"Koszmar scjentologów" stał się rzeczywistością

Niewiele ponad tydzień temu była żoną jednego z najważniejszych ludzi w Kościele Scjentologicznym, teraz jest ich "koszmarem", który stał się rzeczywistością. Katie Holmes błyskawicznie zakończyła swój związek z wielką gwiazdą Hollywood, Tomem Cruisem. Wyjątkowe tempo ugody byłej pary ma być zasługą ich córeczki Suri. Sprawie przyjrzał się reporter "Polski i Świata".

Wielka helikopterowa "pięciolatka" Pentagonu. Polacy się dołożą

Podczas gdy polski MON stara się zakupić 26 średnich śmigłowców, Pentagon zamówił ich 653, i to tylko jednego typu. Firma Sikorsky Aircraft na w ciągu pięci lat dostarczyć ponad pół tysiąca maszyn z popularnej rodziny Black Hawk. Częściowo będą je produkować Polacy w zakładach w Mielcu.

Schettino broni się w telewizji. "To był banalny wypadek"

Tylko dzięki jego intuicji statek nie uderzył czołowo w skałę, tylko dzięki jego decyzjom statek nie przewrócił się na głębokiej wodzie pociągająć za sobą o wiele więcej ofiar, a cały wypadek był "banalny" - tak kapitan Costa Concordii broni się przed oskarżeniami prokuratury, udzielając wywiadu w telewizji.

Młodzi Hiszpanie przez kryzys mieszkają z rodzicami

Kryzys jeszcze bardziej opóźnił moment, w którym młodzi Hiszpanie usamodzielniają się. Siedem na dziesięć osób w wieku od 20 do 29 lat wciąż mieszka z rodzicami - wynika z opublikowanego we wtorek raportu przygotowanego przez Fundację La Caixa.

Starcie na szczytach władzy w Egipcie

Egipski Trybunał Konstytucyjny unieważnił we wtorek dekret prezydenta Mohameda Mursiego o przywróceniu do pracy rozwiązanego w połowie czerwca parlamentu.

Planował atak na Kapitol. Chciał użyć zdalnie sterowanych modeli

Amerykański fizyk Rewzan Ferdaus przyznał się przed sądem w Bostonie do wspierania terrorystów i planowania ataków na gmachy publiczne w Waszyngtonie. Chciał tego dokonać z wykorzystaniem zdalnie sterowanych modeli uzbrojonych w ładunki wybuchowe. Grozi mu za to 17 lat więzienia.

Rosyjskie okręty płyną do Syrii

Rosyjski niszczyciel rakietowy "Admirał Czabanienko" wraz z towarzyszącymi mu jednostkami opuścił port Siewieromorsk w pobliżu Murmańska i obrał kurs na Syrię. Jego celem jest port Tartus, gdzie znajduje się jedyna baza rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Śródziemnym. Okręty wypłynęły też z czarnomorskiego Sewastopola.

Watykan ekskomunikuje chińskiego biskupa

Watykan poinformował o automatycznym nałożeniu ekskomuniki na wyświęconego bez zgody papieża biskupa Harbinu Yue Fushenga ze współpracującego z władzami Chin tzw. Kościoła Patriotycznego. Biskup nie został uznany przez Stolicę Apostolską.

Arafata "otruł zdrajca"

Były szef palestyńskiego wywiadu Taufik Tirawi uważa, że byłego przywódcę Palestyńczyków Jasera Arafata otruł Palestyńczyk działający na polecenie Izraela. Badanie szczątków zmarłego ma ostatecznie wyjaśnić, czy przyczyną śmierci był radioaktywny polon.

Niemcy: Mursi stawia na praworządność, pluralizm i religijną tolerancję

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton wezwała we wtorek wszystkie strony zaangażowane w kryzys polityczny w Egipcie do "intensywnego dialogu". Z kolei szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle podkreślił we wtorek w Kairze, że ma zaufanie do nowego prezydenta Egiptu Mohameda Mursiego, i zaapelował do Egipcjan o kontynuowanie demokratycznych reform w kraju.

Annan zaprasza Iran, Rosja grupę działania ws. Syrii

Wysłannik wspólnoty międzynarodowej do Syrii Kofi Annan powiedział w Teheranie, że Iran powinien być "uczestnikiem rozwiązywania" krwawego kryzysu w Syrii. Z kolei Rosja oświadczyła, że chętnie gościłaby u siebie tzw. grupę działania w sprawie Syrii.

