Lekarz Jacksona wrócił do pracy

Kardiolog Conrad Murray, osobisty lekarz Michaela Jacksona, wznowił praktykę. Murray znalazł się w centrum śledztwa dotyczącego śmierci króla muzyki pop.

Skład amunicji znów wyleciał w powietrze - osiem ofiar

W następstwie wybuchu w składzie amunicji w Uljanowsku, do którego doszło w poniedziałek, zginęło ośmiu wojskowych, a dwóch zostało rannych - podało rosyjskie Ministerstwo Obrony, zastrzegając się, że to wstępne dane.

3 tygodnie przymusowych wakacji... i wystarczy

Na trzy tygodnie epidemia grypy zamknęła ukraińskie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe. Przyszedł jednak kres przymusowych wakacji i w poniedziałek wszyscy mogli już wrócić na zajęcia.

Święty Mikołaj nie pocałuje dzieci

Święty Mikołaj nie powinien całować dzieci i vice versa - uznały węgierskie służby sanitarno-epidemiologiczne i wystosowały specjalne ostrzeżenie związane z epidemią świńskiej grypy.

Woda zerwała mosty, zniszczyła tysiąc domów

Zwalone mosty, miasta podzielone przez rzeki i kompletnie zalane domy - tak wygląda sytuacja w północnej Anglii. Brytyjczycy walczą ze skutkami powodzi, które nawiedziły kraj po jednych z najsilniejszych burz w historii.

Prawdziwie ekstremalny sport

Było groźnie, ale skończyło się tylko na strachu. Australijski duet kierowców motorówki cudem uniknął poważnych obrażeń w wypadku na torze wodnym w mieście Temora na antypodach.

Wielki zderzacz dobrze zderza

Naukowcy z ośrodka naukowego CERN, pracujący w projekcie naukowym Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC), są zachwyceni naprawionym urządzeniem. Akcelerator został uruchomiony w piątek po wielomiesięcznej walce z awarią.

Steinbach z "paroma zadrażnieniami"

Wiceprzewodniczący niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Albrecht Schlaeger skrytykował w poniedziałek Angelę Merkel. Powodem jest negatywne stanowisko kanclerz w sprawie miejsca dla Eriki Steinbach w radzie rady fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie", która buduje muzeum wypędzonych.

Porywacze zabili 21 polityków i dziennikarzy

Uzbrojeni porywacze zabili w poniedziałek na południu Filipin co najmniej 21 zakładników z liczącej 30-40 osób grupy lokalnych polityków, ich zwolenników i dziennikarzy, których wcześniej porwali - podały źródła wojskowe. Porywacze prawdopodobnie chcieli nie dopuścić do udziału rywali w wyborach regionalnych.

Zginął w paszczy hipopotama

Ten krokodyl nie popisał się sprytem - wpłynął wprost w stado hipopotamów, za co zapłacił życiem. Niesamowite zdjęcie wykonano w słynnym parku narodowym Serengeti w Tanzani.

Rabuś pożarł dowód rzeczowy

Wystarczyło kilka kęsów i chwila nieuwagi funkcjonariuszy policji z Twinsburga w stanie Ohio, by dowód rzeczowy zniknął w brzuchu podejrzanego. Policjanci nawet by tego nie zauważyli, gdyby nie monitoring zainstalowany w policyjnym radiowozie

Wandale zniszczyli całe miasto

Wielkie miasta z piernika, to dzieła, które co roku od 20 lat pojawiają się w norweskim Bergen. Tegoroczna instalacja nie spodobała się jednak wandalom, którzy zniszczyli ją prawie w całości. Na szczęście Norwegia to bogaty kraj i może zburzone miasto z piernika odbudować, co właśnie czyni.

Koniec zjednoczonej opozycji na Białorusi

Zjednoczone Siły Demokratyczne (ZSD), grupujące białoruską opozycję przestały istnieć, powiadomiła jedna z należących do tej koalicji partii - Białoruski Front Narodowy (BNF). Informację podał w poniedziałek portal Telegraf.by.

Do więzienia za pomoc ofiarom

Trzy lata więzienia za pomoc ofiarom trzęsienia ubiegłorocznego trzęsienia ziemi w Syczuanie. Chiński sąd w poniedziałek skazał Huanga Qi, działacza praw człowieka, pomagającego rodzicom, którzy stracili dzieci podczas tragedii. O wyroku poinformowała żona skazanego.

Czerwony zbrodniarz usłyszy wyrok

Pierwszy proces trybunału sądzącego zbrodnie Czerwonych Khmerów dobiega końca po kilkumiesięcznych przesłuchaniach. Oskarżonym, który jako pierwszy stanął przed kambodżańskim wymiarem sprawiedliwości, jest kierownik więzienia, w którym torturowano i mordowano więźniów.

