Najnowsze

Najnowsze

Wyłączony

22 lutego 2012 r.Ludwik Dorn wyraźnie poruszony bieżącymi problemami społecznymi.

Refleks

22 lutego 2012 r.Zbigniew Ziobro też nie poddaje się spadającym sondażom prezentując świetną formę i ostry dowcip.

Kolacyjka

22 lutego 2012 r.Znane są już szczegóły planowanego spotkania Grzegorza Schetyny z premierem Donaldem Tuskiem.

Widać!

22 lutego 2012 r.Ryszard Kalisz zdradza szczegóły swojej diety.

Trudna sprawa

22 lutego 2012 r.Ryszard Kalisz próbuje przywołać jakiś sukces pierwszych stu dni rządu.

Tak bywa

21 lutego 2012 r.Premier Donald Tusk stara się nie przejmować spadającymi sondażami i nie planuje rekonstrukcji rządu.

Co za kraj

21 lutego 2012 r.Artur Dębski z RPP komentuje sądowy wyrok w sprawie dopalaczy.

Być jak marszałek

21 lutego 2012 r.Poseł Paweł Olszewski próbuje przebić mistrza Stefana Niesiołowskiego w wygłaszaniu kąśliwych ripost.

W gościnie

21 lutego 2012 r.Premier Donald Tusk dość łagodnie potraktował nieobecność prezesa Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu.

Nieobecny

21 lutego 2012 r.Adam Hofman tłumaczy, dlaczego na spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem nie było prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Droga premiera

21 lutego 2012 r.Premier Donald Tusk odwiedza wszystkie kluby parlamentarne, by rozmawiać na temat wydłużenia wieku emerytalnego.

Austria zawiesza ratyfikację ACTA

Austria zawiesiła ratyfikację kontrowersyjnego porozumienia o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi i piractwa internetowego (ACTA), oczekując na decyzję Parlamentu Europejskiego w tej sprawie - oświadczył w środę rzecznik austriackiego MSW Hermann Muhr.

Piraci "zarobili" 170 milionów dolarów

Działający u wybrzeży Somalii piraci wymusili w 2011 roku okupy w łącznej kwocie 170 mln dolarów, o 60 milionów więcej niż rok wcześniej - głosi raport przedstawiony w środę Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

"UE won, MFW won!" Minister się cieszy

Minister finansów Grecji Ewangelos Wenizelos powiedział w środę, że nowy pakiet ratunkowy wartości 130 mld euro, przyznany Atenom poprzedniego dnia przez strefę euro, spaja Grecję z eurolandem i ochroni ją przed niewypłacalnością. Jednocześnie w greckiej stolicy tysiące ludzi wzięło udział w marszu przeciwko polityce oszczędności.

Rosyjscy szpiedzy wpadli w Estonii?

Wyższy funkcjonariusz estońskiej Policji Bezpieczeństwa Aleksei Dressen i jego żona Viktoria zostali w środę aresztowani pod zarzutem działalności szpiegowskiej na rzecz Rosji - poinformowały estońskie władze.

"Jak nie wierzy w system, to niech go z nami naprawia"

Komentarze wokół słów Waldemara Pawlaka, który przyznał, że niezbyt wierzy w państwowe emerytury, nie milkną. - Skoro ma wątpliwości do systemu emerytalnego, tym bardziej powinien chcieć ten system z nami naprawiać - radził mu w "Kropce nad i" minister finansów Jacek Rostowski.

Skarb wart 400 mln euro wraca do Hiszpanii

Hiszpański rząd definitywnie wygrał pięcioletnią batalię sądową z amerykańskimi poszukiwaczami skarbów z amerykańskiej firmy Odyssey. Już wkrótce powróci do Hiszpanii ok. 600 tys. srebrnych i złotych monet z I połowy XIX w. Ważący 17 ton skarb został znaleziony przez Odyssey we wraku zatopionej hiszpańskiej fregaty w 2007 r. W środę hiszpańscy eksperci, którzy przylecieli do USA badali monety i pakowali je.

