Król smok na tronie Bhutanu

W zgodzie z tradycją i buddyzmem młody, wykształcony w Oksfordzie król Bhutanu, Jigme Khesar Namgyel Wangchuck założył w czwartek "koronę kruka" i zasiadł na złotym tronie himalajskiego królestwa. Uroczystość, odkładana była przez dwa lata, w oczekiwaniu na pomyślny układ planet.

Palin wraca do reniferów

Przez dwa miesiące była na ustach całego świata. Teraz po barwnej kampanii Sarah Palin wraca do zimnej Alaski. Co tam zastanie?

Kim chce rozmawiać z Obamą

Współpracowaliśmy z każdą amerykańską administracją, więc będziemy współpracować i z tą - zadeklarował północnokoreański reżim w reakcji na wybór Baracka Obamy na prezydenta.

"Kara" za "spadaj głupku" do prezydenta

"Spadaj głupku" - te słowa wypowiedziane, a właściwie wypisane pod adresem Nicolasa Sarkozy'ego kosztowały ich autora, lewicowego działacza Herve Eona, 30 euro grzywny. Na szczęście srogi wyrok nie zrujnuje bezrobotnego mieszkańca Laval - kara jest w zawieszeniu.

"Rahmbo" będzie zarządzał Białym Domem

Jest kolejna wiadoma w administracji przyszłego prezydenta USA. Po długich wahaniach demokratyczny kongresman i były doradca Billa Clintona Rahm Emanuel przyjął ostatecznie ofertę objęcia stanowiska szefa kancelarii Białego Domu.

Opozycja: Saakaszwili musi odejść

Znów wielkie zamieszki w Tbilisi? 7 listopada, w rocznicę siłowego rozpędzenia protestu wobec "autokratycznych rządów" prezydenta Micheila Saakaszwilego, gruzińska pozaparlamentarna opozycja przeprowadzi wielką demonstrację. Tym razem będzie domagać się wcześniejszych wyborów.

30 tysięcy Europejczyków na odwyku

Coraz więcej Europejczyków leczy się z uzależnienia od kokainy. Według ostatnich danych, w ciągu zaledwie czterech lat ich liczba wzrosła o ponad 100 procent osiągając 30 tys. w 2006 roku.

Nieznane fakty z kampanii prezydenckiej

Hakerzy z dziecinną łatwością przeczesywali komputery Obamy i McCaina, kiedy ci toczyli batalię o fotel prezydenta. Żona Obamy histerycznie reagowała na ataki Republikanów, a McCain w ostatnich dniach kampanii zabronił własnemu sztabowi ataków poniżej pasa na Obamę - amerykański "Newsweek" przedstawia nieznane fakty z przebiegu kampanii w USA.

Bin Laden nadal chce azylu w Hiszpanii

Bin Laden junior, jeden z 19 dzieci Osamy, odwołał się od decyzji hiszpańskich władz, po tym jak odrzuciły jego wniosek o udzielenie azylu politycznego.

Nie będzie tarczy, nie będzie rosyjskich rakiet

Rosja jest gotowa zrezygnować z rozmieszczania rakiet krótkiego zasięgu typu Iskander przy polskiej granicy, jeżeli przyszła administracja USA nie zainstaluje elementów amerykańskiego systemu antyrakietowego w Europie Środkowej - powiedział przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej Konstantin Kosaczow.

Gra oburza rodziny ofiar terrorystów

Ofiary terrorystów i ich rodziny nie zgadzają się na żarty z ataków bombowych. W oficjalnym wystąpieniu potępiły grę komputerową, w której należy zabić jak najwięcej cywili, wysadzając się w powietrze.

To wraca Putin

Dmitrij Miedwiediew chce wydłużyć mandat prezydencki z 4 do 6 lat, bo chce przygotować powrót na Kreml Władimira Putina - ocenia rosyjski dziennik "Wiedomosti", powołując się na źródła w Kremlu. Putin miałby wrócić jako głowa państwa już za rok.

Media: Rosja zastrasza prezydenta - elekta

Ostrzeżenia o umieszczeniu w obwodzie kaliningradzkim rakiet Iskander mających ostudzić "gorące głowy wschodnioeuropejskich jastrzębi" i wątpliwości, czy da się wyjść z cienia zimnej wojny, zdominowały rosyjskie gazety po wygranej Baracka Obamy. Dzień wcześniej prezydent Rosji nie pogratulował nowemu prezydentowi USA. Amerykańskie media określają to "próbą zastraszenia prezydenta elekta".

Polskie misjonarki w potrzasku

- Nikt po nas nie przyjechał, ani nie podał żadnej informacji – informuje siostra Dominika Laskowska, pallotynka. Mimo obietnic oenzetowskiej misji, polskie siostry zakonne nie zostały ewakuowane z miejscowości Rutshuru do Gomy. W Demokratycznej Republice Konga trwa wojna pomiędzy rebeliantami a rządem.

