Najnowsze

Najnowsze

Putin stoi murem za Jedną Rosją

Władimir Putin powiedział, że zwycięstwo Jednej Rosji w wyborach parlamentarnych da mu "moralne prawo" do wpływu na rosyjską politykę po zakończeniu drugiej kadencji prezydenckiej.

Moskwa: Ukradli Maybacha za 300 tys. euro

Jedno z najdroższych seryjnych aut świata, wartego ponad 300 tys. euro Maybacha, stracił rosyjski producent muzyczny. Złodzieje ogłuszyli go, wywieźli poza centrum Moskwy i odjechali w siną dal.

Ćwiąkalski: sprawdzę, czy Ziobro nie popełnił błędu

Sprowadzenie Edwarda Mazura z USA do Polski to jeden z głównych celów przyszłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Kandydat na szefa resortu sprawiedliwości powiedział w radiu RMF FM, że chce sprawdzić, czy Zbigniew Ziobro nie popełnił jakiegoś błędu w tej sprawie.

Szpitalna odyseja ciężarnej kobiety

Przez prawie dobę 33-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży, z podejrzeniem pęknięcia miednicy jeździła karetką ze szpitala do szpitala. Lekarze z kolejnych placówek nie mogli udzielić kobiecie pomocy.

Jak kawa, to tylko przeżuta

Do niedawna były największymi szkodnikami. Plantatorzy przeganiali je na wszystkie sposoby, a one - nic sobie z tego nie robiąc - dalej podżerały kawowe ziarenka jak chipsy. Wszystko zmieniło się, gdy jeden z plantatorów wpadł na pomysł, by zamiast walczyć z niesfornymi małpami uczynić z nich... najlepszych pracowników.

Ahmadineżad jest jak Hitler

Podczas wczorajszej wizyty w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, ambasador Izraela we Włoszech Gideon Meir porównał prezydenta Iranu do Hitlera, a irańskie rakiety zagrażające Izraelowi i Europie do komór gazowych.

"Tarcza antyrakietowa wymierzona w Rosję"

Szef Sztabu Generalnego Rosji generał Jurij Bałujewski powiedział dziś, że elementy tarczy antyrakietowej, które mają powstać w Polsce i Czechach są jednoznacznie wymierzone przeciwko Rosji.

CBA zatrzymało byłego szefa szpitala na Szaserów

CBA zatrzymało byłego komendanta Centralnego Szpitala Klinicznego przy ulicy Szaserów w Warszawie Andrzeja S. Naczelna Prokuratura Wojskowa zarzuca mu korzystanie ze sprzętu i pomieszczeń szpitalnych w ramach prywatnej praktyki.

Dania: Wybory z "języczkiem u wagi"

Dziś w Danii odbywają się przedterminowe wybory parlamentarne. Rządząca centroprawica i lewica idą łeb w łeb, dlatego języczkiem u wagi może być powstały niedawno Nowy Sojusz Nasera Khadera.

Tusk pozna wkrótce "tajemnice" Sikorskiego

- Szukamy odpowiedniej formuły prawnej, która pozwoli jeszcze przed powołaniem rządu ujawnić Donaldowi Tuskowi tajne informacje na temat kandydata na szefa MSZ Radosława Sikorskiego - powiedział w radiowej "Trójce" prezydencki minister Michał Kamiński.

Wietnam: Rośnie liczba ofiar powodzi

W siedmiu prowincjach zginęły co najmniej 24 osoby, osiem uważa się za zaginione, a około 25 tys. ludzi trzeba było ewakuować na wyżej położone tereny - to skutki trwającej od kilku tygodni powodzi w Wietnamie.

Bhutto: Musharraf musi odejść

Była premier Pakistanu Benazir Bhutto, uważana za przywódczynię opozycji wezwała prezydenta Perveza Musharrafa, by zrezygnował ze stanowiska i dodała, że nigdy nie będzie premierem pod jego rządami - podała agencja Reutera. W kraju tymczasem trwają demonstracje.

Girzyński: prezes PiS powinien postawić na młodych działaczy

- Konieczne jest odzyskanie wpływów w miastach, środowiskach inteligenckich i wśród młodzieży. To wymaga zmiany języka i stylu prowadzenia debaty publicznej oraz poszerzenia naszej oferty programowej dla tych grup, które dały się zwieść PO - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Zbigniew Girzyński z PiS.

Brown: najważniejszy jest sojusz z USA

Sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest najważniejszy dla Wielkiej Brytanii, podkreślał w poniedziałkowym wystąpieniu premier Zjednoczonego Królestwa Gordon Brown.

