Wielki pożar w centrum recyklingu

Ogromne słupy czarnego dymu i płomienie ogarniające kosztowne maszyny - tak wyglądał pożar zakładów przetwarzających papier na południowych przedmieściach Phoenix w stanie Arizona.

"Przegraliśmy bitwę o strategię naszego bezpieczeństwa"

Przed siedzibą ukraińskiego parlamentu spotkały się dwie demonstracje o zupełnie różnych poglądach na kwestię stacjonowania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Krymie. Z jednej strony stanęło około tysiąca przeciwników przedłużenia umów o stacjonowaniu Rosjan na półwyspie, z drugiej podobna liczba zwolenników militarnej obecności Kremla w tym rejonie.

Putina obawy i nadzieje na zbliżenie

- Rozszerzenie infrastruktury NATO w stronę naszych granic niewątpliwie wywołuje zaniepokojenie Rosji - oświadczył kolejny raz, tym razem podczas wizyty w Szwecji, premier Rosji Władimir Putin. Jednocześnie wyraził nadzieję na "współpracę i integrację" z Unią Europejską.

"Uspokój się, moja droga..." Premier na cenzurowanym

Konserwatywny brytyjski premier David Cameron rozwścieczył niektórych swoich przeciwników zwracając się podczas debaty w Izbie Gmin do jednej z deputowanych słowami: "Uspokój się, moja droga, i posłuchaj lekarza".

Wszystko zapięte na ostatni guzik

Tysiąc żołnierzy w galowych mundurach ćwiczyło o świcie na pustych ulicach Londynu przed uroczystościami z okazji ślubu księcia Williama i Kate Middleton.

Tajne misje Holendrów wyszły na jaw

Holenderscy żołnierze przez lata szkolili afrykańskie armie z Mali, Senegalu i Czadu w walce przeciwko Al-Kaidzie. Holenderska opozycja jest oburzona.

Zmiany w Pentagonie. Robert Gates odchodzi

Dyrektor CIA Leon Panetta obejmie stanowisko sekretarza obrony USA, natomiast dowódca Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie generał David Petraeus zostanie nominowany na szefa CIA - poinformowała amerykańska telewizja ABC.

Córka Kaddafiego: zdradzili ojca "ze strachu"

Córka Muammara Kaddafiego, Aisza, uważa, że liczne grono współpracowników ojca zdecydowało się przejść na stronę opozycji z powodu obaw o bezpieczeństwo swoich rodzin. Według Libijki wielu spośród tych ludzi ciągle utrzymuje kontakt z władzami.

Straszą polską "autonomią" Wilna

Polska autonomia Wileńszczyzny to nie jest już jedynie marzenie niektórych Polaków mieszkających na Litwie, za jej powołaniem są już zbierane podpisy - napisał w środę dziennik "Vilniaus Diena". Polskie organizacje na Litwie dementują te doniesienia.

Polscy najemnicy u Kaddafiego? MON "zbiera informacje"

Od 300 do 500 europejskich najemników walczy dla Muammara Kaddafiego, w tym "znacząca liczba polskich ekspertów od śmigłowców" - podaje portal EuObserver cytując Michela Koutouzisa przedstawianego jako "greckiego eksperta ds. przestępczości zorganizowanej". Polscy specjaliści nie wykluczają służby Polaków w Libii, ale dodają, że brak na to dowodów, a taki proceder miałby najprawdopodobniej śladową skalę.

Co najmniej 453 ofiary. Podciągają kolejne czołgi

453 ofiar trwających już ponad miesiąc demonstracji naliczyła się syryjska organizacja broniąca praw człowieka. W środę na obwodnicy Damaszku świadkowie zaobserwowali konwój transporterów wiozących co najmniej 30 czołgów w kierunku Dary, ogniska buntu przeciwko rządom Baszara Asada.

Kupon na darmową antykoncepcję

Licealiści w regionie Paryża mogą od tego tygodnia korzystać z bezpłatnej i anonimowej antykoncepcji dzięki dystrybucji w szkołach specjalnych kuponów. To nowy pomysł na walkę z niechcianymi ciążami i aborcjami wśród nastolatek.

Studenci i były minister na ławie oskarżonych

Na ławie oskarżonych jeden z kandydatów opozycji w grudniowych wyborach prezydenckich, a w latach 90. wiceszef białoruskiego MSZ oraz dwaj studenci. W Mińsku ruszył proces uczestników grudniowych demonstracji przeciwko reżimowi Alaksandra Łukaszenki. Tego samego dnia zapadł wyrok na współpracownika Sannikaua, Źmiciera Bandarenkę.

Największe tajemnice Izraela w hotelu?

Wicepremier i minister obrony Izraela Ehud Barak zostawił supertajne dokumenty w londyńskim hotelu - twierdzi izraelska telewizja. Materiały znalazł izraelski biznesmen, który zamieszkał w pokoju zajmowanym wcześniej przez polityka.

