Najnowsze

Najnowsze

"Musieli mnie zbierać ze sceny". Pierwszy polski film o żołnierzach po Afganistanie

- To pierwszy w Polsce film opowiadający o konsekwencjach uczestnictwa w wojnie. Nie ma tu kata, nie ma ofiary, zwycięzców ani pokonanych. Cierpią wszyscy i nie ma powrotu do tego, co było przedtem - tak o "Zabić bobra" Jana Jakuba Kolskiego opowiada tvn24.pl Eryk Lubos. Za główną rolę w tym filmie - weterana wojny w Afganistanie - aktor został nagrodzony na festiwalu filmowym w Karlowych Warach.

Chlewnia na miejscu obozu zagłady. Romowie oburzeni

Tam gdzie podczas II Wojny Światowej stał obóz koncentracyjny dla Romów, obecnie stoi chlewnia. Kolejne rządy Czech od odzyskania niepodległości obiecywały jej zburzenie, ale nic nie zrobiono. W związku z tym organizacje romskie zbojkotowały państwowe uroczystości, upamiętniające romskie ofiary nazizmu. Władze twierdzą, że nie mają pieniędzy na kupienie i zburzenie chlewni.

Nie ostrzegli ludzi. Sypnęło dymisjami za powódź

Gubernator Kraju Krasnodarskiego na południu Rosji zdymisjonował szefa władz Krymska i szefa rejonu krymskiego, gdzie na skutek nagłej powodzi zginęło co najmniej 171 osób. Regionalne władze nie ostrzegły na czas mieszkańców przed żywiołem.

Emir Kataru kupił dom mody Valentino?

Za 600 milionów euro brytyjski fundusz inwestycyjny Permira sprzedał jeden z najsłynniejszych domów mody na świecie - Valentino. Jak piszą biznesowe media, kupcem jest prawdopodobnie emir Kataru, który wraz z rodziną królewską i należącą do niej spółką Qatar Investment Authority kontroluje m.in. luksusowy dom towarowy Harrods.

Ekshumacja Arafata? Prezydent Autonomii się zgadza

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wyraził zgodę na ekshumację zmarłego osiem lat temu legendarnego przywódcy Palestyńczyków Jasera Arafata. Szwajcarscy naukowcy sugerują, że Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem 210.

Policjanci porzucili umierającego na poboczu

Dwaj izraelscy policjanci zostali skazani na kary 30 miesięcy więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci palestyńskiego aresztanta, którego w krytycznym stanie porzucili na poboczu autostrady niedaleko granicy z Zachodnim Brzegiem Jordanu.

Poznań znów będzie stolicą filmów animowanych

V Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator tuż, tuż. Od 13-19 lipca 2012 roku w kilku punktach miasta odbędą się wykłady, warsztaty, koncerty, a przede wszystkim - pokazy filmów. W czasie 7 festiwalowych dni będziemy mieli okazję obejrzeć ponad 200 filmów animowanych z całego świata.

"Największa kolekcja gier" sprzedana. Za milion euro

Wielu zapalonych graczy ma w swoich mieszkaniach kilka półek uginających się pod kolekcją pudełek z grami. Niewielu, albo najprawdopodobniej żaden, nie może się równać z tym, co zgromadził pewien użytkownik eBaya o nicku "collectors_king". Ów człowiek za milion euro sprzedał gigantyczną kolekcję około 6,5 tysiąca gier.

Putin chce "rynku od Atlantyku po Pacyfik"

Kryzys syryjski i stosunki z Zachodem. Te dwie kwestie zdominowały naradę poświęconą priorytetom polityki zagranicznej Rosji. Najważniejszym jej uczestnikiem był prezydent Władimir Putin.

Nowy prezydent rzuca wyzwanie armii. Wojna o władzę w Egipcie

W Egipcie narasta próba sił pomiędzy obozem wojska a islamistami. Trybunał konstytucyjny poinformował, że jego decyzja o rozwiązaniu parlamentu zdominowanego przez islamistów jest ostateczna. Dzień wcześniej nowy prezydent Mohamed Mursi wydał dekret znoszący wcześniejsze orzeczenie trybunału. Pomimo powtórzenia i podkreslenia wyroku przez Trybunał przewodniczący parlamentu zwołał posiedzenie izby, formalnie rozwiązanej.

TK: "Trzynastka" matce się należy

Przepis, który odbiera prawo do tzw. trzynastki pracownicom, korzystającym z urlopów macierzyńskich i zwolnień związanych z ciążą i rodzicielstwem, jest niezgodny z konstytucją - orzekł w poniedziałek Trybunał Konstytucyjny.

Tango 12 z podpisami mistrzów pomoże w budowie szpitala

Jolanta Kwaśniewska odebrała dziś piłkę i flagę z podpisami piłkarzy reprezentacji Hiszpanii – aktualnych mistrzów Europy. Trafią na licytację dla jej fundacji. Dochód ma pomóc w budowie gdańskiej Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej.

Ten miś przeklina, pije i pali jointy. "To obrzydliwie zabawny film"

Kinomani pokochali pyskatego Teda - pluszowego misia, który jest najlepszym przyjacielem 35-letniego mężczyzny, lubi dziewczyny, narkotyki, alkohol i wiele nieprzyzwoitych rzeczy. Nowa komedia dla dorosłych "Ted", której jest głównym bohaterem, podbija świat i do tej zarobiła ok. 140 mln dol. Jest już numerem jeden w kilku krajach, a w wielu dopiero czeka na debiut.

Niemiecka gazeta: Odżywają antypolskie stereotypy

W graniczącej z Polską Brandenburgii grasują od wielu miesięcy doskonale zorganizowane bandy z Europy Wschodniej, kradnące na potęgę maszyny rolnicze i budowlane; odżywają antypolskie stereotypy - pisze "Sueddeutsche Zeitung

Gdański stadion zaprasza na dzień otwarty

Mistrzostwa się skończyły, UEFA oddała stadion miastu i wrócił napis "PGE Arena". Wróciły również wycieczki. 70 minut trwa zwiedzanie całego obiektu, łącznie z lożą VIP i barem. A w niedzielę Gdańsk zaprasza na dzień otwarty na stadionie.

Poznańskiego stadionu chwilowo nie zwiedzisz

Przed rozgrywkami Euro 2012 można było zwiedzać poznański stadion. Teraz nie ma takiej możliwości. Ale jeszcze w lipcu operator stadionu chce przywrócić możliwość oglądania obiektu.

Rosja: Wejście do WTO zgodne z konstytucją. Jednomyślnie

Związana wejściem Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO) obniżka ceł i otwarcie gospodarki na zagraniczne inwestycje pozostają w zgodzie z rosyjską ustawą zasadniczą - orzekł rosyjski Sąd Konstytucyjny i poparł wstąpienie do tej organizacji.