Watykański sąd skazał w sobotę technika informatyka Claudio Sciarpellettiego z Sekretariatu Stanu na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na pięć lat za pomocnictwo w sprawie skandalu Vatileaks, czyli kradzieży tajnych dokumentów zza Spiżowej Bramy.

Kilkudziesięciu przedstawicieli syryjskich sił bezpieczeństwa zginęło wskutek dwóch wybuchów, które wstrząsnęły w sobotę miastem Dera na południowym zachodzie Syrii - podała agencja Reuters. Prawdopodobnie były to samobójcze zamachy.

Mer Sevran, jednej z najbiedniejszych gmin Francji, przebiegł 15 km dzielących jego miejsce urzędowania od dostatnich dzielnic Paryża. Tam rozpoczął strajk głodowy w proteście przeciwko pustce w budżecie gminnym, w którym brakuje pięcu milionów euro.

Na niemieckim poligonie przeprowadzono testy silnego lasera bojowego. Jak zapewnia koncern MBDA, urządzenie spaliło granat moździeżowy w kilka sekund.

Wielka Brytania znacząco zwiększy swoje nakłady na Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) - poinformował minister finansów George Osborne. Skąd taka szczodrość w czasach kryzysu? Londyńscy urzędnicy wyliczyli, że inwestowanie w kosmos bardzo się opłaca.

Sytuacja argentyńskiego okrętu szkoleniowego ARA Libertad, aresztowanego w ghanijskim porcie Tema, stała się znacznie bardziej skomplikowana. Obecni na pokładzie marynarze mieli swoimi karabinami "zmusić" urzędników portowych do zaprzestania próby holowania ich jednostki. Ci odcięli dostawy prądu i wody na żaglowiec.

Sześcioletnia Zara Niazi, ciężko ranna w udo w strzelaninie między afgańską policją a talibami, przyleciała w piątek do Warszawy. Stąd karetka zabrała ją do szpitala w Bydgoszczy - poinformowało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

Generał David Petraeus, szef Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i były szef misji wojskowych w Iraku i Afganistanie, zrezygnował ze stanowiska w związku z ujawnieniem jego romansu. Petraeus złożył dymisję w liście do prezydenta Baracka Obamy - poinformował Reuters. Obama jego rezygnację przyjął.

Zatrzymany w środę były gruziński minister obrony i spraw wewnętrznych Baczo Achalaia pozostanie w areszcie na czas trwającego dochodzenia w sprawie stawianych mu zarzutów, w tym znęcania się nad żołnierzami - podały gruzińskie media.

Algierski wojskowy samolot transportowy CASA z sześcioma osobami na pokładzie rozbił się w górskim Masywie Centralnym na południu Francji - poinformowały francuskie media. Podejrzewa się, że co najmniej jedna osoba uniknęła śmierci skacząc ze spadochronem.

Mężczyzna, który zginął w wyniku rany postrzałowej w rezydencji szefa rządu Szwecji Fredrika Reinfeldta w centrum Sztokholmu prawdopodobnie nie został zaatakowany. - Badamy tę sprawę jako samobójstwo lub wypadek związany z pracą - poinformował rzecznik miejscowej policji. Premiera i jego rodziny nie było w chwili incydentu w rezydencji.