Dlaczego "santo" nie "subito"?

Dlaczego Jan Paweł II nie został "santo subito" (świętym natychmiast), a sprawa beatyfikacji ciągnęła się latami? Na to pytanie odpowiada watykanista dziennika "La Stampa" Andrea Tornielli.

W namiotach czekają na nowożeńców

W Londynie ostatnie próby i przymiarki do piątkowego ślubu odbywają się bez przerwy. Najbardziej jednak miasto ożywa w nocy. Przed Opactwem Westminsterskim zbierają się tłumy Brytyjczyków, którzy na własne oczy chcą powitać młodą parę. Stoją namioty, ludzie trzymają w rękach brytyjskie flagi, niektórzy przychodzą nawet z własnymi krzesłami.

Wycieczka z narkotykami w butach

Nowozelandzcy celnicy zatrzymali dziesięcioro przemytników z Malezji, z których każdy ukrył w butach po około kilogramie narkotyków. Grupa próbowała przekroczyć granicę jako wycieczka.

Wojna o kawałek dżungli trwa. Rozmowy zerwane

Wojska Kambodży i Tajlandii już szósty dzień walczą o sporny odcinek granicy wokół zagubionych w dżungli świątyń. Bangkok wycofał się z udziału w negocjacjach na temat zawieszenia broni po doniesieniach prasy przeciwnika, że armia Tajlandii jakoby przyznała się do porażki. Zniewaga nie została puszczona płazem. Do tej pory w walkach zginęło 14 osób.

Każdy robi coś na ślub. Chińczycy porcelanę

Do ślubu księcia Williama i Kate Middleton, o którym mówią i piszą wszyscy, zostało już tylko kilkadziesiąt godzin. Świat podwija wyżej rękawy i pracuje w jeszcze większym pocie czoła, by w piątek wszystko było "królewskie". Niemcy szykują niespodzianki kulinarne, Polacy meble, a Chińczycy zalewają wyspy swoją "limitowaną" serią ślubnej porcelany.

Szwajcarskie góry w płomieniach

Ponad 300 strażaków i oddziały wojska walczą z wielkimi pożarami lasów w Szwajcarii. Płomienie rozprzestrzeniają się bardzo szybko, ponieważ tegoroczna wiosna jest bardzo sucha. Dodatkowo prace ratownikom utrudniają silne wiatry.

Ropa ptakom nie zaszkodzi?

188 kilometrów kwadratowych powierzchni, ponad 550 gatunków roślin, 56 gatunków ssaków, dwa miliony flamingów i - już za chwilę - jeden rurociąg naftowy - to najkrótsza charakterystyka Parku Narodowego Jeziora Nakuru, położonego w centralnej Kenii. Rurociąg jest ponoć niezbędny dla rozwoju gospodarczego kraju i "całkowicie bezpieczny dla zwierząt".

Ostatnie tchnienie chorego w telewizji

Czy pokazanie w telewizji ostatnich momentów życia 84-letniego człowieka umierającego na raka jest moralne? BBC, która zamierza wyemitować kontrowersyjne nagranie, odpiera zarzuty o "trywializowanie śmierci" i wyjaśnia, że chce zmierzyć się z trudnym tematem.

Ground Zero - 5 lat budowy

"To nie jest już wielka dziura - nowe budynki World Trade Center rosną w oczach" - napisał Reporter 24. Dzisiaj mija pięć lat od rozpoczęcia budowy Wieży Wolności - głównego budynku kompleksu, który zastąpi zniszczone wieżowce. 11 września minie dekada od tragicznego zamachu na WTC.

Rosja chwali się sprawnymi rakietami

- Przeprowadziliśmy udany test rakiety balistycznej Siniewa, która została odpalona z zanurzonego okrętu podwodnego typu Delta IV - podało rosyjskie ministerstwo obrony.

Telewizor za pół ceny na ślub stulecia

Pozamykane ulice miast, pełne puby i... atrakcyjne promocje w sklepach - tego można spodziewać się w piątek na Wyspach Brytyjskich za sprawą Royal Wedding, czyli ślubu księcia Williama z Kate Middleton. - Wszyscy Brytyjczycy w miastach i miasteczkach będą świętować. Imprezy w kinach, promocje w kasynach i w sklepach, gdzie można kupić telewizor nawet za połowę ceny - relacjonuje Reporter 24, który jest w Anglii.

"Uzbrojony gang" wysadził gazociąg

"Uzbrojony gang" zaatakował gazociąg na Synaju, przez który przesyłano błękitne paliwo z Egiptu do Izraela i Jordanii. Po ataku doszło do eksplozji i z rury wystrzeliła kolumna ognia. Okoliczna ludność uciekła ze swoich domów.