Najnowsze

Najnowsze

Styl wolny

Czy swojska gra w Zośkę doczeka się własnej dyscypilny olimpijskiej?

Głowa

Jarosław Krzywański, lekarz kadry ciężarowców odsłania kulisy sukcesów i porażek swoich podopiecznych.

Dobry rok

Bartłomiej Bonk, kolejny zdobywca medalu w Londynie zdradza, że ma więcej powodów do radości, niż stanięcie na olimpijskim podium.

Wielki pożar rafinerii. Richmond w opałach

Wielki pożar rafinerii ropy naftowej w Richmond w Kalifornii zdezorganizował we wtorek życie okolicznych mieszkańców, a tysiące z nich wezwano, by nie opuszczali budynków oraz szczelnie pozamykali okna i drzwi.

Sprawca masakry w Tucson przyznał się do winy

Jared L. Loughner, który podczas strzelaniny w Tuscon zabił sześć osób i ranił 13, w tym członkinię Izby Reprezentantów USA Gabrielle Giffords, jest wystarczajaco zdrowy, by stanąć przed sądem - uznał we wtorek amerykański sąd. Natychmiast po tym orzeczeniu Loughner przyznał się do winy.

Ochroniarz Osamy mieszka w Niemczech?

Domniemany ochroniarz Osamy bin Ladena od ośmiu lat mieszka w Niemczech, gdzie rozpowszechnia swe radykalne poglądy, i jest przez władze niemieckie uważany za zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju - poinformowały niemieckie władze. Nie można go jednak deportować, bo ożenił się z Niemką.

Narządy zastępcze

Brak organów to największy problem transplantologii i to na całym świecie. I choć naukowcy już wiedzą, jak poradzić sobie bez dawców, to wciąż jeszcze daleko jest do powstania swoistego magazynu ludzkich części zamiennych. Prace nad wykorzystaniem komórek macierzystych do tworzenia dowolnych prawdziwych organów trwają. Na razie metodą pośrednią i niestety niedoskonałą są sztuczne narządy.

"Instytucje finansowe i państwo groźniejsze od mafii"

- Instytucje finansowe i państwo są groźniejsze od mafii, bo te dwie instytucje za 50 groszy zniszczą obywatela. Przyzwoity gangster nie zabije człowieka za te pieniądze - stwierdził w "Faktach po Faktach" Władysław Frasyniuk. Z tą opinią zgodził się Ryszard Bugaj dodając, że "państwo ściga za drobne", nie reaguje natomiast w przypadku "silnych, bo oni są wpływowi".

Przywróceni życiu

Są ludzie, którzy urodziny obchodzą co najmniej dwa razy w roku. W rocznicę przyjścia na świat i, jak sami mówią, ponownych narodzin po transplantacji. Bywa zresztą, że niejednej. Różni ludzi, różne historie, ale to, co jest uderzająco podobne, to ich apetyt na życie po operacji. Na taką szansę w Polsce czeka wciąż ponad 2 tysiące osób.

Czarny rynek

Nerki jak towar wystawione na sprzedaż. Cena? Od 10 tysięcy złotych w górę. W internecie pełno ogłoszeń potencjalnych dawców. Choć jest to nielegalne i karalne, reporterowi "Czarno na białym" bez problemu udało się dotrzeć do ludzi gotowych sprzedać swoje organy. Ludzi bardzo zdesperowanych - jak wynika z przejmujących rozmów z nimi. Skoro jest podaż, to musi być popyt. Lekarze i policja twierdzą, że w Polsce na razie nie ma podziemia przeszczepów, ale jest całkiem prawdopodobne, że organy trafiają zagranicę.

"Instytucje finansowe i państwo groźniejsze od mafii"

- Instytucje finansowe i państwo są groźniejsze od mafii, bo te dwie instytucje za 50 groszy zniszczą obywatela. Przyzwoity gangster nie zabije człowieka za te pieniądze - stwierdził w "Faktach po Faktach" Władysław Frasyniuk. Z tą opinią zgodził się Ryszard Bugaj dodając, że "państwo ściga za drobne", nie reaguje natomiast w przypadku "silnych, bo oni są wpływowi".