UFO zagraża USA?

Unoszące się kule, migoczące światła i bardzo szybko poruszające się statki kosmiczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych - uważa grupa emerytowanych pilotów i amerykańskich urzędników. Domaga się też nowego śledztwa ws. UFO.

Sztorm zatapia statki na Morzu Czarnym

Przedstawiciel Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Kraju Krasnodarskim powiedział, że podobnych incydentów w Cieśninie Kerczeńskiej nigdy dotąd nie było. Dodał, że doszło do nich zapewne dlatego, że załogi jednostek zlekceważyły ostrzeżenia. Sztorm w tym rejonie ma szaleć do końca tygodnia.

Koniec wojny między Koreami?

Prezydent Korei Południowej Roh Moo-hyum wezwał do zorganizowania konferencji pokojowej, która formalnie zakończyłaby wojnę z Koreą Północną. W spotkaniu miałyby uczestniczyć także Chiny i Stany Zjednoczone.

Najsłynniejsze śledztwa IV RP zostaną umorzone

Niebawem prokuratury mogą umorzyć sprawy "wanny Wassermanna" i śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. - Wierzę, że są to czysto profesjonalne decyzje, nie polityczne - powiedział "Dziennikowi" kandydat na ministra sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Nie zaczniemy od ścigania Krauzego

Walkę z oligarchami trzeba zacząć od przeanalizowania, czyje podpisy ze strony państwowej widnieją na ich intratnych kontraktach i umowach. I tych ludzi trzeba pociągnąć do odpowiedzialności, a nie zaczynać od ścigania Krauzego, Kulczyka czy Gudzowatego - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Julia Pitera.

Zbrojne ramię "Ośmiornicy" znów przed sądem

Przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi rozpoczął się proces odwoławczy 14 oskarżonych o działanie w tzw. zbrojnym ramieniu łódzkiej "ośmiornicy". Gangsterzy skazani zostali przez sąd pierwszej instancji na kary od 4 lat więzienia do dożywocia.

Urzędnicy jadą rozmawiać o klimacie na... Bali

51 - tyle osób ma liczyć delegacja urzędników z Polski, którzy chcą uczestniczyć w konferencji poświęconej ochronie klimatu. Konferencja odbędzie się na Bali i potrwa dwa tygodnie - pisze "Polska".

Wojna na ulicach Buenos Aires

Ponad 100 kierowców taksówek, autobusów i ciężarówek stoczyło krwawą bitwę z policją na ulicach Buenos Aires. Głównym orężem protestantów były butelki i kije. Policja atakowała gazem i pałkami. Kilkadziesiąt osób jest rannych.

Cicha Pomoc dla nazistów

Czy Erna Wallisch, okrutna strażniczka z Majdanka, ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości dzięki tajemniczej organizacji nazistów założonej przez córkę Himmlera? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".

Woleli odejść przed zmiana premiera

Nie czekając na zakończenie pracy całego rządu, wiceministrowie Skarbu Państwa Wojciech Szałamacha i Paweł Piotrowski złożyli w poniedziałek dymisje na ręce premiera Jarosława Kaczyńskiego - dowiedział się "Dziennik".

"Uwodzenie jest w kanonie służb specjalnych"

Poniedziałek, 12 listopada 21:00Nie raz byłem już w sytuacji, kiedy musiałem uwodzić kobiety - komentował sprawę Beaty Sawickiej generał Gromosław Czempiński, były szef Urzędu Ochrony Państwa. - Ale w moim przypadku dotyczyło to tylko kontaktów z obcokrajowcami i wtedy, kiedy byłem agentem wywiadu - dodał.

Koniec śledztw IV RP

Według "Dziennika", dwa najsłynniejsze śledztwa ostatnich lat wkrótce zostaną umorzone. Pierwsze dotyczy "wanny Wassermanna", drugie miało wyjaśnić okoliczności śmierci ojca ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Marcinkiewicz był podsłuchiwany

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podsłuchiwała rozmowy Kazimierza Marcinkiewicza w czasie, gdy był premierem. Jednak to nie premier był celem służb specjalnych. Podsłuch został założony na telefon jego rozmówcy, także wysokiego urzędnika rządu - dowiedział się "Dziennik".

Lobbysta miał "prawko" z nieistniejącego kraju

Zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem chce postawić Markowi Dochnalowi katowicka prokuratura. I przedłuża areszt, bo obawia się, że dzięki fałszywym dokumentom lobbysta mógłby uciec z kraju - pisze "Rzeczpospolita".