Najnowsze

Najnowsze

Pracoholicy mają dziś swój dzień

Nie możesz żyć bez pracy? Bez niej (i przez nią) jesteś zmęczony i zestresowany? Zaniedbujesz przez to rodzinę i własne zdrowie? 12 sierpnia to światowy dzień pracoholików.

Rano bez pracy, wieczorem milionerzy

Dziesięciu Kanadyjczyków rano znalazło się na dnie, aby kilkanaście godzin później stać się bogaczami. Mężczyźni przyszli rano do pracy i dowiedzieli się, że już jej nie mają. Postanowili więc kupić los na loterii.

Plany GROMu i Formozy jawne. Wojsko bagatelizuje

Okazuje się, że plany budynków należących do super tajnych jednostek specjalnych - GROM-u i Formozy - są dostępne w internecie. Zlokalizować można wszystko łącznie z magazynem broni. Sprawę opisała "Rzeczpospolita", a wojskowi się bronią mówiąc, że plany nie były tajne i żadnym szpiegom ich publikacja korzyści nie przyniesie.

Kościół otwarty na urny

Msza św. pogrzebowa powinna być sprawowana nad trumną z ciałem a nie nad urną z prochami - mówią wytyczne watykańskie. Polska praktyka rozmija się jednak z nimi. Episkopat ograniczył więc ją specjalnym dokumentem. Ks. prof. Mateusz Matuszewski, liturgista, konsultor Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, uspokaja, że "proboszczowie nie będą jednak odmawiać wpuszczania urny do kościoła".

Zjedź sobie do pociągu

Śpieszysz się na pociąg? W Utrechcie w mgnieniu oka możesz znaleźć się na peronie. Dzieci też będą miały dużo frajdy.

"CIA wiedziała o terrorystach z WTC"

Za miesiąc minie 10 lat od terrorystycznego ataku na nowojorskie wieże World Trade Center. Przy tej okazji pojawia się wiele wspomnień, komentarzy, a także hipotez co do zamachów. Jedna z nich może rozpalić gorącą dyskusję o tamtych dniach. Richard Clarke, doradca prezydentów ds. zwalczania terroryzmu i członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego, twierdzi, że CIA doskonale wiedziała o dwóch zamachowcach, którzy 11 września rozbili samoloty i o ich przygotowaniach do zamachu. Ówczesny szef agencji odpiera zarzuty.

Tak upadał ZSRR. "3 tys. ludzi? I co z tego?"

Niemiecki "Spiegel" dotarł do nowych sowieckich dokumentów, które rzucają cień na bezkrwawą legendę Michaiła Gorbaczowa, ostatniego przywódcy ZSRR. Z 30 tys. stron jego prywatnego archiwum, które dziennikarze dostali od Pawła Striłowa, młodego rosyjskiego historyka z Londynu, wyłania się obraz opuszczonego i zagubionego przywódcy imperium, który nie stracił nic z bezwzględności swoich poprzedników.

Somalia umiera na oczach świata

W 7,5-milionowej Somalii ponad trzy miliony ludzi głoduje. Ze zdjęć "New York Timesa" i relacji polskiego wysłannika akcji charytatywnej wyłania się obraz kraju na granicy śmierci.

Bert i Ernie nie są gejami

Mieszkają razem od 1969 roku i to w jednej sypialni. Internauci zaczęli się domagać, by Bert i Ernie, dwie postacie z "Ulicy Sezamkowej", wzięli gejowski ślub. Wszystko dla walki z homofobią. Producent serialu zaprotestował.

Zbrodniarz wojenny uniknął kary

Niemiecki zbrodniarz wojenny, 92-letni Josef Scheungraber, nie będzie musiał odbywać kary dożywotniego więzienia. Sąd zwolnił go z odbywania kary za masakrę włoskich cywilów w 1944 roku, z powodu złego stanu zdrowia. - On stracił kontakt z rzeczywistością - powiedział o 92-latku jego adwokat, Gunter Widmaier.

"Elementarne chamstwo". Białoruś po pogrzebie Leppera

"Elementarnym chamstwem" nazwał Mikałaj Czarhiniec, szef białoruskiego Związku Pisarzy, odmowę wjazdu do Polski na czwartkowy pogrzeb Andrzeja Leppera. Białoruska telewizja państwowa krytykuje też Warszawę za śledztwo w sprawie śmierci byłego wicepremiera.

Arłukowicz pomagał rannym

Dwa samochody osobowe i bus zderzyły się w czwartek przed godziną 19 na drodze krajowej nr 6 w okolicach miejscowości Ramlewo (woj. zachodniopomorskie). Trzy osoby zostały odwiezione do szpitali. W akcji ratowniczej pomagał minister Bartosz Arłukowicz, który wracając z pogrzebu Andrzeja Leppera, był niemalże świadkiem tych dramatycznych wydarzeń.

"Podwyżki podatków nie przewidujemy, ale…”

- Podwyżka podatków to ostatnia deska ratunku. Myślę, że to nie będzie konieczne – zapewnił Jacek Rostowski, zastrzegając jednak, że wszystko zależy od stanu światowej gospodarki. A pytany, kiedy będzie lepiej, przyznał, że nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć.