"Tusk zapewnił chleb, a zapomniał o igrzyskach"

- Donald Tusk zapomniał o jednej podstawowej zasadzie - rząd już od czasów rzymskich ma za zadanie zapewnić obywatelom nie tylko chleb, ale i igrzyska - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Roman Giertych. Jego zdaniem w poprzedniej kadencji igrzyska były, a "teraz jest nuda". Krytycznie rząd ocenił też Władysław Frasyniuk. - Dzisiaj widać, że ta ekipa od stu dni to jest ekipa, która zaczyna zupełnie od nowa - powiedział Frasyniuk.

DSK czeka, czy postawią mu zarzuty. Już na wolności

Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, został w środę zwolniony z aresztu tymczasowego. Dzień wcześniej Strauss-Kahn został zatrzymany w Lille pod zarzutem współudziału w stręczycielstwie i poplecznictwa w malwersacjach w tzw. aferze hotelu Carlton. Noc DSK spędził w celi o powierzchni siedmiu metrów kwadratowych.

Seremet chce zmian w IPN

Prokurator generalny Andrzej Seremet rozmawiał w środę z prokuratorami Instytutu Pamięci Narodowej o przyszłości pionów śledczego i lustracyjnego Instytutu. Mówił m.in., że obecnej struktury nie da się zachować.

Merkel chwali Greków: Największy szacunek

Niemiecka kanclerz Angela Merkel podkreśliła, że ma wielki szacunek dla Grecji za przyjęcie planu oszczędności. Zapewniła, że Niemcy chcą wesprzeć Grecję i inne państwa w kryzysie zadłużenia pod warunkiem, że zrobią one to, co do nich należy.

Boni cieszy się z decyzji Unii ws. ACTA

- To potwierdza nasze wątpliwości - ta minister cyfryzacji Michał Boni skomentował decyzję Komisji Europejskiej o skierowaniu ACTA do Trybunału Sprawiedliwości UE. Trybunał ma ocenić, czy umowa nie narusza praw podstawowych.

Zginęli, bo zawiodły hamulce? 49 zabitych w Argentynie

Prawdopodobną przyczyną katastrofy kolejowej w Buenos Aires była awaria hamulców - poinformował argentyński minister transportu Juan Pablo Schiavi. W katastrofie zginęło co najmniej 49 osób, a ponad 600 zostało rannych (w tym 60 ciężko) - podał przedstawiciel ratowników Alberto Crescenti. Jak informuje agencja prasowa Telam, w pociągu w chwili wypadku było 800 osób. Wcześniej informowano nawet o 2 tys. pasażerów.

Wyrok na Mubaraka 2 czerwca

Werdykt w procesie byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka zapadnie 2 czerwca - poinformował w środę egipski sędzia Ahmed Refaat, prowadzący proces.

Sondaż: Co trzeci Polak miał problem z receptami

Prawie jedna trzecia Polaków (30 proc.), którzy tuż po wejściu w życie ustawy refundacyjnej próbowali wykupić leki na receptę deklaruje, że miała z tym trudności - wynika z najnowszego sondażu CBOS, dotyczącego protestu pieczątkowego lekarzy.

Osiem ciał w zatopionej części Concordii

Kilka godzin po odnalezieniu w środę czterech ciał we wraku statku Costa Concordia płetwonurkowie odkryli zwłoki kolejnych czterech osób. Tym samym poszukiwanych jest jeszcze 7 ofiar katastrofy, w której zginęło 32 ludzi.

Nowe ekspertyzy poleciały do Moskwy

Ekspertyzy fonoskopijne dotyczące nagrań z czarnej skrzynki Tu-154M, który uległ katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku, a którzy opracowali specjaliści z Krakowa, zostały przekazane do Rosji - poinformowała prokuratura wojskowa. Podkreślono, że o materiały te zwróciła się rosyjska prokuratura.

Tusk dostał buciki. "Ku pamięci"

- Nie można odkładać na bok koniecznej zmiany jaką jest podniesienia wieku emerytalnego - przekonywał premier Donald Tusk polityków Solidarnej Polski podczas środowego spotkania poświęconego rządowym planom reformy emerytalnej. Spotkanie jest elementem konsultacji premiera z klubami parlamentarnymi w sprawie podniesienia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Na początek dobrej rozmowy premier dostał od Zbigniewa Ziobry dziecięce buciki.