Prezydent USA zapowiedział w niedzielę dokładne zbadanie doniesień, iż wysłani dla jego ochrony do Kolumbii agenci Secret Service zostali tam przyłapani w towarzystwie prostytutek. - Jeśli okaże się, że niektóre z przedstawionych w prasie zarzutów zostaną potwierdzone, to wtedy oczywiście będę rozgniewany - oświadczył Barack Obama.

O godzinie 9 rano w poniedziałek rozpocznie się proces Andersa Behringa Breivika oskarżonego o dokonanie 22 lipca 2011 roku zamachu bombowego w stolicy Norwegii oraz masakry na wyspie Utoya, w których zginęło łącznie 77 osób. Breivik przyznał się zarówno do podłożenia bomby jak i do masakry, ale nie uważa, że popełnił przestępstwo. Tłumaczył, że chciał zapobiec wielokulturowości i "muzułmańskiej inwazji" w Europie. Breivikowi grozi do 21 lat więzienia, jeśli zostanie ostatecznie uznany za poczytalnego

Afgańscy talibowie poinformowali, że skoordynowane niedzielne ataki w Kabulu i innych regionach kraju to początek wiosennej ofensywy przeciw siłom rządowym i międzynarodowej koalicji. Jest kilkanaście ofiar śmiertelnych.

Około 1500 osób z Europy w akcie solidarności z Palestyńczykami miało przylecieć w niedzielę na lotnisko Ben Guriona pod Tel Awiwem. Jednak linie lotnicze na prośbę Izraela anulowały bilety wielu uczestnikom akcji. Na pozostałych czekały setki policjantów na lotnisku. Według organizatorów akcji, około 30 osób zostało zatrzymanych.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wyraził w niedzielę "rozdrażnienie" tym, że następna runda negocjacji nuklearnych między Iranem a sześcioma mocarstwami odbędzie się za ponad miesiąc. - Moje pierwsze wrażenie jest takie, że Iran otrzymał prezent - stwierdził polityk.

Czeski minister rolnictwa Petr Bendl oświadczył, że chce na szczeblu Unii Europejskiej zabiegać o możliwość zakazania importu do Czech żywności z Polski. Ma to związek z tzw. aferą solną, którą ujawniła Uwaga! TVN.

- Nie zapewniamy bezpieczeństwa obserwatorom ONZ - przestrzegła przedstawicielka syryjskiego rządu. Rzeczniczka Bouthaina Shaaban ponadto oświadczyła, że władze rezerwują sobie prawo odmawiania wpuszczenie wysłanników ONZ w zależności od ich narodowości. Pomimo zgody na wjazd obserwatorów i formalnie trwającego zawieszenia broni, nadal trwają walki. Według władz "ataki terrorystów" stały się nawet częstsze od początku rozejmu.

Prezydent RPA, który w ubiegłym tygodniu obchodził 70. urodziny, zapowiedział, że niedługo ożeni się po raz szósty. Najnowsza żona, będzie jego czwartą obecną. Rodzi to pewne problemy natury protokolarnej, ponieważ na wszelkich uroczystościach pierwsza dama może być tylko jedna.

W Brazylii opancerzanie samochodów nie jest już domeną przedstawicieli władz i najbogatszych obywateli. Z obawy przed rosnącą ilością napadów, porwań i rabunków dokonywanych na ulicach, już nawet średniozamożni Brazylijczycy zaczęli kupować samochody odporne na ostrzał z broni ręcznej. Furorę robią zestawy, które można montować do zwykłych samochodów. Kosztują kilkanaście tysięcy dolarów.

Decyzja w sprawie powrotu ambasadorów państw Unii Europejskiej do Mińska zostanie podjęta kolegialnie na początku przyszłego tygodnia - twierdzi PAP powołując się na informatora.

Białoruski opozycjonista Źmicier Bandarenka, skazany na dwa lata kolonii karnej, został w niedzielę wypuszczony na wolność - podało Radio Swaboda. Bandarenka odzyskał wolność rano. Na dworcu w Mohylewie poprosił przechodnia o komórkę i powiadomił o swoim zwolnieniu żonę Wolhę. Następnie minibusem udał się do Mińska - w pozycji leżącej, gdyż ma problemy z kręgosłupem.

- Imperialiści nie mają już monopolu na wyższość technologii wojskowej - zapewnił Kim Dzong Un, nowy przywódca Korei Północnej, podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia. Na potwierdzenie jego słów przed trybuną honorową przedefilowało kilka dużych i dotychczas nieznanych rakiet. Jednak morze uzbrojenia pokazanego na wielkiej paradzie raczej nie wywołało błysku zazdrości w oczach wojskowych z Seulu czy USA, a raczej uśmiech politowania na widok tak starego sprzętu.

Brazylijska policja aresztowała w piątek mężczyznę i dwie kobiety, którzy przyznali się do zabójstwa i zjedzenia swoich ofiar. W mieszkaniu trójki znaleziono zwłoki trzech kobiet.

Setna rocznica zatonięcia Titanica jest świętowana w różnych miejscach na świecie. W małej irlandzkiej wiosce Lahardane, potomkowie 14 pasażerów liniowca modlili się i śpiewali całą noc, aby uczcić ofiary katastrofy oraz tych, którzy przeżyli.

Minutą ciszy uczcili setną rocznicę zatonięcia Titanica pasażerowie statku wycieczkowego na Północnym Atlantyku. Uroczystość odbyła się na pokładzie statku "Azamara Journey", jednego z dwóch, które pojawiły się dziś na miejscu katastrofy sprzed stu lat. Ze statku został też nadany sygnał SOS.

Były wiceprezydent Egiptu i dziewięciu innych polityków nie zostało dopuszczonych do zaplanowanych na maj i czerwiec wyborów prezydenckich - poinformowała egipska komisja wyborcza.

Co najmniej milion mieszkańców opuściło swoje domy w Syrii i przemieściło się wewnątrz kraju w ciągu ostatnich 13 miesięcy, kiedy to rozpoczęła się rewolta przeciwko rządom Baszara el-Asada - ogłosił w sobotę sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Liczba ta nie obejmuje osób, które uciekły z Syrii do krajów sąsiednich.

Parada wojskowa i transmisja przemówienia Kom Dzong Una - w taki sposób Korea Płn. uczciła przypadającą w niedzielę setną rocznicę urodzin Kim Ir Sena, założyciela komunistycznej Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.