjscy celowali w poniedziałek z broni maszynowej do reportera, gdy ten zbliżył się do punktu kontrolnego, gdzie padły strzały" - donosi w poniedziałek agencja Associated Press.

Owsiak do Kopacz: nie przeszkadzać nam

- Pani minister, proszę nam nie przeszkadzać - powiedział Jurek Owsiak po tym jak minister zdrowia Ewa Kopacz oświadczyła, że jej resort zajmie się sprawą refundacji pomp insulinowych dla dzieci chorych na cukrzycę.

Wałęsa ikoną na ścianie

Nietypowa akcja artystyczna w Trójmieście. Z okazji 25-lecia przyznania Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie, na ścianie gdańskiego bloku, w którym w 1983 roku mieszkał lider "Solidarności", powstał portret przywódcy związku.

200 nowych leków refundowanych

Ponad 200 nowych leków trafiło na listę leków refundowanych - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz. Chodzi głównie o leki generyczne - czyli zamienniki leków oryginalnych,ale o takim samym działaniu farmakologicznym.

KE zaniepokojona incydentem w Gruzji

Komisja Europejska po raz pierwszy wypowiedziała się w sprawie incydentu z udziałem prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Micheila Saakaszwilego. - Jesteśmy zaniepokojeni wydarzeniami w Gruzji - powiedziała rzeczniczka komisji.

Chiński zakaz dla albumu Guns N'Roses

Legenda muzyki rockowej pod ostrzałem chińskich mediów rządowych. Nowe dzieło zespołu zatytułowane "Chinese Democracy" zostało okrzyknięte "atakiem na chiński naród".

Kosowo nie komentuje zatrzymania szpiegów

Prezydent Kosowa Fatmir Sejdiu odmówił komentarzy w związku z zatrzymaniem w Prisztinie trzech domniemanych agentów niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej (BND). Kosowska prokuratura zarzuca Niemcom "terroryzm i powiązania" z niewymienionym z nazwy wywiadem.

Terrorysta wyjdzie na wolność

Skazany na dożywocie za udział w 9 morderstwach Christian Klar wyjdzie na wolność 3 stycznia 2009 roku. Choć 1985 roku sąd w RFN skazał go na sześciokrotne dożywocie, teraz będzie miał szansę znów posmakować wolności - wyjdzie na zwolnienie warunkowe.

"Unia musi wspólnie naciskać na Rosję"

Z szefem szwedzkiej dyplomacji prezydent podzielił się tym, co przeżył w Gruzji. - Opisałem wydarzenie, tak dokładnie jak umiałem - zapewniał na konferencji prasowej Lech Kaczyński.

Co wolno posłowi, to nie tobie...?

Pijanego posła w Sejmie, zgodnie z prawem, nie można zbadać na zawartość alkoholu we krwi. Pędzącemu za konwojem eskortującym bandytę nie można nawet wystawić mandatu. Czy w tej sytuacji immunitet poselski nie powinien zostać ograniczony, a nawet zniesiony? A może taki jest koszt ochrony posłów opozycji przed organami ścigania nadzorowanymi przez rząd? O tym dziś w "Teraz MY" w rozmowie z Sebastianem Karpiniukiem z PO, Ryszardem Kaliszem z SLD i Michałem Kamińskim z Kancelarii Prezydenta.

Wsypali nauczycielowi psychotropy do kawy

Podczas lekcji w jednej ze szkół w Zachodniopomorskiem uczniowie, wykorzystując nieuwagę nauczyciela, dosypali do jego kawy środki psychotropowe. Pedagog miał zawroty głowy, spowolnioną mowę, a następnie gwałtowny skok ciśnienia. Został zabrany karetką do szpitala.

Zobacz moment, w którym padły strzały

Konwój wiozący prezydentów Polski i Gruzji został ostrzelany na górskiej drodze w Gruzji prowadzącej do granicy z Osetią Południową. Kamery dziennikarzy zarejestrowały moment, w którym padły strzały.

Z pałami na parlament

Tysiące protestujących Tajlandczyków wtargnęło w poniedziałek rano do tamtejszego parlamentu paraliżując debatę. Parlamentarzyści przełożyli sesję, obawiając się przemocy - powiedział marszałek Izby Reprezentantów Chai Chidchob.

Paraliż na lotnisku w Sztokholmie

Na największym lotnisku w Szwecji zamieć śnieżna spowodowała znaczne utrudnienia. Wiele samolotów w poniedziałek nie odleciało. Mocno opóźnione są loty do Krakowa i Warszawy.

Incydent w Gruzji pod lupą polskiej prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wyjaśnia incydent w Gruzji podczas, którego ostrzelano konwój z prezydentami Polski i Gruzji. Śledczy zwrócili się o stosowne dokumenty do Biura Ochrony Rządu i Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

"Prezydent nie mógł zamknąć się w hotelu"

Nie ma żadnych przesłanek by uważać, że incydent z ostrzelaniem konwoju prezydentów Polski i Gruzji był wyreżyserowany - uważa szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak. Jego zdaniem śledztwo w tej sprawie mogłaby wszcząć polska prokuratura.

Pitera: Ujawnimy raport, ale nie cały

Chociaż - decyzją premiera - słynny raport o działalności CBA już niedługo zostanie ujawniony, minister Julia Pitera zaznacza, że nie wszystkie informacje mogą ujrzeć światło dzienne. Wcześniej Donald Tusk zdradził, że co prawda "raport jest dość rzetelny, ale nie odkrywczy".

Otworzą sarkofag generała

Trwają przygotowania do otwarcia sarkofagu chroniącego trumnę gen. Władysława Sikorskiego w grobowcu w katedrze na Wawelu. Uroczyste wydobycie szczątków generała ma nastąpić we wtorek. Historycy mają nadzieję, że ekshumacja potwierdzi tożsamość i da odpowiedź na pytanie, co było przyczyną zgonu Sikorskiego.