Sąd w brytyjskim Southwark skazał 48-letniego Nicholasa Levene'a na 13 lat więzienia za stworzenie piramidy finansowej. Były makler oszukał klientów na ponad 32 miliony funtów.

Premier Donald Tusk podczas sesji plenarnej szczytu Azja-Europa (ASEM) w Laosie podkreślił, że pogłoski o śmierci UE są przesadzone - podało CIR. Przed szczytem Tusk spotkał się z szefami rządów: Tajlandii, Japonii, Chin i Korei Południowej.

Czy bez żony można wygrać amerykańskie wybory? Na pewno jest to trudne, bo w cieniu debat o polityce zagranicznej i gospodarce rozgrywa się inna, niemniej ważna walka na opowieści rodzinne i ulubione przepisy. Ann Romney i Michelle Obama mówią wyborcom o dzieciach i początkach kariery, o honorze, zaufaniu i ważnych dla nich wartościach. Ale ponad wszystko przyszła Pierwsza Dama chce opowiedzieć publiczności historię miłosną.

Miejscowość niewielka, głównie znana z tego, że urodził się tam Michael Jackson. Cztery lata temu mieszkańcy mieli jednak na ustach inne nazwisko - wtedy niemal każdy chciał głosować na Baracka Obamę. Teraz TVN24 ponownie odwiedziła miasteczko Gary. Jak zagłosuje teraz?

We wtorek Amerykanie wybiorą nie tylko prezydenta, ale również kongresmenów, senatorów i władze lokalne. Na politycznej mapie Ameryki pojawiają się Polacy. Ale dlaczego nieliczni skoro jesteśmy w USA wielomilionową grupą?

Niemal milion spotów i miliony dolarów na nie wydane. Sztaby kandydatów na prezydenta USA biją rekordy zarówno w liczbie reklamówek, jak i pieniędzy jakie za nie płacą. Kosztuje nie tylko czas antenowy, ale również, a może przede wszystkim - pomysły.

Amerykański generał Jeffrey Sinclair użył swej wysokiej pozycji służbowej do wymuszenia czynów nierządnych na pięciu kobietach - oświadczyli wojskowi prokuratorzy w trakcie rozprawy, która ma zadecydować o postawieniu go przed sądem wojennym. Oprócz wymuszania seksu, generałowi zarzucono posiadanie materiałów pornograficznych podczas służby oraz sprzeniewierzenie funduszy rządowych.

Jednostka wyrzutni rakietowych oraz okręty znalazły się w otworzonej w niedzielę przez Iran nowej bazie morskiej - podała irańska Gwardia Rewolucyjna. Położona w porcie Bandar e-Lengeh baza znajduje się niedaleko trzech spornych wysp i strategicznej cieśniny Ormuz.

Jak wynika z najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez Reuters/Ipsos, Barack Obama może liczyć na 48 procent głosów Amerykanów. W porównaniu z poprzednim badaniem jeden punkt procentowy stracił Mitt Romney - ma 46 proc. Głosowanie rusza we wtorek o szóstej rano czasu polskiego.

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie (AWPL) przyjmuje propozycję wejścia w skład tworzonej nowej koalicji rządzącej - postanowiła Rada Naczelna tego ugrupowania. W ten sposób dołączy do zwycięskiej Litewskiej Partii Socjaldemokratycznej oraz Partii Pracy i ugrupowania Porządek i Sprawiedliwość.

Na dzień przed wyborami prezydent USA Barack Obama i jego rywal Mitt Romney w rekordowym tempie przemierzają tysiące mil, aby odwiedzić jak najwięcej stanów i przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Sondaże wciąż nie pozwalają przewidzieć zwycięzcy.

Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy (CKW) nie uznała w poniedziałek wyników wyborów parlamentarnych z 28 października w pięciu okręgach jednomandatowych i zwróciła się do ustępującego parlamentu, by zarządził tam ponowne głosowanie.

Zrzeszające 320 organizacji pozarządowych Międzynarodowe Biuro Pokoju w Genewie zaapelowało do Fundacji Noblowskiej w Sztokholmie o niewypłacanie Unii Europejskiej Pokojowej Nagrody Nobla, gdyż "nagroda została przyznana niezgodnie z prawem".

Mieszkańcy kenijskiej wioski Kogelo, skąd pochodził ojciec Baracka Obamy, wiedzą już, że we wtorek pierwszy czarnoskóry prezydent USA zapewni sobie reelekcję. Ogłosił im to miejscowy szaman John Dimo.

Kilka północnokoreańskich myśliwców niebezpiecznie zbliżyło się do linii demarkacyjnej obu Korei w dniu, w którym aktywiści z południa mieli wypuścić balony z tysiącami antykomunistycznych ulotek - podała gazeta "Chosun Ilbo", określając lot jako "najwyraźniej ostrzeżenie". Władze Korei Południowej kilka godzin później siłą powstrzymały aktywistów.

- Jeśli chodzi o rosyjsko-syryjską współpracę wojskową, to jej celem jest wsparcie zdolności obronnych Syrii przed atakiem z zewnątrz - stwierdził Siergiej Ławrow, starając się wytłumaczyć egipskiej gazecie, dlaczego Rosja wspiera reżim w Damaszku. Oskarżył jednocześnie Zachód o nielegalne zbrojenie opozycji i podsycanie wojny domowej.

Często można usłyszeć, że "warto głosować, bo każdy głos się liczy", co wiele osób kwituje obojętnym wzruszeniem ramion. Jednak, jak pokazują najnowsze sondaże przed wyborami prezydenckimi w USA, to zdanie jak najbardziej jest prawdziwe. Barack Obama i Mitt Romney idą dosłownie "łeb w łeb" i według CNN mogą liczyć na po 49 procent głosów.