Jeśli NATO nie zwiększy liczebności swoich oddziałów w Afganistanie to Kanadyjczycy w przyszłym roku wycofają z tego kraju swoje wojska.

Michaił Chodorkowski, były szef koncernu Jukos, więziony w łagrze na Syberii rozpoczął strajk głodowy. Oligarcha protestuje przeciw decyzji władz więzienia o odmówieniu pomocy medycznej jego współwięźniowi i dawnemu współpracownikowi Wasilijowi Aleksanianowi.

- Nasz kraj to suwerenne państwo i nie pozwolimy, by ktokolwiek z zewnątrz korygował przebieg kampanii wyborczej - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin podczas posiedzenia kolegium Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

John Edwards zrezygnował z ubiegania się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w USA. Podobną decyzję ma podjąć w najbliższym czasie kandydat republikański Rudy Giuliani.

Prezydent Giorgio Napolitano powierzył misję utworzenia tymczasowego rządu przewodniczącemu włoskiego Senatu. Franco Marini już wkrótce może zostać premierem. Warunek? Musi znaleźć poparcie w parlamencie. A o to może być trudno.

Kilkadziesiąt milionów osób w Egipcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie i Katarze mają kłopoty z dostępem do internetu. Powód? Uszkodzenie kabla telekomunikacyjnego na dnie Morza Śródziemnego.

Wózek inwalidzki na pedały i latarka na baterie słoneczne? Na to mogli wpaść tylko Polacy - tak przynajmniej wynika z amerykańskiej reklamy wódki Alchemy.

3-letnia tygrysica uciekła z cyrku w miejscowości Azambuja, w Portugalii. Zwierzę jest lekko ranne i pobudzone. W poszukiwaniach uczestniczą treserzy, straż pożarna i żandarmeria.

Jeśli w drugiej turze serbskich wyborów prezydenckich wygra nacjonalista Tomislav Nikolić, Kosowo ogłosi niepodległość tydzień później, dziewiątego lub dziesiątego lutego - podały anonimowe źródła w rządzie Kosowa.

Symboliczne przeprosiny rdzennej ludności Australii za przymusowe odbieranie dzieci Aborygenów zamierza złożyć w lutym nowo wybrany australijski parlament. Przeprosiny padną w imieniu rządu, lecz nie oznaczają "przypisania winy obecnej generacji Australijczyków".

Na światłach z jej terenowym Porsche zrównała się Łada. Z samochodu wyskoczył mężczyzna, otworzył drzwi luksusowego wozu i wyrzucił ją zza kierownicy. Nie dała za wygraną - próbowała zatrzymać swoje auto... trzymając się klamki. W ten sposób zginęła znana w Rosji modelka i właścicielka agencji ochrony Anna Loginowa.

Co najmniej 35 osób zginęło, tysiące musiało opuścić domu w obawie przed wodą w Boliwii. Wiele miejscowości jest odciętych od prądu. Prezydent Morales ogłosił stan wyjątkowy.

Strzelać bez ostrzeżenia ostrą amunicją - taki rozkaz otrzymała kenijska policja, która nie może sobie poradzić z bandami rabusiów, podpalaczy i zabójców, terroryzujących miasta kraju.

Nie tylko polska powietrzna flota rządowa ma problemy ze sprzętem. Samolot Tu 154 (takimi lata również polski rząd) z bułgarskim prezydentem na pokładzie musiał awaryjnie lądować na Azorach.

Senator John McCain wygrał ostatnie przed "superwtorkiem" republikańskie prawybory na Florydzie. Sromotną porażkę poniósł Rudy Giuliani, dla którego była to praktycznie ostatnia szansa na zaistnienie w wyścigu do Białego Domu.

Szokujący występ szykują członkowie brazylijskiej szkoły samby Viradouro. Na swoim sambodromie umieścili modele martwych ciał symbolizujące ofiary Holocaustu.

Obficie padający od dwóch dni śnieg utrudnia życie Turkom. Mieszkańcy środkowej części kraju nie mogą uporać się z białym puchem, który zasypał ulice.

Czterej uzbrojeni bandyci, którzy po nieudanym napadzie na bank przetrzymywali ok. 30 zakładników, zostali we wtorek wieczorem czasu polskiego zatrzymani. Porywacze, którzy wcześniej zwolnili większość przetrzymywanych, próbowali uciec z pięcioma zakładnikami, Nikomu nic się nie stało.

Parlament przewodniczącej w tym półroczu pracom Unii Europejskiej Słowenii ratyfikował Traktat Reformujący Unię Europejską. Wcześniej zrobiły to na razie tylko Węgry.

Po tragicznej katastrofie samolotu CASA latającego w polskich siłach zbrojnych z zakupu identycznych maszyn wycofuje się Słowenia. - To jest jakaś rozgrywka lobbingowa - tłumaczy tvn24.pl ekspert ds. lotnictwa Tomasz Hypki.

- Nie ma żadnych obaw. Zarówno Albańczycy z Albanii, jak i ci z Kosowa są przeciwni wszelkiej idei "Wielkiej Albanii" - oświadczył albański premier Sali Berisha, apelując o "wyzbycie się lęku przed Albańczykami, który leży u źródeł rasizmu i nienawiści wobec nich".

Pierwsi żołnierze z 400-osobowego polskiego kontyngentu powinni rozpocząć misję w Czadzie na przełomie marca i kwietnia - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Polacy mogą jako jedynie stacjonować w północnej strefie misji.

Czworo ludzi spalonych żywcem w slumsach Nairobi, trzech mężczyzn uzbrojonych w łuki zastrzelonych przez policję, zniszczona linia kolejowa do Ugandy i szarża helikopterów na wzburzony tłum - w Kenii kolejny dzień chaosu po grudniowych wyborach prezydenckich.

Dwie osoby zginęły, a 23 zostały ranne w wybuchu samochodu-pułapki przed posterunkiem policji w algierskim mieście Thenia, ok. 50 kilometrów na wschód od Algieru. Nikt nie przyznał się do zamachu.

Podpisanie umowy o małym ruchu granicznym, która ułatwiłaby tysiącom Ukraińców wjazd do Polski może nastąpić już na początku lutego - wynika z kijowskich rozmów Radosława Sikorskiego z prezydentem Wiktorem Juszczenką i szefem ukraińskiej dyplomacji. Polska chce również otworzyć na Ukrainie więcej konsulatów.

Prawybory na Florydzie to ostatni sprawdzian przed najważniejszym dniem wyścigu do prezydenckich nominacji - "superwtorkiem" 5 lutego. Jednak dla Rudy'ego Giulianiego to właśnie 29 stycznia może okazać się najważniejszą datą w walce o nominację. Jeśli Republikanin nie wygra na Florydzie, przestanie się liczyć w boju o start w jesiennych wyborach.

Premier Francji Francois Fillon zapowiedział we wtorek, że rząd zaangażuje się w obronę osłabionego skandalem banku Societe Generale przed ewentualnym wrogim przejęciem.

Ekwadorskie władze prowadzą śledztwo w sprawie masakry lwów morskich - zagrożonego wyginięciem gatunku ssaków morskich. Wszystkie 53 zwierzęta miały zmiażdżone czaszki.

W orędziu na Wielki Post Benedykt XVI wezwał chrześcijan do dawania jałmużny, która jest aktem miłosierdzia i wymogiem sprawiedliwości. Przestrzegł też przed czynieniem bóstwa z dóbr materialnych i służenia mamonie.