Z niektórych sklepów w Singapurze zniknęła seria amerykańskich kosmetyków nazwanych "Zrób się dla Jezusa" - pisze brytyjski dziennik "The Independent". Uznano, że kosmetyki te obrażają uczucia religijne katolików.

Organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch zaapelowała do króla Arabii Saudyjskiej o wstrzymanie egzekucji kobiety, skazanej na śmierć za uprawianie czarów.

Kurbanguły Berdymuhammedow, prezydent odciętego od świata Turkmenistanu postanowił uczcić rok swojego urzędowania i ułaskawił ponad 1,2 tys. więźniów. W dalekim od demokracji Turkmenistanie masowe ułaskawienia to już tradycja.

Zgon Badriego Patarkaciszwiliego nastąpił z przyczyn naturalnych - to wstępne ustalenia brytyjskiej policji dotyczące niespodziewanej śmierci gruzińskiego miliardera-opozycjonisty. Niemniej Brytyjczycy planują przeprowadzenie dodatkowych badań toksykologicznych.

Hillary Clinton nie dość że przegrywa w wyścigu po nominację z Barackiem Obamą, to teraz naraziła się hierarchii katolickiej. Teksański arcybiskup zrugał ją za wizytę na katolickim uniwersytecie.

Wycofanie się Stevena Spielberga ze współpracy z organizatorami igrzysk olimpijskich w Pekinie odbiło się w świecie szerokim echem. Ale nie w Chinach - tam o Spielbergu pisze tylko jedna gazeta. Nietrudno się domyślić, że w tonie najwyższego oburzenia.

Sześć godzin i czterdzieści pięć minut - dokładnie tyle trwał kosmiczny spacer dwóch astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To już drugi taki spacer podczas misji Atlantisa. Ostatni przewidziano na piątek, a za cztery dni prom rozpocznie powrót na ziemię.

Czołowa organizacja żydowska w USA - Liga Przeciw Zniesławieniom - wezwała kościół katolicki w Polsce do potępienia niedawnego spotkania w krakowskiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zdaniem Ligi, miało ono antysemicki charakter.

Są tutaj [w Pensylwanii - red.] biali konserwatyści i myślę, że niektórzy biali prawdopodobnie nie są gotowi zagłosować na afro-amerykańskiego kandydata - powiedział Demokratyczny gubernator Pensylwanii Ed Rendell. Prominentny polityk Partii Demokratycznej udzielił wywiadu dziennikowi "Pittsburgh Post Gazette".

Kałasznikowy, czołgi T-72, samoloty Suchoj – rosyjskie uzbrojenie cieszy się wciąż ogromną popularnością, zwłaszcza w krajach azjatyckich. Liczy się nie tylko konkurencyjna cena, ale też względy polityczne. Nie przypadkiem głównymi klientami Rosji są przeciwnicy USA.

Na terenie rezydencji prezydenta Włoch w Castelporziano pod Rzymem znaleziono zwłoki mężczyzny, poszukiwanego od prawie roku - poinformowała w środę wieczorem agencja Ansa.

Pięć milionów dolarów za miejsce w parlamencie, tyle samo za zezwolenie na działalność gospodarczą – to tylko niektóre przykłady korupcji w Rosji, opisane w raporcie Instytutu Społecznego Projektowania. Sam Władimir Putin przyznaje, że w ciągu ośmiu lat rządów nie udało mu się wygrać z powszechnym łapówkarstwem.

Jeden z byłych przywódców baskijskiej organizacji ETA Juan Ibon Fernandez Iradi w 2001 r. został skazany przez francuski sąd na 30 lat więzienia za próbę zabójstwa policjanta w 2001 r.

Michele Greco zmarł w wieku 83 lat w rzymskim więzieniu. Mafijny boss z Sycylii odbywał karę dożywocia. Za kraty trafił w 1987 r. Nazywano go "Papieżem", bo potrafił pogodzić skłócone klany Cosa Nostry.

Szwedzka policja udaremniła zamach na Larsa Vilksa, twórcę karykatur Mahometa. We wtorek w Danii aresztowane zostały trzy osoby podejrzewane o przygotowywanie zamachu na życie innego autora karykatur.

Ciało młodej kobiety znaleźli strażacy wezwani do pożaru mieszkania we wschodnim Berlinie. Policja ustaliła, że Polka została zamordowana. Do tragedii doszło w niedzielę.

Pracowali dłużej, często ponad siły za połowę stawki. Szwedzka rozgłośnia radiowa ujawniła metodyczne, bezwzględne wykorzystywanie prawie tysiąca Polaków, którzy pracowali w szwedzkich lasach.

Świat bez lidera Hezbollahu jest lepszy - tak na wieść o śmierci Imada Fayeza Mugniyaha zareagował Departament Stanu USA. Zabity w środę Mugniyah był jednym z najbardziej poszukiwanych przez Stany Zjednoczone terrorystów.

Badri Patarkaciszwili, gruziński opozycjonista, magnat finansowy i jeden z rywali urzędującego prezydenta Micheila Saakaszwilego zmarł w Londynie na atak serca. Brytyjskiej policji śmierć wydaje się podejrzana.

Opiniotwórcza rosyjska gazeta "Wiedomosti" zastanawia się, czy Rosja nie powinna zweryfikować swojego podejścia do zbrodni katyńskiej. "Świat już sobie z tym poradził. Świat - tak, ale nie Rosja" - pisze dziennik.

Ilość spalin emitowanych przez statki handlowe jest prawie trzy razy większa niż sądzono - wynika z badania ONZ opublikowanych przez "The Guardian". Według niego wielkie okręty odpowiedzialne są za 4,5 proc. światowej emisji CO2.

- Jeśli stronę rosyjską niepokoją bazy wojskowe NATO, to Ukraina nigdy na to nie pójdzie - nieoczekiwanie zapowiedział mający opinię prozachodniego prezydent Ukrainy. Wiktor Juszczenko przebywa z roboczą wizytą w Moskwie.

Wenezuela zerwała stosunki handlowe z petrochemicznym gigantem Exxon Mobil - największym koncernem naftowym na świecie. To odpowiedź na zamrożenie na wniosek firmy zagranicznych aktywów wenezuelskich o wartości 12 miliardów dolarów.

Pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Kosowa zażądały Rosja i Serbia. Według obserwatorów zamieszkana głównie przez Albańczyków prowincja może ogłosić niepodległość jeszcze w tym tygodniu.

Szwedzki sąd uznał chilijskiego tenora Ernesto Beltrana winnym gwałtu i skazał na dwa lata więzienia. Śpiewak nie zgadza się z wyrokiem i twierdzi, że to przejaw ksenofobii.

Zakochani z całego świata zagrażają jednemu z najstarszych mostów w Rzymie! Pielgrzymujący do Wiecznego Miasta, na znak swojej miłości wieszają na moście Milvio kłódki. Pojawiło ich się już tak wiele, że zabytek grozi zawaleniem.

Ciemnoskóry senator Barack Obama ze stanu Illinois i 72 - letni weteran polityczny i wojskowy John McCain, senator ze stanu Arizona, wygrali wszystkie wtorkowe wybory wstępne w Stanach Zjednoczonych.

Steven Spielberg amerykański reżyser filmowy wycofał się z współpracy z organizatorami igrzysk w Pekinie. W wydanym oświadczeniu oskarżył Chiny o zbyt słabe zaangażowanie w rozwiązanie kryzysu w zachodnim Darfurze.