Ostatni taki parowóz

Daleka, południowo-zachodnia chińska prowincja ma tylko jeden środek publicznego transportu. Ale nie byle jaki. Pasażerowie codziennie podróżują wąskotorową kolejką, z parowozem na przedzie, choć wcale się z tego nie cieszą.

Cztery statuetki dla Jacksona

Przyznano nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego. Cztery statuetki American Music Awards trafiły pośmiertnie do Michaela Jacksona. Triumfatorką tegorocznej, 37. edycji nagród jest piosenkarka country Taylor Swift, która wyprzedziła króla o jedną nagrodę.

"Rosja to przestępcze państwo"

- Rosja to teraz w zasadzie przestępcze państwo - uważa amerykański przedsiębiorca William Browder, którego współpracownik zmarł w ubiegłym tygodniu w tajemniczych okolicznościach w rosyjskim areszcie. Bowder nie ma wątpliwości, że to Rosjanie doprowadzili do śmierci Siergieja Magnickiego.

Ekolodzy ostrzegają: idzie wielka powódź

Poziom mórz może podnieść się w ciągu następnych 40 lat aż o pół metra. Ekolodzy ze Światowego Funduszu na Rzecz Przyrody (WWF) ostrzegają, że podtopienie grozi ponad stu miastom na świecie, a straty sięgną 28 000 miliardów dolarów.

Komunia nie dla Kennedy'ego

Kongresman Patrick Kennedy, ze słynnej amerykańskiej politycznej dynastii, popiera prawo kobiet do aborcji, mimo że jest katolikiem. Biskup stanu Rhode Island, Thomas Tobin, wezwał demokratę do rezygnacji z przyjmowania komunii.

Tylko Polacy zostaną z "tutką"?

Jeszcze kilka lat i polski rząd z prezydentem pozostaną ostatnimi na świecie użytkownikami samolotów Tu-154. Z usług tych wysłużonych radzieckich maszyn zrezygnowały właśnie rosyjskie linie lotnicze.

Negocjacje ostatniej szansy?

Jeśli rozmowy się nie powiodą, na Zakaukaziu może rozgorzeć wojna, mówił przed dotyczącym Górskiego Karabachu spotkaniem z prezydentem Armenii przywódca Azerbejdżanu Ilham Alijew. Patronujący negocjacjom mediatorzy z OBWE mówią jednak o "ważnym postępie" w stosunkach obu krajów.

Pomarańczowi świętowali rewolucję osobno

Pięć lat temu na kijowskim Majdanie wspólnie podnosili ręce w geście zwycięstwa. Dziś rocznicę "pomarańczowej rewolucji" obchodzili oddzielnie. Ale zarówno Wiktor Juszczenko jak i Julia Tymoszenko nie uważają jej za straconą szansę Ukrainy.

Szwedzi tłumaczą się z "ołowianych dzieci"

W latach 80. szwedzki koncern górniczo-hutniczy Bolidem sprzedał Chilijczykom toksyczne odpady. Teraz, gdy na jaw wyszło, że odpadki zaszkodziły ludziom mieszkającym w pobliżu ich składowania, firma musi się tłumaczyć.

"Zadziwiająca" strategia Obamy wobec Rosji

Polityka Baracka Obamy wobec Rosji jest "zadziwiająca", powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" John McCain, były konkurent Obamy do prezydenckiego fotela. Według republikanina, nie tylko rosyjski odcinek polityki Białego Domu pozostawia wiele do życzenia.

Wybuchł metan. 104 ofiary

104 górników nie żyje, 60 jest rannych, a czterech nadal nie odnaleziono. Chińczycy liczą ofiary sobotniego wybuchu metanu w kopalni w prowincji Heilongjiang, w północno-wschodnich Chinach. To najtragiczniejsza katastrofa górnicza w tym kraju od dwóch lat.

Tak rodzi się Marines

Ta szkoła to prawdziwa fabryka żołnierzy na potrzeby amerykańskich wojen. Co roku bazę w Parris Island opuszcza 20 tys. Marines, którzy w czasie 13 tygodni ze zwykłych cywilów zmieniają się w profesjonalnych wojskowych.

Rumunia: konieczna druga tura

W Rumunii konieczna będzie druga runda wyborów prezydenckich - wynika z sondaży exit polls. 6 grudnia zmierzą się dotychczasowy prezydent, centroprawicowy Traian Basescu z szefem opozycyjnych socjaldemokratów Mirceą Geoaną

240 uratowanych, 29 ofiar

Z godziny na godzinę rośnie liczba ofiar katastrofy promu "The Dumai Express 10" nieopodal Sumatry. Ostatni bilans mówi, że utonęło 29 osób, a uratować udało się 240. Na jednostce mogły zgodnie z prawem przebywać maksymalnie 273 osoby, ale na promie znajdowało się 18 osób więcej.