Najnowsze

Najnowsze

Bialacki skazany na 4,5 roku

Białoruski sąd skazał obrońcę praw człowieka Alesia Bialackiego na 4,5 roku więzienia o zaostrzonym rygorze "za zatajenie dochodów" przechowywanych na kontach bankowych w Polsce i na Litwie. W środę prokurator żądał dla Bialackiego kary pięciu lat kolonii karnej o zaostrzonym reżimie wraz z konfiskatą mienia.

Nocny napad na stację benzynową

Dwóch zamaskowanych napastników obrabowało stację benzynową i uciekli z łupem - teraz szuka ich policja z Nysy. Do niemal identycznego napadu doszło dzień wcześniej w województwie dolnośląskim.

Koniec dramatu zwierząt?

Czwartek, 24 listopada Jest nadzieja na zakończenie dramatu zwierząt w schronisku w Korabiewicach. Dwa miesiące temu sprawą zajęła się prokuratura. Opiekunowie psów usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami, a właścicielka schroniska dostała zakaz prowadzenia tego typu działalności. Mimo to koszmar zwierząt trwał w najlepsze, a właścicielka, choć formalnie nie zarządzała już schroniskiem, to nadal miała decydujące zdanie w sprawach związanych ze zwierzętami. Teraz sytuacja może się zmienić.

W wojnie z ajatollahem gazeta świeci pustką

Walka między prezydentem Iranu Mahmudem Ahmadineżadem a Najwyższym Przywódcą ajatollahem Alim Chameneim toczy się już otwarcie. Gdy przedmiotem walki stała się prasa, Irańczycy mogli o sporze przekonać się na własne oczy, kupując codzienną gazetę.

Po expose premiera Platformie spada

Zapowiedzi cięć kosztują. Przekonała się o tym Platforma, która straciła 8 pkt proc. w porównaniu z sondażem sprzed kryzysowego expose Donalda Tuska. PiS odnotowało lekki wzrost poparcia - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej".

Nowy test gimnazjalny. Podchwytliwy

Szykuje się pogrom na egzaminie gimnazjalnym. Opublikowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną arkusz nowego testu jest tak trudny, że poruszył nawet nauczycieli. Uczniowie już zbierają podpisy pod petycją do MEN - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Zawisza: Odcinacie się od kastetów znalezionych w waszej siedzibie

- Nigdy nie zapraszaliśmy nikogo, kto chciałby robić zadymy. Myśmy zawsze kierowali zaproszenie do wszystkich, bez względu na narodowość, którym są bliskie nasze idee i bliska jest nasza wizja patriotyzmu, którą chcemy pokazać na "Kolorowej Niepodległej" - mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" Michał Sutkowski z "Krytyki Politycznej". Zdaniem Artura Zawiszy, współorganizatora "Marszu Niepodległości", środowisko "Krytyki Politycznej" próbuje się odciąć od niemieckich antyfaszystowskich bojówkarzy, którzy 11 listopada przyjechali do Warszawy.

Armatki wodne gaszą sprzeciw wobec umowy z USA

Policja użyła armatek wodnych przeciwko demonstrantom, którzy w Seulu w Korei Południowej protestowali przeciwko ratyfikowanej przez parlament umowie o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi.

Błędy w Smoleńsku jak przed laty

Czy BOR popełniło błędy podczas przygotowania wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu? To jedno z pytań, na które próbuje odpowiedzieć prokuratura. Padają zarzuty, że nie sprawdzono lotniska i stanu wieży kontrolnej na lotnisku w Smoleńsku. Z dokumentów, do których dotarli reporterzy "Czarno na Białym" wynika, że wizyta z 10 kwietnia 2010 roku była przygotowana według tych samych procedur, które obowiązują od wielu lat.

Na Champs-Élysées już święta

Na paryskich Champs-Élysées czuć już świąteczny klimat. Najsłynniejsza francuska aleja na miesiąc przed Wigilią rozbłysła milionem różnokolorowych lampek.

Chińczycy ruszają na Pacyfik. Manewry floty

Pekin wyprowadza kontruderzenie w najnowszej wymianie ciosów z Waszyngtonem. Siły zbrojne Chin poinformowały, że pod koniec miesiąca zorganizują manewry marynarki wojennej na wodach "zachodniej części Pacyfiku".