Miarczyński: Jeszcze się pościgam

Szanse na medal były duże - wyznał w rozmowie z reporterem TVN24 Przemysław Miarczyński dodając, że najlepszym na to dowodem jest zdobyty krążek. Brązowy medalista w windsurfingowej klasie RS:X zdradził, że dawał sobie 70-80 proc. szans na sukces. Pytany o to, czy w czasie wyścigu jest w stanie kontrolować pozycję swoją i rywali powiedział, że cały czas czuwał nad tym, jak płynie reprezentant Niemiec. - Płynąłem swoje, żeby nie stracić - podsumował Miarczyński.

Kolarz Brytyjczykiem wszech czasów

Chris Hoy - to imię i nazwisko od wtorku zna każdy Brytyjczyk. Kolarz zdobył we wtorek drugi złoty medal w Londynie i został najbardziej utytułowanym sportowcem w historii kraju.

Rower lub koszulka za rym do "paragonu"

Konkurs poetycki z paragonem w roli głównej to pomysł pracowników Urzędu Skarbowego we Wrześni na propagowanie korzyści z brania paragonów podczas zakupów.

Kot przemycał więźniom heroinę

Choć pies uważany jest powszechnie za najlepszego przyjaciela człowieka, to w tym przypadku można powiedzieć, iż kot był najlepszym przyjacielem więźniów. Przedstawiciel tego gatunku przemycał bowiem heroinę osadzonym w zakładzie karnym w Rostowie na południowym zachodzie Rosji.

Mecz igrzysk? Sześć rosyjskich meczboli na marne

Takich emocji kibice siatkówki na tych igrzyskach jeszcze nie przeżyli. Po morderczym pojedynku Brazylijki pokonały Rosjanki 3:2 i są w półfinale. Zawodniczki z "Kraju Kawy" ciągle mają szansę na obronę złota, a mistrzynie świata już na podium się nie wdrapią.

121 niemieckich posłów w obronie Pussy Riot

Niemieccy posłowie do Bundestagu - w sumie 121 osób - ze wszystkich partii politycznych, podpisali się pod listem w obronie trzech Rosjanek z zespołu Pussy Riot, sądzonych przed moskiewskim sądem. Także UE wyraziła zaniepokojenie przebiegiem procesu.

Będzie tarcza z budżetu MON. "To priorytet"

- Obrona przeciwrakietowa to jeden z priorytetów rozwoju sił zbrojnych - powiedział w programie w TVN24 Stanisław Koziej. Jak dodał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ma być ona zbudowana z pieniędzy pochodzących z budżetu MON w ciągu 10 lat. Jak przekonywał, budowa systemu jest konieczna, bo rakiety stanowią obecnie największe zagrożenie dla polskiej obronności.

A gdyby rządziła ekonomia? Polska powinna zdobyć jeszcze pięć medali

Światem rządzi ekonomia. Ile medali na igrzyskach powinny więc zdobyć gospodarcze potęgi, a komu w języku statystyków krążki się "nie należą", bo - statystycznie - nie są prawdopodobne? "Huffington Post" opisał igrzyska, biorąc pod uwagę potencjał ludnościowy i gospodarczy krajów. Według wyliczeń, Polacy powinni wywalczyć 13 medali, a Amerykanie 137.

Szpieg Anastasiego rozgryzł Rosję? Serwis bronią Polaków

Polacy wydają się mieć Rosję rozłożoną na czynniki pierwsze. Za rozpracowanie ćwierćfinałowych rywali naszych siatkarzy odpowiada w sztabie Anastasiego Oskar Kaczmarczyk, statystyk kadry. - Nie miało dla nas znaczenia, z kim gramy - podkreśla.

Chcieli przechytrzyć UEFA, ale na mecz nie wejdą

Wyjazdowy mecz mistrzów Polski z drużyną Helsingborgs IF odbędzie się bez kibiców Śląska. To skutek niedawnej decyzji UEFA, która zapadła po meczu z Budućnostią Podgorica w Czarnogórze. Ale wrocławscy kibice chcąc przechytrzyć szwedzkich organizatorów, kupili bilety przez internet.

"Łzy w oczach. Wzruszenie". Żona czeka na medalistę

- Jestem przeszczęśliwa. To jest jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu - wyznała Katarzyna Miarczyńska, żona brązowego medalisty w regatach olimpijskich w klasie RS:X. Przyznała, że nie oglądała występu męża na Igrzyskach, bo był to zbyt duży stres. O sukcesie męża dowiedziała się od kolegi. Dłużej z mężem porozmawia wieczorem.