Dwa pociągi towarowe zderzyły się w sobotnie popołudnie w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Wykoleiło się 20 wagonów. Rannych zostało siedem osób. W efekcie zderzenia jeden z pociągów uderzył też w filar wiaduktu autostrady i doszło do jego zawalenia.

Minister obrony USA Chuck Hagel wezwał w sobotę kadetów Akademii Wojskowej w West Point, by wykorzenili plagę napaści seksualnych w amerykańskich siłach zbrojnych. Napaści te nazwał zdradą "świętych przysiąg". W ubiegłym roku w amerykańskiej armii odnotowano około 26 tys. takich przypadków.

W kazaniu podczas mszy w watykańskim Domu świętej Marty w sobotę papież Franciszek mówił o potrzebie otwierania drzwi Kościoła i napiętnował przykład odmowy ochrzczenia dziecka niezamężnej młodej matki. Podkreślił, że księża nie mogą być "kontrolerami wiary".

- Dla nich to był sukces. Dla mnie, jako dla kierownika, to była porażka - mówi w reportażu Dariusza Kmiecika, "Broad Peak, zdobywcy historii", Krzysztof Wielicki - kierownik zimowej wyprawy na Broad Peak. Wszyscy Polacy 5 marca zdobyli szczyt, ale wróciła tylko połowa z nich. O tym, jak wyglądała wyprawa, w rozmowach i nagraniach z tamtych dni opowiedzieli reporterowi "Faktów" TVN jej uczestnicy i bliscy tych, którzy nie wrócili - Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego.

Awaryjne lądowanie Boeinga 777 na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo. Samolot rosyjskich linii lotniczych Transaero lądował z powodu pożaru silnika. Na pokładzie było 221 pasażerów. Nikt nie doznał obrażeń.

O ukraińskim Czarnobylu pamiętają wszyscy, a rosyjskim Czelabińsku mało kto. A to właśnie tam, 56 lat temu doszło do pierwszej katastrofy jądrowej. Zginęło 200 osób, 10 tysięcy ewakuowano, a 470 tysięcy narażono na chorobę popromienną. Duża część to dzieci, które wykorzystywano przy usuwaniu skutków awarii. Ci, którzy przeżyli po latach walczą o sprawiedliwość.

Turcja zbuduje 2,5 kilometrowy mur na przejściu granicznym z Syrią w Cilvegozu, gdzie doszło w tym roku do trzech eksplozji ładunków wybuchowych - poinformowało w piątek ministerstwo ceł i handlu w oficjalnym komunikacie.

Syryjska Koalicja Narodowa żąda od prezydenta Baszara el-Asada "gestów dobrej woli". Tym warunkuje swój udział w międzynarodowej konferencji pokojowej nazywanej "Genewą 2" - powiedział w piątek rzecznik koalicji Chaled Saleh.

Główny irański negocjator w sprawach nuklearnych Said Dżalili, który ubiega się o urząd prezydenta Iranu w czerwcowych wyborach, oświadczył w piątek, że w razie objęcia tego stanowiska będzie realizował politykę przeciwstawiania się Zachodowi.