"Dodaj gazu". Nacjonalista szokuje

Niemiecka skrajna nacjonalistyczna partia NPD ponownie wywołała skandal w Niemczech. Startujący w lokalnych wyborach w Berlinie lider partii Udo Voigt promuje swoją osobę na bardzo kontrowersyjnym plakacie. Jego zdjęcie na motorze jest opatrzone dużym napisem "Dodaj GAZU", co dla wielu osób jest nawiązaniem do Holokaustu.

"Krzyczeliśmy: skacz. W końcu to zrobiła"

- Nigdy nie zapomnimy zdjęć kobiety, która wyskakiwała z okna płonącego budynku – mówił w brytyjskim parlamencie premier David Cameron. Z pewnością zgadzają się z nim rodzice 32-letniej Polki, którzy informację o kobiecie zobaczyli w telewizji, a potem okazało się, że to była ich córka.

"To hańba, nie mieści się w gardle moim"

Przy salwach honorowych najbliżsi i przedstawiciele władz pożegnali byłego wicepremiera Andrzeja Leppera. Pogrzeb odbył się w Krupach (Zachodniopomorskie). Uroczystość miała charakter państwowy. Uczestniczył w niej także były prezydent Lech Wałęsa.

Co piąty Litwin żyje w skrajnym ubóstwie

Litewski Urząd Statystyczny ogłosił, że 20,2 proc. ludności tego kraju, to jest 670 000 osób, żyje w warunkach skrajnego ubóstwa. Jest to skutek ostrego kryzysu gospodarczego, który dotknął kraj w 2009 i 2010 roku.

Zaatakował ją szympans, dostała nową twarz

Dwa lata temu Charla Nash została makabrycznie oszpecona przez rozwścieczonego szympansa. Dziś, po udanym przeszczepie, pokazuje swoją nową twarz. Uwaga, zdjęcie rannej bohaterki tej historii sprzed operacji jest drastyczne.

Początek końca 30-letniego stanu wyjątkowego

Egipt rozpoczął procedury, które mają doprowadzić do zakończenia obowiązującego w tym kraju od 30 lat stanu wyjątkowego. Taki krok obiecała armia, która przejęła rządy po obalonym w lutym prezydencie Hosnim Mubaraku.

Pijany policjant wjechał do rowu

W środku nocy pewien mężczyzna próbował wyjechać autem z rowu. Wzbudziło to zainteresowanie przejeżdżającego obok kierowcy. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci okazało się, że to ich kolega po fachu, zupełnie pijany.

Koncern płaci za testowanie leku na dzieciach

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer po 15 latach batalii sądowych wypłacił pierwsze odszkodowanie dla nigeryskich rodzin, które ucierpiały podczas kontrowersyjnego testu nowego leku. W wyniku podania dzieciom chorym na zapalenie opon mózgowych preparatu Trovan 11 zmarło, a dziesiątki zostało kalekami.

Pół godziny lotu z wielką prędkością i katastrofa

Jeden z prototypów amerykańskiej broni przyszłości ponownie przedwcześnie zakończył lot testowy. Amerykanom udało się jednak pobić swój wcześniejszy rekord. HTV-2 leciał z prędkością około 21 tys. km/h przez ponad 30 minut. Później kontakt z pojazdem został utracony. Podczas pierwszego eksperymentu było to jedynie 9 minut.

Radziszewska protestuje przeciw paleniu na stosie

Reszel chce świętować dwustulecie spalenia na stosie ostatniej czarownicy, ale protestuje Elżbieta Radziszewska. Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania uważa, że środniowieczny zwyczaj dyskryminował kobiety. Burmistrz Reszla tłumaczy, że będzie to "rekonstrukcja o charakterze historycznym", a "historia nie zawsze jest dobra".

"Recesja to nie nasz problem"

- Polska się rozwija. Recesja, która jest lękiem i w USA, i w Europie, to - odpukać - na razie nie nasz problem – zapewniał Jan Krzysztof Bielecki w TVN24. Przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze przekonywał, że rząd powinien unikać nerwowych ruchów w gospodarce.

Najstarsze urzędowe auto w Polsce

"Kanciak", "Kredens" albo po prostu wysłużony - żeby nie powiedzieć stary - Fiat 125p. Takim "wehikułem" przez 21 lat jeździli burmistrzowie Krzywinia (woj. wielkopolskie) wraz z urzędnikami. To najprawdopodobniej najstarsze urzędnicze auto w Polsce. Dopiero teraz, gdy dojechało do wieku mocno emerytalny, włodarz postanowił wystawić go na przetarg, a pieniądze przeznaczyć na ważki cel.

Wydma odcięła miasto od świata

Ponad 500 mieszkańców i turystów przebywających w nadmorskim kurorcie Punta Paloma na południu Hiszpanii zostało czasowo odciętych od świata. Olbrzymia wędrująca wydma zasypała jedyną drogę prowadzącą do tej miejscowości. Przesuwany silnym wiatrem piasek zasypał też 20 samochodów.

Pocałunek na przywitanie? "Nein!"

Niemieckie stowarzyszenie doradzające w sprawach związanych z etykietą wydało wojnę zwyczajowi całowania się w policzek na przywitanie i pożegnanie. - Ludzie mówią, że to nie jest typowo niemieckie. To przyszło z takich miejsc jak Francja czy Włochy i pasuje do tamtejszego specyficznego kontekstu kulturalnego - mówi Hans-Michael Klein, szef Knigge Society.