W amerykańskich laboratoriach inżynierowie powoli zbliżają się do zbudowania robota, który będzie przypominał znanego nam z filmów Terminatora. Firma Boston Dynamics zaprezentowała zdolności swojego najnowszego urządzenia, szykowanego w celu sprostania wymaganiom wojskowej agencji DARPA.

Po raz pierwszy od trzech tygodni chińskie okręty patrolowe wpłynęły na obszar wokół wysp Senkaku na Morzu Wschodniochińskim, uznawany przez Japonię za swoje wody terytorialne. Tokio wystosowało oficjalny protest.

Ośmiu zwolnionych z pracy dziennikarzy z Mediolanu otrzymało od dotychczasowego pracodawcy propozycję, która miała ich uchronić przed bezrobociem. Zaoferował im posady sprzątaczy albo w rzeźni, w dziale oddzielania mięsa od kości - podały włoskie media.

Ultrakonserwatywny kandydat Republikanów do Senatu Richard Mourdock przeprosił w środę za kontrowersyjną wypowiedź nt. przerywania ciąży będącej wynikiem gwałtu. Wzbudziła ona oburzenie wielu kobiet i wg komentatorów może sprawić kłopoty kandydatowi republikanów na prezydenta.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył, że nie będzie ponownie ubiegał się o fotel szefa rządu podczas majowych wyborów parlamentarnych. Zapowiedział prawybory w swym centroprawicowym ugrupowaniu Lud Wolności.

200 metrów wysokości, 67 pięter i kształt krzyża - tak będzie wyglądał najwyższy budynek w Liverpoolu i najbardziej kontrowersyjny apartamentowiec na świecie. King Edward Tower to pomysł brytyjskiego architekta, który planuje rozpocząć budowę swojego projektu na początku przyszłego roku.

Sześć osób zginęło, a 20 zostało rannych w eksplozji samochodu pułapki, do której doszło w środę w Damaszku - podała oficjalna telewizja syryjska. O zamach oskarżyła "terrorystów".

- Sam skaczę ze spadochronem, więc może któregoś dnia spróbuję pobić rekord Feliksa Baumgartnera - mówił w rozmowie z Anitą Werner Richard Branson, słynny biznesmen i zarazem jeden z najbogatszych Brytyjczyków, który odwiedza Polskę. Cały wywiad Anity Werner z Bransonem w TVN24 w "Faktach po Faktach" 1 listopada o godzinie 19.25.

Amerykański miliarder John Paulson obdarował nowojorski Central Park sumą 100 milionów dolarów - ujawnił w środę "New York Times". Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg podkreślił, że tak wielkiej darowizny nie otrzymał przedtem żaden park na świecie.

Sąd apelacyjny w Turynie we Włoszech utrzymał w środę decyzję o oddaniu do adopcji dwuletniej dziewczynki, odebranej rodzicom, których uznano za "zbyt starych". Matka ma 59 lat, a ojciec - 71. Dziewczynka przyszła na świat dzięki metodzie in vitro.

Minister finansów Grecji Jannis Sturnaras poinformował w środę w parlamencie, że jego kraj otrzymał od wierzycieli dwa dodatkowe lata na przeprowadzenie reform, czego chciał rząd w Atenach. Wcześniej informowała o tym niemiecka "Sueddeutsche Zeitung", ale Europejski Bank Centralny i Komisja Europejska zdementowały doniesienia gazety.