W niemieckiej koalicji rządzącej wrze. Horst Seehofer zagroził Angeli Merkel jej zerwaniem. Szef współrządzącej Niemcami bawarskiej chadecji CSU - jak mówi - ma dość obietnic kanclerz ws. pożyczek na ratowanie zadłużonych krajów strefy euro.

Policja w Montrealu odnalazła najprawdopodobniej głowę chińskiego studenta, o którego zabójstwo oskarżono kanadyjskiego aktora porno Lukę Magnottę - podała telewizja Fox News.

Śledczy przeszukali dom i biura byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego w ramach dochodzenia w sprawie nielegalnego finansowania jego kampanii prezydenckiej w 2007 roku - podały we wtorek francuskie media, powołując się na anonimowe źródło.

Dwa brytyjskie myśliwce bombardujące Tornado prawdopodobnie zderzyły się podczas ćwiczeń na małej wysokości. Maszyny miał wpaść na siebie w mgle. Dwóch lotników znaleziono i przetransportowano do szpitala. Trwają poszukiwania dwóch kolejnych.

Co najmniej 44 osoby zginęły, a ok. 100 zostało rannych we wtorek w zamachach w Diwanii i Karbali, miastach położonych w środkowym Iraku, gdzie mieszkają głównie szyici - poinformowały irackie władze. Rosną obawy przed odradzaniem się konfliktu wyznaniowego.

- Cierpliwość słowackiej opinii publicznej do ratowania Grecji i innych zadłużonych państw jest na wyczerpaniu - stwierdził premier Robert Fico. Polityk przestrzegł na konferencji w Berlinie, że o ile korzystające z pomocy kraje nie będą same podejmować aktywnych działań, to Słowacja może zawetować udzielanie im pomocy.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oskarżył część krajów Zachodu o próbę wypaczenia porozumienia zawartego w sobotę w Genewie. Dotyczy ono zasad transformacji politycznej w Syrii.

Amerykański myśliwiec F/A-18, który w kwietniu rozbił się pośród domów mieszkalnych w Virginia Beach, uległ niespotykanej awarii. Jak ustalili śledczy, niemal równocześnie i niezależnie od siebie przestały działać oba silniki maszyny. Do podobnego zdarzenia nie doszło nigdy od wprowadzenia F/A-18 do służby.

Premier Rosji kolejny raz rozdrażnił japoński rząd. Dmitrij Miedwiediew wybrał się w podróż na Wyspy Kurylskie i odwiedził terytorium, które Japonia uznaje za swoje. Poprzednio podobną wizytę Miedwiediew przeprowadził jeszcze jako prezydent w 2010 roku.

- Od 50 do 100 tysięcy cukrzyków niepotrzebnie miało atak serca albo zmarło przez zażywanie leku Avandia - oświadczył amerykański kardiolog dr Steve Nissen, krytykując koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline i stosowane przez niego praktyki. Po gigantycznej karze - 3 miliardy dolarów za największe oszustwo w historii ochrony zdrowia w USA - przyszła pora na publiczną krytykę.

Zuchwały napad na stację benzynową w Australii. Sprawcą była młoda kobieta, która sterroryzowała jednego z pracowników grożąc mu nożem. Co ciekawe, kobieta wcale nie starała się ukryć swojego wizerunku... zresztą nie tylko jego.

Dziś po południu w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata nad międzynarodową umową o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi ACTA. Głosowanie nad nią już jutro. O poparcie dla ACTA w liście do europosłów zaapelowało 130 organizacji zrzeszających twórców i firmy z całej Europy.