Nie ma mowy o wolnym Tybecie

Idea niezawisłości Tybetu w jakiejkolwiek formie i zakresie "pozostaje poza wszelką dyskusją". Rozmowy władz chińskich z wysłannikami Dalajlamy nie przyniosły żadnych rezultatów.

Pora na czarnoskórego papieża?

- Teraz Kościół jest gotów na czarnoskórego papieża - powiedział po zwycięstwie Baracka Obamy arcybiskup Atlanty, Wilton Daniel Gregory.

Prof. Brzeziński: Obama zaimponował mi jak Kennedy

- Barack Obama jest jednym z dwóch demokratycznych kandydatów na prezydenta od 1960 roku, który zaimponował mi na pierwszym spotkaniu - mówi prof. Zbigniew Brzeziński w specjalnym wywiadzie dla TVN24. W rozmowie z Maciejem Wierzyńskim ocenia, jakie wyzwania stoją przed nowym prezydentem i jaką rolę może on odegrać w stosunkach Ameryki z Polską i Europą.

Wojna o wiatraki - nowa odsłona

W tym roku wielkość dziury ozonowej znowu zapisała się niechlubnym rekordem w obserwacjach prowadzonych przez NASA. Zajmuje już obszar równy 27 milionów kilometrów kwadratowych. Oznacza to, że jest już trzy razy większa od Europy!

Chiny do Obamy: nie wspieraj Tajwanu

Chiny podpisały z Tajwanem serię ważnych umów dwustronnych, które mają zbliżyć do siebie zwaśnione strony. Spotkanie odbyło się w atmosferze protestów tajwańskiej opozycji, zarzucającej prezydentowi zbytnią uległość wobec Pekinu. Jednocześnie chiński MSZ zaapelował do Baracka Obamy, żeby nie wspierał Tajwanu.

4 byki i 16 kur na cześć Obamy

Kenia w euforii po zwycięstwie Baracka Obamy. W Kogelo, rodzinnej wiosce Obamów, kuzyni prezydenta - elekta, wyprawili z okazji jego wygranej ogromną ucztę. A prezydent Kenii, 5 listopada wyjątkowo pozwolił rodakom świętować i nie pracować.

Zabił żeby odreagować

Cztery osoby zginęły a 20 zostało rannych, kiedy kierowca ciężarówki wjechał w tłum licealistów wychodzących ze szkoły na południu Chin. Mężczyzna chciał w ten sposób odreagować kłótnię z policjantami.

Kim Dzong Il w jesiennym płaszczu

Korea Północna walczy ze spekulacjami na temat problemów zdrowotnych jej wodza - Kim Dzong Ila. Władze poinformowały o inspekcji, jaką Kim miał przeprowadzić w dwóch jednostkach wojskowych i zaprezentowały z nich zdjęcia. Przywódca chodzi z żołnierzami, klaszcze w dłonie i oczywiście - pozuje do zdjęć.

Mafia buduje łodzie podwodne

Wojna kolumbijskich władz z narkotykowymi gangami trwa. Tym razem, kolumbijskie wojsko przechwyciło zbudowaną przez przemytników łódź podwodną. Przestępcy wykorzystywali jednostkę do przemytu kokainy. Jednorazowo mogli przewieźć nią 12 ton narkotyków.

Gazeta z Obamą za 400 dolarów

Ostatnią prostą w wyścigu do Białego Domu śledziło przed telewizorami 71,4 mln Amerykanów, zdecydowanie więcej niż w poprzednich wyborach - informuje Nielsen Research Media. Także wydawcy gazet mieli się z czego cieszyć: gazety zostały wykupione na pniu, a ci, którzy nie zdążyli ich kupić polowali w internecie na kopie.

Rakiety w Kaliningradzie? "To nie jest przyjazny akt"

- Nie jest to z pewnością akt przyjazny - mówi o zapowiedziach rozmieszczenie rosyjskich rakiet w Obwodzie kaliningradzkim polski szef dyplomacji radosław Sikorski. Na słowa prezydenta Rosji Dymitrija Miedwiediewa z niepokojem zareagowały także Unia Europejska i NATO.

"Obamomania to śmieszne zjawisko popkultury"

Świat gratuluje Barackowi Obamie wyboru na prezydenta USA, media mówią o euforii amerykańskich obywateli i wielkich nadziejach, a Jan Rokita chłodnym okiem "zamyśla się nad tą obamomanią" i przestrzega: - Jest ona śmieszna, jak każde zjawisko popkultury. Z punktu widzenia Polski ten wybór może nie być korzystny - mówił w "Magazynie 24 godziny".

"Obama nie jest królem, ma ograniczenia"

- Barack Obama nie jest królem Ameryki. Jak każdy człowiek ma ograniczenia - tak zwycięstwo demokraty w amerykańskich wyborach prezydenckich skomentowała w "Magazynie 24 Godziny" Anne Applebaum, amerykańska dziennikarka i laureatka Nagrody Pulitzera.