Młoda rewolucja na ugodę się nie zgadza

Młodzi demonstranci, którzy od dziewięciu miesięcy obozują w Sanie, domagając się ustąpienia prezydenta Jemenu Alego Abdullaha Salaha, odrzucili w środę wieczorem porozumienie ws. przekazania władzy przez prezydenta i wezwali do kolejnych protestów.

Wyprzedzał na łuku, wjechał w drzewo

Kierowca samochodu osobowego trafił do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w środę przed godziną 22 w miejscowości Żurawiec (woj. warmińsko-mazurskie). Mężczyzna, wyprzedzając na łuku, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Informację i zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 portal ELNEWS.pl.

Zdjęcie, którego Kaczyński nie może dostać

Kilkanaście minut przed katastrofą prezydenckiego TU 154 zrobiono ostatnie zdjęcie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Miał je wykonać, telefonem komórkowym, Leszek Solski, działacz Rodzin Katyńskich. Od 11 miesięcy o kopię zdjęcia stara się Jarosław Kaczyński. Bezskutecznie.

"Kreml stwarza sztuczną atmosferę kryzysu i konfrontacji"

Wystąpienie rosyjskiego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, grożącego wycofaniem się Rosji z układu START w razie niekorzystnego rozwoju sytuacji w sprawie tarczy rakietowej w Europie, było skierowane do europejskich sojuszników USA - uważa były ambasador USA przy NATO, Kurt Volker. Natomiast zdaniem eksperta w konserwatywnej fundacji Heritage, Ariela Cohena, najnowsze oświadczenie prezydenta Miedwiediewa w sprawie amerykańskiej tarczy rakietowej w Europie świadczy o usztywnianiu kursu polityki Moskwy wobec USA.

Roztańczona szkoła

Taniec łagodzi obyczaje. Do takiego wniosku doszli uczniowie z gimnazjum w Polkowicach, którzy stres związany z wypełnianiem uczniowskiego obowiązku postanowili rozładowywać wspólnym tańcem na długiej przerwie. Pomysł uczniów przypadł do gustu ciału pedagogicznemu, którego członkowie często dołączają do rozbawionych podopiecznych.

Pekin ratuje Chaveza miliardami

Chiny zgodziły się udzielić Wenezueli nowego kredytu 4 mld dolarów na inwestycje w przemyśle wydobycia ropy, a także pomóc jej w modernizacji elektrowni oraz zwiększeniu produkcji rud żelaza i aluminium.

Długa biznesowa lista generała

Generał Gromosław C. został zatrzymany, bo według CBA przyjmował milionowe łapówki i brał udział w praniu brudnych pieniędzy. Sprawa jest powiązana z prywatyzacją dostawcy energii, firmy Stoen. Jaki udział w prywatyzacji energetycznego potentata miał generał? Tego CBA nie zdradza. Wiadomo natomiast, że jego związki z biznesem mają długą historię.

"Afera gruntowa" znów przed sądem

Dzisiaj przed warszawskim sądem ma ruszyć proces Piotra Ryby i Andrzeja K., oskarżonych o płatną protekcję w "aferze gruntowej". Oskarżeni w sprawie mieli w 2007 r. za łapówkę podjąć się załatwienia odrolnienia ziemi na Mazurach. Oferta łapówki okazała się prowokacją CBA, odbiła się głośnym echem w mediach i wpłynęła na ówczesną sytuację polityczną.

"Kropka nad i" 23.11

Środa, 23 listopada Jestem zaskoczony, bo chodzi o osobę nietuzinkową, człowieka zasłużonego dla Polski i polskich przemian, autora znanej akcji, która uratowała agentów amerykańskich, odznaczonego najwyższymi odznaczeniami - mówił w "Kropce nad i" Leszek Miller, pytany o reakcję na wiadomość o postawieniu korupcyjnych zarzutów Gromosławowi C.

"Rozmowa Rymanowskiego" 23.11

Środa, 23.11 - Myśmy zawsze kierowali zaproszenie do wszystkich, bez względu na narodowość, którym są bliskie nasze idee i bliska jest nasza wizja patriotyzmu, którą chcemy pokazać na "Kolorowej Niepodległej" - mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" Michał Sutkowski z "Krytyki Politycznej". Zdaniem Artura Zawiszy, współorganizatora "Marszu Niepodległości" środowisko "Krytyki Politycznej" próbuje się odciąć od niemieckich antyfaszystowskich bojówkarzy, którzy 11 listopada przyjechali do Warszawy.

