Najnowsze

Najnowsze

Kwestują dla hospicjów. Dziś ostatni dzień

Tradycją w trakcie listopadowych świąt są kwesty na warszawskie Powązki czy wileński cmentarz na Rossie. W Trójmieście natomiast, kwestuje się na hospicja. Dziś ostatnia szansa, by wrzucić złotówkę do puszki wolontariusza.

Bułgarzy w sieci kontra "leniwi policjanci"

Prawie 5 tys. osób w ciągu trzech dni poparło na Facebooku akcję o nazwie "Sfotografuj policjanta". Ma ona na celu wskazywanie policjantów, którzy łamią przepisy lub w inny sposób uwłaczają godności munduru. Uczestników stale przybywa.

Sąd: decyzja o odmowie śledztwa ws. Dubrowki bezprawna

Sąd Rejonowy w Moskwie uznał w piątek, że Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej złamał prawo odmawiając wszczęcia śledztwa przeciwko osobom, które w październiku 2002 roku kierowały operacją odbijania zakładników w moskiewskim Teatrze na Dubrowce.

Medal Karskiego pozostanie w MSZ. Rodzina chce inaczej

Medal Wolności dla Jana Karskiego pozostanie w depozycie Ministerstwa Spraw Zagranicznych do czasu podjęcia decyzji o jego lokalizacji - poinformował resort. O wyjaśnienie tej sprawy zwrócił się do ministra prezydent Komorowski w imieniu bratanicy kuriera.

Sprawdzają artykuł o trotylu. Rada Nadzorcza "Rz" straszy konsekwencjami

Rada Nadzorcza i właściciel wydawnictwa Presspublica (wydawcy "Rzeczpospolitej") rozpoczęli postępowanie wyjaśniające ws. opublikowania w tym dzienniku artykułu "Trotyl we wraku tupolewa". W środę redaktor naczelny gazety Tomasz Wróblewski oddał się do dyspozycji Rady. Jak poinformował wtedy jeden z jej członków Jarosław Knap, decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym tygodniu.

Były premier Ukrainy zwolniony z więzienia

Były premier Ukrainy Pawło Łazarenko, skazany w USA za korupcję w ojczystym kraju, został zwolniony z więzienia i przekazany władzom imigracyjnym, które zdecydują, czy może on pozostać w USA - poinformowała w piątek rzeczniczka tych władz Lori Haley.

Cztery dni do wyborów, sondaże nadal na remis

W piątek, na cztery dni przed wyborami w USA, prezydent Barack Obama i jego republikański rywal Mitt Romney zabiegali o głosy w kluczowych tzw. wahających się stanach Ohio i Wisconsin. Sondaże wciąż nie dają wyraźnej przewagi żadnemu z nich.

Maraton Nowojorski jednak odwołany. Przez Sandy

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanego na niedzielę maratonu. Powodem są zniszczenia, jakie spowodował szalejący w ostatnich dniach huragan Sandy. Do biegu zgłoszonych było było 47 tys. osób z całego świata.

Prezydent Kaczorowski spocznie w Świątyni Opatrzności Bożej

Dziś pogrzeb ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Uroczystości odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ma w nich wziąć udział pierwsza dama Anna Komorowska i szef kancelarii prezydenta Jacek Michałowski. W piątek Ryszarda Kaczorowskiego pożegnano we Wrocławiu.

Milicja znów atakuje komisję. Bitwa o głosowanie

Ukraińskie milicyjne siły specjalne Berkut ponownie zaatakowały w piątek wieczorem komisję wyborczą w Perwomajsku na południu kraju, gdzie trwa konflikt o zwycięzcę niedzielnych wyborów parlamentarnych w okręgu jednomandatowym. W ukraińskich sieciach społecznościowych pisze się już o wymierzonym we władze powstaniu, wywołanym przez niejasności podczas wyborów.

Broń przyszłości

Teraz o broni przyszłości, której użycie mrozi krew w żyłach, a ściślej pozbawia prądu urządzenia elektroniczne. Bez nich współczesny świat nie funkcjonuje. I dlatego jest tak pożądana.

Starcie gigantów

We wtorek wszystko może się zdarzyć. Może wygrać Romney, może wygrać Obama. Każdy z polityków walczy o głosy na swój sposób, a efekt - niemal identyczny wynik w sondażach - pewnie ich samych zaskakuje. Sprawdźmy zatem ,czym się różnią, a co naprawdę ich łączy.

