Radioaktywny pociąg z Bułgarii

Serbscy celnicy z Dmitrovgradu, w południowo-wschodniej części kraju, zatrzymali, a następnie nakazali zawrócenie pociągu, po tym jak okazało się, że jeden z jego wagonów jest silnie radioaktywny.

Finisz wyścigu do Białego Domu

Kto wygra w Ameryce? Jakie to może mieć znaczenie dla Polski? Jak wygląda końcówka najgorętszego wyścigu w USA? O tym na żywo z Waszyngtonu dziennikarze Sekielski i Morozowski rozmawiać będą z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. W "Teraz MY!" także Janusz Palikot z PO i Jerzy Wenderlich z SLD - czyli zapewne błyskotliwa i zażarta dyskusja o PR w polityce i polityce w PR.

Wielka dziura w tirze

Cztery samochody, w tym jeden tir, dwa busy i jeden osobowy zderzyły się w miejscowości Ładna koło Tarnowa. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku była nieuwaga kierowcy tira.

Na szczyt leci prezydent

Prezydent Lech Kaczyński poleci na nadzwyczajny szczyt UE do Brukseli - poinformowało Radio TOK FM opierając się na źródle z biura prasowego Kancelarii Prezydenta. Choć Donald Tusk oświadczył w ubiegłym tygodniu, że ustąpi prezydentowi, nadal liczył na to, że prezydent Kaczyński zrezygnuje z planów podróży.

Wałęsa "korespondencyjnie" do Wenezuelczyków

Lech Wałęsa do Wenezueli nie pojedzie z powodów nie do końca wyjaśnionych. Ale swoje poparcie dla tamtejszych sił demokratycznych wyrazi korespondencyjnie. Jego wypowiedź zostanie wysłana organizatorom Forum Demokratycznego w Caracas - zapowiada Instytut Lecha Wałęsy. Według niepotwierdzonych doniesień medialnych, były polski prezydent został w Wenezueli uznany za "persona non grata". On sam twierdzi, że prezydent Hugo Chavez "trochę się go boi" i dlatego nie chce widzieć w swoim kraju.

"Obama dobrym prezydentem dla Europy"

Europa niewątpliwie skorzystałaby na elekcji Baracka Obamy, zaś z punktu widzenia Warszawy, wynik toczącej się kampanii prezydenckiej w USA jest bez znaczenia - argumentował były minister spraw zagranicznych Adam D. Rotfeld na antenie TVN24.

Zamachowcy znów górą w Iraku

Kolejna seria zamachów w Iraku. W trzech eksplozjach od wybuchów bomb zginęło sześć osób. Wśród rannych byli wiceminister ds. ropy naftowej Saheb Salman Kutub i 10 funkcjonariuszy policji.

Obama bliski mety

Na dzień przed wyborami wszystkie sondaże stoją za demokratycznym kandydatem Barackiem Obamą. Senator z Illinois prowadzi także w sześciu z ośmiu kluczowych stanów - pokazuje ostatnia seria sondaży Reuters/C-SPAN/Zogby.

16-latek włamał się do komisariatu

To było zuchwałe włamanie. Pewien 16-latek w Australii postanowił dokonać kradzieży a za cel obrał sobie... posterunek policji. Policjanci nie mieli większych problemów ze złapaniem złodzieja.

Demokraci zapanują w Waszyngtonie?

Jak dalece zostaną ukarani Republikanie za niepopularne rządy George'a W. Busha? We wtorkowych wyborach Partia Demokratyczna zamierza nie tylko obsadzić swojego kandydata w Białym Domu, ale również umocnić większość w amerykańskim Kongresie.

Żydzi spalili palestyńską flagę

Żydowscy osadnicy ściągnęli, spalili i zdeptali w niedzielę w Hebronie palestyńskie flagi. Wszystkiemu przyglądali się biernie izraelscy żołnierze i policjanci.

Kurdyjska rozróba w Stambule

Kurdowie i Turcy nie potrafią żyć w pokoju. Jakby na potwierdzenie tych słów, w Stambule Kurdowie starli się z policją. Do zamieszek doszło też na wschodzie kraju, na granicy z Iranem.

Chavez głosuje na Obamę

Kontrowersyjny i z reguły negatywnie nastawiony do Stanów Zjednoczonych prezydent Wenezueli Hugo Chavez poparł Baracka Obamę na dwa dni przed wyborami prezydenckimi w USA. Czy "El Presidente" wyświadczył mu właśnie niedźwiedzią przysługę?

"Amerykańska polityka, to piekło dla świata"

10 tys. członków młodzieżówki "Nasi" protestowało w niedzielę przed ambasadą USA w Moskwie przeciwko polityce zagranicznej Ameryki. Ich zdaniem święto Halloween, czyli "święto piekła (...) odzwierciedla całe zło, które przyniosła światu amerykańska polityka".

Czerwień rozpala facetów

Mężczyźni wolą blondynki? Niekoniecznie, a przynajmniej nie według naukowców z USA. Opublikowane w tym tygodniu badania pokazują, że kobiety w czerwieni są dla mężczyzn o wiele bardziej atrakcyjne, niż noszące się na zielono, biało czy w jakimkolwiek innym kolorze.