Premier przyznał, że jest na skandalicznym nagraniu

Premier Bułgarii Bojko Borysow potwierdził autentyczność nagrania rozmowy telefonicznej, której był bohaterem, a która świadczyła o handlu wpływami politycznymi. Jeden z bohaterów afery zmarł w dziwnych okolicznościach.

Prezydent Rumunii oddaje władzę rywalowi. Czasowo

Centroprawicowy prezydent Rumunii Traian Basescu czasowo przekazał władzę swojemu rywalowi, przewodniczącemu Senatu Crinowi Antonescu. Dzień wcześniej Trybunał Konstytucyjny uprawomocnił decyzję parlamentu w sprawie zawieszenia głowy państwa.

Tajemnicza choroba zdiagnozowana

Wstępne badania laboratoryjne zdradzają powód masowej umieralności dzieci w Kambodży. Wszystkiemu winien ma być zjadliwy wirus atakujący stopy, dłonie i usta.

Wziął zakładników w szkole. Antyterroryści otoczyli budynek

Uzbrojony mężczyzna grożąc bronią wziął rano zakładników w zespole szkół w Vitry-sur-Seine, na przedmieściu Paryża. Z pobliża ewakuowano mieszkańców, a budynek otoczyła jednostka antyterrorystyczna. Około godz. 11 udało się uwolnić wszystkie przetrzymywane osoby.

Proces Tymoszenko znów odroczony

Sąd rejonowy w Charkowie po raz kolejny odroczył proces skazanej już na siedem lat więzienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która oskarżona jest tym razem o malwersacje finansowe z lat 90., gdy kierowała firmą handlującą gazem.

14 lat za wykorzystywanie dzieci-żołnierzy

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze skazał na 14 lat więzienia kongijskiego watażkę Thomasa Lubangę, który został uznany za winnego wykorzystywania dzieci do walki w wojnie domowej w DR Konga w latach 2002-2003. To pierwszy wyrok Trybunału.

Rosyjska Wikipedia nie działa

Rosyjska Wikipedia zamknęła się na 24 godziny na znak protestu przeciwko rozpatrywanemu w Dumie, niższej izbie parlamentu, projektowi ustawy o zmianach dotyczących szkodliwych treści w sieci. Wikipedia obawia się cenzury w internecie.

Były premier skazany za korupcję, ale mogło być gorzej

Izraelski sąd uznał, że były premier Izraela Ehud Olmert dopuścił się korupcji, gdy był ministrem przemysłu i handlu, zanim w 2006 r. objął funkcję szefa rządu. Uniewinnił go jednak od dwóch poważniejszych zarzutów korupcyjnych, co uważane jest za jego sukces.

Kupili archiwum Gandhiego. Zapobiegli aukcji

Rząd Indii wydał ponad milion dolarów na wykupienie listów, dokumentów i zdjęć związanych z postacią ojca indyjskiej państwowości Mathamy Gandhiego. W ten sposób zapobiegł wystawieniu archiwów na aukcji w Londynie.

"Rób 10 tys. kroków dziennie". Turcja walczy z otyłością

Władze Turcji, której ponad jedna trzecia mieszkańców jest otyła, wypowiedziały wojnę dodatkowym kilogramom. Dzięki kampanii promującej zmianę nawyków żywieniowych i aktywność fizyczną ministerstwo zdrowia chce w ciągu roku odchudzić ponad milion Turków.

Pierwsze wyniki libijskich wyborów. Na korzyść liberałów

Liberałowie z koalicji ponad 56 partii, stworzonej przez ekonomistę oraz premiera rządu tymczasowego w trakcie zeszłorocznej rewolucji Mahmuda Dżibrila, zdobyli w sobotnich wyborach większość głosów w dwóch spośród trzech okręgów, gdzie policzono głosy: w Janzurze na zachodnich przedmieściach Trypolisu oraz w Zlitenie na zachód od Misraty.

Wyhodują zmutowane komary. Dla zdrowia

Brazylia przystąpi do masowej produkcji zmodyfikowanych genetycznie komarów. Wszystko po to, by walczyć z dengą - śmiertelną wirusową gorączką krwotoczną przenoszoną przez te owady.