Przepychanki na cmentarzu

Wyzwiska, przepychanki, krzyki kobiet i płacz dzieci - na pewno nie o to chodziło we wczorajszym święcie, ale tak się wydarzyło na cmentarzu bródnowskim w Warszawie. Faktem jest, że to jeden z największych cmentarzy w Europie, więc tłum nikogo dziwić nie powinien. Dziwi natomiast, że nikt wcześniej tego nie przewidział i nie wytyczył osobnych alejek dla wchodzących i wychodzących.

Chicago żyje wyborami

We wtorek wybory prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kampania - przerwana huraganem Sandy - powoli wraca na swe dawne tory. Kandydaci idą wciąż łeb w łeb i albo teraz czymś zachwycą wyborców, albo będą musieli zamilknąć na następne cztery lata. Paweł Łukasik postanowił sprawdzić z bliska, bo z chicagowskiej ulicy, jak do wyborów przygotowują się i sztaby i wyborcy.

Poznań: tłoczno przy cmentarzach. Bez wypadków

W piątek rano nie było korków, ale po południu ruch znacznie się zwiększył. Tłoczno zrobiło się przede wszystkim na Junikowie. Wieczorem dojazd na poznańskie cmentarze odbywał się już dość płynnie.

Życie po huraganie

Nowy Jork czegoś takiego nie przeżył od zamachów z 11 września. Huragan Sandy - jak w katastroficznym filmie - sparaliżował metropolię, wyłączył na kilka dni lotniska, wstrzymał komunikację. W wielu miejscach wciąż nie działają telefony, internet, ani prąd. W domach nie ma wody ani ciepła. Tylko na niektórych stacjach benzynowych można zatankować, pod warunkiem że ma się co, bo wichura i fale niszczyły wszystko, co napotykały na swojej drodze. Relacje i zdjęcia od Polaków mieszkających w Nowym Jorku są przerażające.

Gra w GROM

Gra w GROM, czyli jak to jest być żołnierzem elitarnej jednostki. Można to poczuć przed komputerem. Ale po kolei - komandosi z US Navy Seals, którzy są głównymi konsultantami komputerowej gry uparli się, by w grze, tak jak w realu - razem z nimi walczyli polscy żołnierze z GROM. Naszym komandosom zależało z kolei na tym, by w grze na ich mundurach widoczne były naszywki z kotwicą polski walczącej jako hołd dla Cichociemnych i Powstańców Warszawskich. Dbałość o szczegóły idzie jednak dużo dalej.

Prywatne latanie

Może z ziemi tego nie widać, ale Polacy latają coraz więcej i coraz częściej chcą latać swoimi samolotami. Choć to wciąż luksusowy zakup, od lat rośnie liczba kupowanych maszyn. I nawet kryzys specjalnie tego nie zmienił. Co więcej, swoje samoloty mają już nie tylko Polacy z pierwszej setki najbogatszych.

Latanie z niespodziankami

Podróż pełna niespodzianek, czyli tanie latanie. W Polsce coraz bardziej popularne, bo cena (nawet w najdalsze zakątki świata) bardzo kusi. Choć w atrakcyjną cenę często wliczone jest też ryzyko - opóźnione loty, tłok, przepakowywanie zbyt ciężkich walizek na terminalu, kłopoty z transportem na lotnisko i wreszcie dodatkowe niespodziewane koszty - o tym mówią naszej reporterce sami podróżni. Czy tanie znaczy koszmarne?

Tanie latanie pod Lublinem

Jeszcze w tym roku - dla amatorów taniego latania - zostanie otwarte nowe lotnisko - pod Lublinem. To ma być jednym z najnowocześniejszych portów lotniczych w Europie. Lotnisk w Polsce jest coraz więcej, bo coraz więcej jest podróżnych, ale jest i jeszcze jeden powód - to inwestycja opłacalna dla samorządów. Może nawet bardziej opłacalna niż budowa dróg - koszty podobne, a efekt - jak szacują lokalne władze - dużo szybszy i większy.

Kaczyński złożył kwiaty na grobie brata i bratowej

Jarosław Kaczyński złożył w piątek wieniec z białych i czerwonych kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie Katedry na Wawelu. Wizyta miała charakter prywatny. W piątek rano kwiaty na grobie rodziców złożyła Marta Kaczyńska.