Córka Tymoszenko zawiadamia o torturach

- Przekazałam zawiadomienie o przestępstwie popełnianym na mojej matce. Polega ono na bezprawnym osądzeniu i nieudzielaniu jej pomocy medycznej. Ona cały czas odczuwa bóle i nie może się (samodzielnie) poruszać - oświadczyła Jewhenija Tymoszenko po opuszczeniu budynku ukraińskiej Prokuratury Generalnej, w której złożyła zawiadomienie o torturach stosowanych wobec jej matki w kolonii karnej w Charkowie.

Miś Jednej Rosji przejdzie rebranding?

Nie jest wykluczone, że borykająca się ze spadkiem popularności kierowana przez premiera Władimira Putina partia Jedna Rosja przejdzie radykalną odmianę. Jeden z liderów partii, deputowany Andriej Worobiow, nie wykluczył, że ugrupowanie zostanie poddane rebrandingowi, czyli operacji zmiany nazwy i wizerunku.

Łukaszenka obiecuje wzrost

Wzrost dochodów ludności w ciągu roku do poziomu sprzed kryzysu gospodarczego zapowiedział prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

"To jest Hims. Umieramy. Popatrzcie na te dzieci"

- To jest Hims, Bab Amro. Widzimy kolejną rakietę spadającą na cywilne domy. To się dzieje cały dzień od godz. 5 rano. Teraz jest godz. 8. To będzie trwać do godz. 19. To jest życie, do którego musieliśmy przywyknąć: rakiety, pociski zabijające dzieci na ulicy, części ciał. Czemu świat nam nie pomaga? Gdzie jest ludzkość? Gdzie jest cholerne ONZ? - pyta syryjski aktywista Danny Abduldayem we wstrząsającym nagraniu prosto z syryjskiego miasta oblężonego przez siły wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.

Ciemne chmury nad Gilanim

Pakistański premier Jusuf Raza Gilani będzie musiał stawić się przed Sądem Najwyższym jako oskarżony o obrazę wymiaru sprawiedliwości. Gilani nie chciał się stawić, ale jego apelacja została odrzucona.

Wałęsa z Nagrodą Lincolna

Były prezydent Lech Wałęsa odebrał w Chicago nagrodę Fundacji Biblioteki Prezydenckiej Abrahama Lincolna. Przyznawana jest ona osobom, które swoim życiem i działaniami dają wyraz przywódczemu dziedzictwu 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Amerykańscy snajperzy i flaga z napisem "SS"

Amerykańscy marines pozujący na tle flagi z napisem "SS" pośrodku afgańskiej pustyni wywołali burzę po obu stronach oceanu. Do mediów wyciekło właśnie zrobione we wrześniu 2010 r. zdjęcie przedstawiające 10-osobowy oddział zwiadowczy.

Przez wpis na Twitterze musiał uciekać z kraju

W swych internetowych komentarzach na Twitterze 23-letni Hamza Kaszgari opisał w sobotę swoją wymyśloną rozmowę z Mahometem. Kilka dni później już nie było go w ojczystej Arabii Saudyjskiej. Musiał uciekać w atmosferze nagonki, ale nadal jest daleki od bezpieczeństwa.

Armia przejęła 15 ton narkotyków

Meksykańska armia dokonała największego odkrycia w historii walki z kartelami narkotykowymi. W stolicy stanu Jalisco, Guadalajarze, w jej ręce wpadło 15 ton czystej metamfetaminy wartej ok. 4 miliardów dolarów.

Policjanci zniknęli, mnożą się morderstwa i rabunki

Kilka tysięcy policjantów z najuboższego stanu Brazylii od 10 dni strajkuje. Jak na razie jedynym efektem ich protestu jest podwojenie się liczby morderstw w Bahii. Dlatego też prezydent kraju Dilma Rouseff ostro krytykuje strajk.

Monti zbiera pochwały

Podczas gdy jego poprzednik, Silvio Berlusconi, cieszył się umiarkowaną popularnością, Mario Monti podbija zagranicznych przywódców. Właśnie prezydent USA Barack Obama pochwalił go za skuteczne działania na rzecz wyjścia Włoch z kryzysu zadłużeniowego.

Chcieli wysadzić londyńską giełdę. Skazani

Sąd koronny w Woolwich skazał w czwartek na wysokie kary pozbawienia wolności dziewięciu muzułmanów za przygotowywanie w 2010 r. zamachu bombowego na londyńską giełdę. Sędzia uznał mężczyzn za groźnych fundamentalistów islamskich.

Sarkozy stanie do walki? Pomysł na kampanię już ma

Nowy system pomocy dla bezrobotnych, "nie" dla małżeństw homoseksualnych, ostra polityka imigracyjna - to niektóre z pomysłów, które mają zapewnić reelekcję obecnemu prezydentowi Francji. Sam Nicolas Sarkozy wymienił je w wywiadzie dla dziennika "Le Figaro".

Polonia w USA powalczy o zniesienie wiz

Kongres Polonii Amerykańskiej zmobilizował członków społeczności polsko-amerykańskiej do lobbingu na rzecz zgłoszonej w Kongresie USA ustawy, która może przyspieszyć zniesienie wiz dla Polaków wybierających się do Stanów Zjednoczonych.

Co dalej z Tymoszenko? "Nie wygląda to dobrze"

Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział w Faktach po Faktach w TVN24, że prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz w rozmowie z nim nie dał żadnych nadziei na przełom ws. Julii Tymoszenko. - Nie wygląda to dobrze - odparł minister pytany o szanse na wcześniejsze wyjście z więzienia byłej premier Ukrainy.

