Najnowsze

Najnowsze

Rosja: Nie przekonamy Asada do oddania władzy

"Nierealistyczne" są oczekiwania, iż Rosja przekona prezydenta Syrii Baszara el-Asada do odejścia, ponieważ popiera go wielu Syryjczyków - oświadczył w poniedziałek szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. Także dziś syryjskie siły rządowe wznowiły bombardowanie dzielnicy Tadamon w Damaszku.

Tusk pyta kolegów: Co nas łączy oprócz władzy?

In vitro, przemoc w rodzinie, związki partnerskie, finansowanie Kościoła, aborcja. To tylko część fundamentalnych zagadnień, które dzielą Platformę Obywatelską. I dlatego Donald Tusk podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PO zwracał się do swoich kolegów z dramatycznym pytaniem: "Czy umielibyśmy powiedzieć, co nas łączy oprócz władzy?" Przebieg spotkania relacjonuje "Newsweek", który dotarł do nagrania z rozmów liderów Platformy w Jachrance.

"Oddajcie nam Fukushimę"

Aż 170 tys. ludzi zebrało się w poniedziałek w tokijskim parku Yoyogi, żeby zażądać położenia kresu energetyce jądrowej w Japonii. Liczba uczestników demonstracji przekroczyła oczekiwania organizatorów, którzy spodziewali się co najwyżej 100 tys. ludzi.

"Trzeba pracować nad modelami ostrzegania"

- Trzeba pracować nad modelami systemu ostrzegania przed wichurami - powiedział w TVN24 podsekretarz stanu w resorcie administracji, Włodzimierz Karpiński. Przyznał jednak, że w sobotę wczesnym popołudniem nic jeszcze nie wskazywało, iż pojawią się trąby powietrzne.

Asad może mieć najwięcej broni chemicznej na świecie. Trzy czarne scenariusze

Gdy syryjska wojna domowa przybiera na sile, w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie rosną obawy, że reżim w Damaszku może zechcieć skorzystać ze swego potężnego arsenału broni chemicznej - pisze w poniedziałek dziennik "Financial Times". A jest się czego obawiać, bo zdaniem ekspertów Syria może mieć największy na świecie arsenał tego typu broni.

"Szkody są mniejsze niż myśleliśmy. Pieniądze do południa"

- Szkody spowodowane przez sobotnie nawałnice nie są tak znaczne, jak byśmy się spodziewali - przyznał podczas porannej konferencji prasowej wojewoda pomorski Ryszard Stachurski. Według informacji jego służb zniszczone - w mniejszym lub większym stopniu - zostały 34 obiekty, nie licząc budynków letniskowych. - Wypłata odszkodowań nastąpi jeszcze dzisiaj - zadeklarował wojewoda.

Kilka godzin na reakcję. "Tego nie da się przewidzieć wcześniej"

Siłę burzy, niebezpieczeństwo tworzenia się trąb powietrznych można przewidzieć maksymalnie kilkanaście godzin przed nadejściem nawałnic. - Tego nie da się określić na tydzień wcześniej - przestrzega Krzysztof Ostrowski z grupy Polskich Łowców Burz. Ostrowski i jego koledzy o możliwości tworzenia się trąb ostrzegali w sobotę od rana.

Trwa liczenie strat. Ruszają wypłaty pieniędzy dla poszkodowanych

Wojewoda pomorski jeszcze w poniedziałek wypłaci pieniądze dla poszkodowanych przez trąby powietrzne, które przeszły nad północną Polską w sobotę. Zapomogi wypłacą również gminy. - Pieniądze będą na koncie przed południem - zapewnia wójt gminy Osiek, Stanisława Kurowska. Straty liczą też leśnicy. W Borach Tucholskich trąby zniszczyły ponad 550 ha lasu.

Wyburzą starą palmiarnię. Co w jej miejsce? Nie wiadomo...

W czasach świetności była kawałkiem Australii i Afryki we Wrocławiu. Można było w niej zobaczyć palmy, bambusy, prawdziwe kakaowce, a nawet trzcinę cukrową i bananowce. Dziś jest tylko zbiorem uschniętych tropikalnych roślin, powybijanych szyb i sypiącego się tynku. Palmiarnia z ponad 200-letnią historią może bezpowrotnie zniknąć z mapy miasta.

Krwawa niedziela w Damaszku. Ponad 100 zabitych

105 osób zginęło w wyniku gwałtownych starć pomiędzy rebeliantami i siłami reżimu, do których doszło w niedzielę w Damaszku - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Dla wójtów cztery lata to za mało

Ponad 80 włodarzy z woj. lubuskiego chce wydłużenia kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów z czterech do pięciu albo sześciu lat. Pismo w tej sprawie trafiło już do kancelarii premiera i parlamentu. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Ministerstwo mianuje na generała. Za fotoradary

Tomasz Połeć, główny inspektor transportu drogowego, ma szansę zostać generałem policji - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety, po raz pierwszy od 1990 r. nominację ma dostać oficer, który nie pełni czynnej służby. Również po raz pierwszy o nominację nie wystąpił szef policji, ale resort spraw wewnętrznych na prośbę ministra transportu Sławomira Nowaka.

Kim pozbył się dowódcy armii. "Z powodu choroby”

Jeden z najpotężniejszych ludzi w Korei Północnej, dowódca armii wicemarszałek Ri Jong Ho stracił posadę. Oficjalnie – jak podała rządowa agencja prasowa Korei Północnej KCNA - "został odwołany z funkcji z powodu choroby”.

Czerwony Krzyż: Konflikt w Syrii to wojna domowa

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża uznał trwający od 16 miesięcy krwawy konflikt w Syrii za wojnę domową i podkreślił, że oznacza to, iż od tej pory do całego kraju ma zastosowanie międzynarodowe prawo humanitarne.

Wypsnęło się

Krzysztof Kwiatkowski zdradził, kiedy i w jakich okolicznościach minął sie ostatnio z prawdą.

Powiało

Reporter Arkadiusz Wierzuk podczas walki z pogodą na otwarciu nowego lotniska w Modlinie.

Odlot

Otwarcie lotniska w Modlinie stało się okazją dla polityków koalicji, by zdradzić kierunek, jaki w najbliższym czasie obierze rząd.

Powtórka

Eugeniusz Kłopotek odnawia obietnicę obrony sejmowego krzyża za wszelką cenę.

Nauczyciel

Były prezydent Lech Wałęsa uczył tunezyjskich parlamentarzystów demokracji.

Quo vadis?

Marek Siwiec zastanawia się, dokąd zmierza Ruch Poparcia Palikota.

Następny chętny

Artur Dębski dołącza do grona parlamentarzystów, którzy nie wierzą, że Platforma dogada się w sprawie in vitro.

Rytuał

Grzegorz Schetyna prezentuje jedne z politycznych rytuałów.