Najnowsze

Najnowsze

Waszczykowski: spotkanie Dudy i Obamy nie stoi pod znakiem zapytania

Przywódcy Polski i USA mają spotkać się na koniec marca podczas szczytu w Waszyngtonie. - Spotkanie Andrzeja Dudy z Barackiem Obamą nie stoi pod znakiem zapytania, natomiast stoi pod znakiem zapytania dłuższa rozmowa - tłumaczył w "Jeden na jeden" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Miał w garażu tytoń za ponad milion złotych

Ponad tonę krajanki tytoniowej, około 600 kilogramów suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy oraz maszynę do cięcia liści zabezpieczyli strażnicy graniczni. Towar wart ponad milion złotych znaleziono w garażu poszukiwanego 28-latka.

Rebelianci znów szykują się do przejęcia Marjinki

Rebelianci przygotowują się do przejęcia Marjinki, strategicznie położonego punktu na południowym zachodzie od Doniecka i na północnym wschodzie od Mariupola - poinformował sztab operacji antyterrorystycznej w Donbasie. Do zaciętych walk w tym miejscu doszło w czerwcu zeszłego roku. Doradca szefa ukraińskiego MSW mówił wówczas, że atak był "ostatnim gwoździem do trumny, w której zostaną pogrzebane mińskie porozumienia pokojowe".

Wujec: mogę dać się pokrajać za Wałęsę

- Znam Wałęsę od mniej więcej 1978 roku. Od tego momentu mogę dać się pokrajać za Wałęsę. W momentach najtrudniejszych obronił Solidarność i Polskę w stanie wojennym. Inni pękali, on nie pękł - mówił we "Wstajesz i wiesz" były działacz opozycji Henryk Wujec.

To była ostatnia ciężka klęska Ukrainy. Nie wszyscy chcą szukać winnych

W rocznicę walk o Debalcewe prokurator wojskowy Ukrainy Anatolij Matios doszedł do wniosku, że szukanie winnych tej tragedii nie ma sensu. W walkach o ten strategiczny węzeł kolejowy na wschodzie Ukrainy zginęło według różnych źródeł od 159 do 205 żołnierzy ukraińskich, zamkniętych w okrążeniu. 18 lutego 2015 r. miasto przeszło w ręce rebeliantów wspieranych przez oddziały rosyjskiej armii.

Pentagon miał plan walki z dżihadystami. Obama go zablokował

Administracja Białego Domu przeciwstawiła się planom Pentagonu, który zakładał szybkie i mocne uderzenie na "stolicę" tzw. Państwa Islamskiego w Libii, gdzie terroryści zyskują od ub. roku bardzo szerokie poparcie - donosi portal "The Daily Beast".

Z bronią w środku miasta. FARC podminuje rozmowy pokojowe?

Członkowie delegacji byłych rebeliantów z FARC złamali warunki porozumienia pokojowego, w związku z czym władze Kolumbii zawieszają pozwolenia na ich inspekcje w dawnych obozach - podał w piątek szef rządowej grupy negocjacyjnej Humberto de la Calle.

Dramat dzieci w Donbasie. Alarmuje UNICEF

580 tysięcy dzieci na terenach blisko linii frontu i na obszarach pozostających poza kontrolą rządu w Kijowie ucierpiało z powodu utrzymującego się konfliktu zbrojnego we wschodniej Ukrainie - poinformował UNICEF w czwartek późnym wieczorem.

Polskie F-16 trafią nad Syrię? Niektórzy się boją

Wojna w Syrii zaczyna w rosnącym stopniu stawać się problemem Polski. Z jednej strony jesteśmy w grupie państw, które obawiają się i nie chcą przyjmować uchodźców. Z drugiej strony mamy zaangażować się w koalicję przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu, ściągając na siebie uwagę potencjalnych terrorystów na krótko przed organizacją dwóch dużych międzynarodowych imprez. Materiał magazynu "Czarno na białym" w TVN24.

Iran chce budować reaktory wspólnie z Węgrami

Iran zaproponował Węgrom wspólne zaprojektowanie i zbudowanie niewielkiego reaktora atomowego, który mógłby być sprzedawany w krajach Azji i Afryki - poinformował przedstawiciel irańskiego programu nuklearnego. Jak dodał, reaktor ten miałby również powstać w samym Iranie.

Tusk: na początku marca szczyt UE-Turcja ws. kryzysu migracyjnego

Na początku marca odbędzie się specjalne spotkanie UE z Turcją; przywódcy unijni zgodzili się, że współpraca z tym krajem pozostanie priorytetem ws. rozwiązania kryzysu migracyjnego - poinformował po pierwszym dniu szczytu szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

USA do Rosji: nie bombardujcie naszych komandosów. Moskwa dostała dane

Stany Zjednoczone powiadomiły Rosję o rejonach aktywności amerykańskich sił specjalnych w Syrii i poprosiły, by ich nie bombardować - powiedział przedstawiciel armii USA. Jest to pierwszy przykład na pogłębienie współpracy wojskowej tych mocarstw zaangażowanych militarnie w wojnę domową w Syrii.