Obama już wygrał - w oczach ekspertów

Eksperci polityczni w USA nie mają wątpliwości - to Barack Obama zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Odmiennego zdania są tylko fachowcy ściśle związani z Partią Republikańską. Na dwa dni przed wyborami przewaga Obamy nad McCainem wynosi około 6-7 punktów proc.

Rządowe tajemnice leżały przed pubem

Na portalu Gateway może się zarejestrować każdy Brytyjczyk, zabiegający o dostęp do oficjalnej informacji i usług, np. w celu rozliczenia się z podatków, zorientowania się w swoich prawach emerytalnych, czy świadczeniach socjalnych. Dostęp do portalu jest chroniony hasłem, ale co z tego, skoro ktoś zgubił pamięć USB z danymi użytkowników.

Co trzeci Islandczyk myśli o emigracji

Jeszcze w zeszłym roku ONZ uznał Islandię za najlepsze miejsce do życia. Dziś, w obliczu kryzysu ekonomicznego, o opuszczeniu wyspy myśli co trzeci jej mieszkaniec. Najczęściej to ludzie młodzi.

Kolejny problem przed rosyjską rurą

Budujące Gazociąg Północny rosyjsko-niemieckie konsorcjum Nord Stream napotkało kolejny problem. Tym razem niemieckie stowarzyszenia obywatelskie oprotestowały plany budowy rurociągu Opal, którym popłynąć ma rosyjski gaz z Gazociągu Północnego.

Wnuk Stalina nie żyje

W Moskwie zmarł Józef Allilujew, jedyny wnuk Józefa Stalina, który poznał swojego zbrodniczego dziadka. Rosyjska telewizja nie podała, kiedy dokładnie wnuk zmarł, i co było przyczyną zgonu.

Tablica ku pamięci polskich oficerów na gmachu NKWD

Na dawnym gmachu NKWD w Charkowie odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą pomordowanym polskim oficerom. Jeszcze niedawno wisiała tam tablica z Feliksem Dzierżyńskim. W uroczystościach upamiętniających 68. rocznicę zbrodni na Ukrainie uczestniczył marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Bliżej pokoju na Kaukazie Południowym

Po blisko 15 latach od krwawej wojny o Górski Karabach, przed Armenią i Azerbejdżanem pojawiła się szansa na pokojowe zakończenie konfliktu. Wszystko pod czujnym okiem Kremla.

Kongijczykom grozi zagłada

Ponad 1,6 miliona ludzi, którzy uciekli przed wojną ze wschodniego Konga, jest pozbawionych wszelkiej pomocy humanitarnej. Grozi im najgorsze, ostrzega szef brytyjskiej dyplomacji David Miliband.

Dwa dni do wyborów. McCain sprzedaje noże

John McCain sprzedający noże w telezakupach? To prawda, ale nie oznacza, że republikanin zrezygnował z ambicji prezydenckich. Po prostu na dwa dni przed wyborami jeszcze raz postanowił pokazać się w mediach, które raczej nie są jego zwolennikiem.

Posłuchaj co Palin powiedziała "Sarkozy'emu"

Po raz kolejny potwierdziło się, że republikańska kandydatka na wiceprezydenta Sarah Palin ma chrapkę na prezydencki fotel. Gubernator Alaski wpadła w sidła kanadyjskiego komika, który podszywając się pod prezydenta Francji Nocolasa Sarkozy'ego zapewniał ją, że byłaby dobrym prezydentem. Co na to Palin? - Może za osiem lat - odparła.

Chiny skazały Tybet na śmierć

- Chiny skazały Tybet na śmierć - powiedział w niedzielę dziennikarzom w Tokio duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV, który od piątku przebywa w Japonii z prywatną wizytą.

Największa od lat powódź w Wietnamie

Synoptycy twierdzą, że tak obfitych opadów jak w ostatnim tygodniu nie było w Wietnamie od ponad dwudziestu lat. Powódź zniszczyła w centralnych prowincjach Wietnamu i na północy kraju, drogi, mosty i sieć energetyczną. Straty na polach uprawnych szacuje się wstępnie na co najmniej 11 mln USD.

Nielegalna ciotka? Nic nie wiedziałem...

Ciotka przebywająca na lewo w USA? - Barack Obama tłumaczy, że nic nie wiedział, iż jego krewna nielegalnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Informacje takie podał w sobotę anonimowy urzędnik z Bostonu. Agencja AP dotarła do informacji, które świadczą, że cztery lata temu sąd odmówił jest prawa azylu i od tego czasu kobieta mieszka w Bostonie nielegalnie.

"Ukochany Przywódca" obejrzał mecz...

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il obejrzał mecz piłki nożnej - podała w niedzielę północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Doniesienie ma zdementować nasilające się przypuszczenia, że Kim - który od miesięcy nie pokazywał się publicznie - jest ciężko chory, a może nawet już nie żyje. Agencja nie podała jednak, kiedy mecz rozegrano.

McCain za zniesieniem wiz dla Polaków

Republikański kandydat na prezydenta John McCain przyrzekł, że "rozpatrzy" sprawę zniesienia wiz dla Polaków udających się do USA. Jego zdaniem konieczność posiadania przez nas wiz kłóci się ze statusem Polski jako przyjaciela i sojusznika Stanów Zjednoczonych.