Najnowsze

Najnowsze

Sąd zakazuje sprzedaży konkurencji iPada

Amerykański sąd zakazał sprzedaży tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 na terenie USA, ponieważ Apple oskarżyły południowokoreański koncern o skopiowanie ich rozwiązań i naruszenie patentów. Galaxy Tab jest uznawany za najgroźniejszego konkurenta iPada produkowanego przez amerykańską firmę.

Kiszczak zbyt chory na proces

Były szef MSW gen. Czesław Kiszczak jest bezterminowo niezdolny do udziału w procesie za przyczynienie się do śmierci górników z kopalni "Wujek" w grudniu 1981 r. - uznali biegli lekarze. Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie zawiesi jego proces - poinformował rzecznik sądu.

Merkel: Czas ucieka. Świat czeka na nasze decyzje

Angela Merkel powtórzyła przed Bundestagiem, że na najbliższym szczycie państw euro będzie zdecydowanie opierać się pomysłom wprowadzenia euroobligacji. Kanclerz Niemiec spodziewa się, że w Brukseli dojdzie do "kontrowersyjnych dyskusji", ponieważ szereg państw chce uwspólnotowienia swoich długów.

Gladiator zagra Ruperta Murdocha?

- Trzeba być odważnym, aby zagrać kogoś takiego jak Murdoch. Russell może to zrobić - ogłosili twórcy filmu o najpotężniejszym potentacie medialnym świata, Rupercie Murdochu. Obraz ma być oparty na wspomnieniach Harolda Evansa, byłego redaktora naczelnego tygodnika "Times" i skupić się m.in. na sporze o kontrolę nad pismem między nim a właścicielem, którym jest Murdoch. Główną rolę miałby zagrać Russell Crowe, a szefa gazety - Colin Firth.

Poczobut "więźniem sumienia". Milicja próbowała przeszukać jego lokal

Amnesty International nazwała więzionego na Białorusi Andrzeja Poczobuta "więźniem sumienia" i wystąpiła w obronie działacza nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi. Niemal w tym samym czasie milicja grodzieńska próbowała przeszukać pomieszczenie wynajmowane przez Poczobuta, ale zrezygnowała.

Puchar i podziękowania od Irlandczyków

Nie tylko irlandzcy kibice, ale też federacja piłkarska dobrze wspomina pobyt na Pomorzu. W ramach wdzięczności postanowili nagrodzić Gdynię pamiątkowym pucharem.

Polski trener. "Wszystkie znaki na niebie i ziemi"

Franciszek Smuda pożegnał się już z działaczami PZPN. Ci jego następcę wybiorą 10 lipca. - Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to trener polski - przyznał szef PZPN Grzegorz Lato. To samo mówił wcześniej członek związkowego zarządu Jacek Masiota.

Japonia wraca do atomu. Pierwsza elektrownia szykowana do startu

W Japonii trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia pierwszego reaktora jądrowego. Po katastrofie w Fukushimie wszystkie siłownie atomowe w kraju zostały wyłączone, a mieszkający w okolicy ludzie opierali się ich ponownemu rozruchowi. Rząd pomimo tego zadecydował o powrocie do atomu, ponieważ inaczej w kraju zabrakłoby prądu.

Nasri przeprasza za "P...ę twoją matkę"

Enfant terrible francuskiej piłki się kaja. Samir Nasri, który po odpadnięciu z Euro obraził dziennikarza wiązanką wulgarnych słów, przeprosił za swoje zachowanie. - Szczerze żałuję tych słów, ponieważ wiem, że moich fanów, a w szczególności dzieci mogły zszokować - napisał francuski pomocnik Manchesteru City na Twitterze.

50 ton bagażu Niemców. 4,5 tony lodu

Przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy oraz pobyt w krajach je organizujących były dla ekipy Niemiec ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Dotychczas przewieziono 50 ton bagaży, w tym 4,5 tony lodu.

Fornalik: Czuję się zaszczycony, ale ...

- Czuję się zaszczycony i wyróżniony, że jestem w gronie tych kilku kandydatów do objęcia tej zaszczytnej funkcji - mówił Waldemar Fornalik, uważany za faworyta do objęcia stanowiska trenera polskiej reprezentacji.

Sprawa Szymona. "Nie jestem kozłem ofiarnym"

Sprawę Szymona z Będzina tak chce się pokazać, że szuka się kozła ofiarnego - tak o swojej sytuacji mówiła w TVN24 była dyrektorka MOPS w Będzinie, Marzena Jaworska. - Ja kozłem ofiarnym nie jestem, nie czuję się, głęboko współczując rodzinie - dodała.

Dzieci matki Szymona odebrane rodzinie

Dwójka małoletnich dzieci Beaty Ch. - matki zmarłego przed dwoma laty Szymona - została odebrana babci i przewieziona do domu dziecka. Taką decyzję podjął sąd rodzinny. 3 i 6-latka mają trafić do rodziny zastępczej.