Zatrzęsła się ziemia w rejonie Fukushimy

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło w czwartek rano czasu lokalnego (w środę wieczorem czasu polskiego) okolice uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I. Na razie brak doniesień o jakichkolwiek szkodach lub ofiarach w ludziach. Nie został również ogłoszony alarm przed tsunami.

Brawurowa akcja CBŚ. Gang kradł tiry z AGD

Sąd w Poznaniu nie aresztował czterech osób, zatrzymanych w środę w Koszalinie przez Centralne Biuro Śledcze. Wszyscy należeli do gangu, który - podszywając się pod fikcyjne firmy spedycyjne - zajmował się kradzieżą tirów ze sprzętem AGD. Poznańska prokuratura złoży zażalenie na postanowienie sądu. Brawurową akcję funkcjonariuszy opisał i pokazał magazyn "Polska i Świat" w TVN24.

Kaczyński: Polska stoi przed pytaniami o tożsamość

- Polska dzisiaj stanęła przed najpoważniejszymi pytaniami po 1989 roku, może nawet jeszcze ważniejszymi, pytaniami o naszą tożsamość, o to, czy mamy się podporządkować tzw. poprawności politycznej, która szaleje na Zachodzie, o nasz status jako państwa, jako kraju demokratycznego. Mamy być demokracją, czy mamy być państwem suwerennym, czy też ma być inaczej. I w końcu pytania o naszą gospodarkę... - mówił Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Sącza.

Śledczy: 1 mln 400 tys. wziął Gromosław C. i doradcy

Gen. Gromosław C. usłyszał zarzut przyjęcia 1 mln 400 tys. euro łapówki wspólnie i w porozumieniu z funkcjonariuszami publicznymi – ujawnił w rozmowie z tvn24.pl prokurator Leszek Goławski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Mowa o byłych doradcach ministrów Andrzeju P. i Piotrze D. Pieniądze te miały pochodzić od podmiotów, które brały udział w prywatyzacji warszawskiego Stoenu.

Tarcza bez zmian. Zachód o ultimatum Rosji

Administracja USA zapewniła w środę, że systemy obrony przeciwrakietowej, przewidziane w Europie, nie są skierowane w Rosję. Waszyngton poinformował też, że nie przewiduje modyfikacji czy ograniczenia planów ich rozwoju. Z kolei NATO określiło ultimatum prezydenta Miedwiediewa jako "bardzo rozczarowujące".

"Było się czego bać, więc trzeba temu wypowiedzieć walkę"

Prezydent mówi stanowcze "nie" chuliganom i tym, którzy zamiast świętować Dzień Niepodległości, urządzili na ulicach Warszawy plac boju. - Było się czego bać, więc trzeba temu wypowiedzieć walkę - mówił w rozmowie z Kamilem Durczokiem dla "Faktów po Faktach" TVN24 Bronisław Komorowski. Przedstawił szkic stosownej ustawy i zapowiedział: - Jutro projekt trafi do laski marszałkowskiej.

Brał łapówki? Miller: Nie wyobrażam sobie

- Jestem zaskoczony, bo chodzi o osobę nietuzinkową, człowieka zasłużonego dla Polski i polskich przemian, autora znanej akcji, która uratowała agentów amerykańskich, odznaczonego najwyższymi odznaczeniami - mówił w "Kropce nad i" Leszek Miller, pytany o reakcję na wiadomość o postawieniu korupcyjnych zarzutów Gromosławowi C.

Stał 7 godzin w samolocie. Bo współpasażer ważył 200 kg

57-letni Amerykanin Arthur Berkowitz przez siedem godzin lotu z Anchorage na Alasce do Filadelfii musiał stać, bo za współpasażera miał otyłego, ważącego prawie 200 kg mężczyznę i nie miał szans usiąść we własnym fotelu - donosi "Daily Mail".

To będzie mroźna noc

Noc ze środy na czwartek będzie mroźna w całym kraju. Nad ranem pojawią się mgły osadzające szadź. Po ich ustąpieniu będzie słonecznie. W nocy najchłodniej będzie w południowej Polsce.