Bastion rebelii spływa krwią

Przepełnione szpitale, ludzie umierający z braku krwi, bomby i pociski rakietowe nieustannie spadające na budynki mieszkalne. Tak wygląda miasto Hims w szóstym dniu bombardowania przez siły Asada. Tylko w czwartek zginęło już ponad 100 osób, w tym dzieci.

Jobs pod lupą FBI. "Kłamca, podstępny, narkoman..."

Za prezydentury George'a Busha seniora FBI stworzyło tajne dossier na temat Steve'a Jobsa. Jak donosi "Daily Telegraph", prześwietlono dokładnie twórcę Apple, ponieważ rozważano, czy nie zaproponować mu "wrażliwej" pozycji w waszyngtońskiej administracji.

Libia wyrzuca syryjskich dyplomatów

Rząd w Trypolisie dał syryjskiemu charge d'affaires i pozostałym syryjskim dyplomatom 72 godziny na opuszczenie kraju - poinformowało w czwartek ministerstwo spraw zagranicznych Syrii.

Bałtyckie "stop" dla ACTA

Łotwa ogłosiła w czwartek, że wstrzymuje proces ratyfikacji budzącej kontrowersje międzynarodowej umowy o zwalczaniu obrotu towarami podrabianymi (ACTA). Wcześniej na ten krok zdecydowały się Polska i Czechy. Wątpliwości mają też Litwini.

Gonił kojota, wpadł pod lód

Spędził kilkadziesiąt minut w lodowatym jeziorze, gdy załamał się pod nim lód. Dog argentyński Max, bo o nim mowa, może mówić o wielkim szczęściu - pomoc przyszła na czas. A dramatyczne chwile uchwyciły kamery.

"Będziemy bronić Falklandów"

Brytyjski premier David Cameron odbija piłeczkę i odpowiada na groźbę Argentyny, że zaprotestuje w ONZ przeciwko brytyjskiej "militaryzacji" Falklandów. Podczas szczytu państw nordyckich i bałtyckich w Sztokholmie, Cameron powiedział, że Londyn będzie chronił i wspierał mieszkańców archipelagu, dopóki wyrażają oni chęć pozostawania częścią Korony Brytyjskiej.

"Wrogi wobec wierzących". Antykoncepcja dzieli Amerykę

Prezydent USA Barack Obama pod ostrzałem grup religijnych i republikanów w związku z podpisaniem nowych zasad dotyczących dostępu do antykoncepcji. Według krytyków prezydenta, przepisy, które wejdą w życie w ciągu 18 miesięcy, są dowodem na to, że Obama jest "wrogi w stosunku do wierzących"

"Zagraniczni komandosi w Hims". Na miasto jadą T-72

Brytyjscy i katarscy komandosi są już w Syrii - informuje izraelski portal Debka. Nie biorą udziału w bezpośrednich walkach, szkolą i wspomagają logistycznie rebeliantów. Według Debki właśnie obecność zagranicznych żołnierzy w Hims miała być główną przyczyną przyjazdu do Damaszku kilka dni temu szefa rosyjskiego wywiadu. Tymczasem Asad wysyła na zbuntowane miasto brygadę wyposażoną w ciężkie czołgi.

Będzie opóźnienie ratyfikacji ACTA?

ACTA dzieli eurodeputowanych - pisze w czwartek brukselski tygodnik "European Voice". Na czele tych polityków, którzy apelują o opóźnienie ratyfikacji budzącego ogromne kontrowersje dokumentu, stoi frakcja Zielonych w Parlamencie Europejskim.

"Wielu hierarchów próbowało ukryć straszną prawdę"

- Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich dziesięcioleciach wielu hierarchów uznało za priorytet ochronę instytucji i z tego powodu próbowało ukryć straszną prawdę - powiedział arcybiskup Monachium kardynał Reinhard Marx na temat problemu pedofilii w Kościele.

Atomowe bombowce Rosji na celowniku japońskich F-15

Alarm w japońskich Siłach Powietrznej Samoobrony. W pobliżu japońskiej przestrzeni powietrznej pojawiły się rosyjskie samoloty bojowe. Japonia natychmiast poderwała swoje myśliwce, które uważnie śledziły ruchy intruzów, dopóki ci nie oddalili się od granicy. Do incydentu doszło w środę, ale dopiero dziś poinformowały o nim źródła w resorcie obrony.

Szef wywiadu premierem Rumunii

Rumuński parlament udzielił w czwartek wotum zaufania rządowi nowego premiera Mihaia Razvana Ungureanu. Dotychczasowy szef wywiadu dostał szansę, żeby zdecydowanie odciąć się od poprzednika, który ustąpił po protestach ulicy przeciwko oszczędnościom - pisze agencja Reutera.

Tropiciel Pinocheta nie może być sędzią

Słynny hiszpański sędzia Baltasar Garzon, znany ze śledztw przeciwko łamaniu praw człowieka, został skazany w czwartek przez Sąd Najwyższy Hiszpanii na 11-letni zakaz wykonywania zawodu za prowadzenie nielegalnego podsłuchu w jednej z prowadzonych spraw - poinformowały źródła sądowe.

Mróz zabije kwiaty Kima? Rusza "akcja społeczna"

Wielkimi krokami zbliżają się uroczystości rocznicy urodzin Kim Dzong Ila (16 lutego), jednak władze w Phenianie borykają się z nie lada problemem. Siarczysty mróz zabija kimdzongilie - odmianę kwiatów nazwaną na cześć zmarłego w ubiegłym roku przywódcy. Władze wystosowały do narodu apel o pomoc.