Dożywocie dla Polaków w Szwecji

Dwaj Polacy zostali skazani w Szwecji na dożywotnie więzienie za zamordowanie starszego małżeństwa. Do zbrodni doszło w październiku 2011 roku w gospodarstwie rolnym pod Goeteborgiem.

Buntownik z irokezem dyrektorem Starego Teatru

Reżyser Jan Klata, młody gniewny polskiej sceny teatralnej, dyrektorem Starego Teatru w Krakowie. - Funkcję obejmie od stycznia 2013 roku - poinformował rzecznik ministerstwa kultury, Maciej Babczyński. W konkursie na to stanowisko Klata pokonał czterech konkurentów. Wygrała jego propozycja "prowadzenia teatru swoich czasów i bez rewolucji".

NFZ ma nową szefową. "Początek reformy Funduszu"

- Zamierzam zracjonalizować system wydawania pieniędzy, promowana będzie kompleksowość, jakość i efektywne leczenie - zapowiedziała w środę nowa prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz. Premier Donald Tusk podpisał jej nominację na stanowisko prezesa NFZ i odwołał ją z funkcji wiceministra zdrowia.

Co ja pacze? 16 tysięcy komputerów rozpoznało kota

To przełom będący krokiem w stronę tworzenia sztucznej inteligencji. 16 tysięcy procesorów połączonych przez naukowców Google'a w jedną "sieć neuronową" i nakierowanych na serwis YouTube po obejrzeniu 10 milionów filmów nauczyło się rozpoznawać kota. Odbyło się to bez jakiejkolwiek ingerencji ludzi.

Pierwszy stopień alarmowy. Znaleźli ładunki wybuchowe

Nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa osób i imprez związanych m.in. z Euro 2012 - poinformowało MSW po tym, jak Straż Graniczna ujawniła na tratwie na Bugu pakunek zawierający materiały wybuchowe. Wcześniej RMF FM poinformowało, że na tratwie znaleziono dwa ładunki wybuchowe, zapalniki, zdjęcie Stadionu Narodowego w telefonie komórkowym oraz spore ilości ukraińskich papierosów.

Stolica powitała półfinalistów

Reprezentacje Niemiec i Włoch są już w Warszawie. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w czwartkowym półfinale na Stadionie Narodowym. Początek spotkania o godzinie 20.45.

Policja: Nie mogliśmy wszystkim badać DNA

Policjanci zajmujący się sprawą śmierci chłopca, którego ciało znaleziono w stawie w Cieszynie, dwa lata temu przeprowadzili kontrolę w jego domu, jednak nic wówczas nie ustalili. Dziś nie mają sobie nic do zarzucenia. - Mamy poczucie, że osiągnęliśmy sukces. Ustaliliśmy personalia chłopca i zatrzymaliśmy najprawdopodobniej jego rodziców, a to było głównym celem tego postępowania - powiedział w środę Andrzej Gąska ze śląskiej policji.

"Bestialski pomysł PiS"

Propozycje PiS zakazujące in vitro, które przewidują surowe kary za stosowanie tych zabiegów, są skandaliczne i szkodliwe - uważają politycy PO. - Propozycje te tworzą przestępstwo z czegoś, co jest metodą naukową, co daje milionom ludzi nadzieję na potomstwo - ocenił były minister sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski (PO).

Promowali pedofilię. Sąd ich zdelegalizował

Holenderski sąd zdelegalizował stowarzyszenie Martijn działające na rzecz społecznej akceptacji związków seksualnych podejmowanych za obopólną zgodą między dziećmi a dorosłymi. Sąd w mieście Assen zarządził natychmiastowe rozwiązanie stowarzyszenia.

Palikot zdetronizował Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński przestał być politykiem, któremu najmniej ufamy. Zdetronizował go Janusz Palikot, który otwiera negatywny ranking. Największym zaufaniem społecznym niezmiennie cieszy się prezydent Bronisław Komorowski - wynika z sondażu CBOS.

Łukaszenka z synem u Chaveza. "Jest komu przekazać pałeczkę"

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez przyjął w Caracas swego białoruskiego odpowiednika Alaksandra Łukaszenkę nazywając go "swoim bratem". Obaj przywódcy zapowiedzieli dalsze zacieśnienie współpracy. Łukaszence w podróży towarzyszy jego syn Kola, co prezydent dobitnie podkreślił.

Chcą Polski wolnej "od wpływów Kościoła". Powołali zespół

Klub Ruchu Palikota powołał parlamentarny zespół ds. państwa świeckiego. Jego główne cele to działanie na rzecz świeckości państwa polskiego i współpraca z organizacjami, wspierającymi "demokrację wolną od wpływów instytucji religijnych" - poinformowali w środę posłowie RP.

206 km/h i 500 zł z kieszeni

35-letni mężczyzna jadąc samochodem niedaleko Wałcza przekroczył prędkość o 116 km/h. Został ukarany 500 zł mandatem i 10 punktami karnymi.