Wybrała życie dziecka zamiast swojego

Lekarze mówili jej, że nigdy nie będzie mieć dzieci z powodu chemioterapii, którą przeszła w przeszłości. Mimo tego Liz Joice zaszła w ciążę, ale wtedy stało się najgorsze - nawrót choroby. Amerykanka stanęła przed dylematem: walczyć o dziecko czy o swoje zdrowie. Materiał "Polski i Świata".

Ciało obce

Wcześniej pokazywaliśmy Państwu zdjęcia 21-latka, którego ratowali lekarze, bo w jego ciele utknęło ostrze piły. Jak się okazuje, takich przypadków jest znacznie więcej. Historie różnią się przedmiotami, ale na szczęście zazwyczaj jest jeden, wspólny mianownik - szczęście.

Koreańczycy wywalczyli zmiany w amerykańskich podręcznikach

W podręcznikach obowiązujących w amerykańskim stanie Wirginia od tej pory wody oddzielające Japonię od Korei będą nosiły także nazwę: Morze Wschodnie. Od lat trwa spór o nazewnictwo tych wód. Nazwa "Morze Wschodnie" promowana jest przez Koreańczyków z Południa.

Nowe warunki Palestyńczyków. Izrael zawiesza rokowania pokojowe

Rozmowy izraelsko-palestyńskie znalazły się w kryzysie. Izrael wstrzymał uwolnienie palestyńskich więźniów, dopóki druga strona nie wycofa wniosku o przystąpienie do 15 traktatów i porozumień międzynarodowych. Palestyńczycy stawiają nowe warunki, m.in. uznania granic z 1967 r.

Trzy przypadki wirusa Ebola w Mali? Pacjenci w izolatkach

Władze Mali poinformowały w czwartek o wykryciu w tym kraju trzech przypadków gorączki krwotocznej. Pacjenci zostali umieszczeni w izolatkach. Badania wykażą, czy chorobę wywołał wirus Ebola, który w sąsiedniej Gwinei zabił już 84 osoby.

Na Ukrainę popłyną dolary. Obama podpisał ustawę

Prezydent Barack Obama podpisał w czwartek ustawę o udzieleniu pomocy Ukrainie w postaci gwarancji kredytowych na sumę 1 mld USD. W ustawie Kongres dał ponadto Obamie zielone światło do nakładania dalszych sankcji na Rosję, by ukarać ją za agresję na Ukrainę.

Gabriel Garcia Marquez w szpitalu

Kolumbijski noblista Gabriel Garcia Marquez trafił do szpitala w stolicy Meksyku. Nie podano oficjalnej przyczyny, jednak lokalne media informują, że może chodzić o zapalenie płuc.

Marine Le Pen skazana za oszczerstwo

Marine Le Pen, przewodnicząca Frontu Narodowego, ugrupowania francuskiej skrajnej prawicy, została skazana na 10 tys. euro grzywny za rozdawanie podczas kampanii wyborczej w 2012 roku kłamliwego pamfletu na temat przeciwnika, Jean-Luca Melenchona.

W Rosji zatrzymano "dywersantów z Ukrainy". "Przygotowywali akty terroru"

W Rosji zatrzymano 25 obywateli Ukrainy, w tym trzech aktywistów Prawego Sektora - poinformowała rosyjska telewizja NTV, powołując się na źródła w służbach specjalnych. Są oni podejrzani o przygotowywanie aktów dywersji na terytorium Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z doniesieniami mediów mieli działać zgodnie z instrukcjami Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. SBU stanowczo zaprzecza tym informacjom.

Darth Vader stracił szansę na prezydenturę

Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza odmówiła rejestracji w nadchodzących wyborach prezydenckich kandydatowi przedstawiającemu się jako Darth Vader. Wniosek reprezentanta Ukraińskiej Partii Internetowej nie spełnił wymogów formalnych.

Franciszek dostał od Elżbiety whisky i miód. Odwdzięczył się prezentem dla "royal baby"

Szkocką whisky i miód oraz żywność biologiczną otrzymał papież Franciszek od królowej Elżbiety II, którą przyjął w czwartek w Watykanie. Ich prywatne, pierwsze spotkanie trwało pół godziny. Wcześniej monarchini zjadła obiad z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano w Rzymie. Do Wiecznego Miasta monarchini powróciła po 14 latach. Królowej towarzyszy mąż, książę Filip.

Szef NATO o zarzutach Ławrowa: "To propaganda i dezinformacja"

Anders Fogh Rasmussen wyraził zdziwienie twierdzeniami Rosji o tym, że plany wzmocnienia obecności wojskowej NATO na terytorium Europy Wschodniej są naruszeniem zasad współpracy Sojuszu z Rosją. Sekretarz generalny NATO podkreślił, że to Rosja jest stroną, która łamie swoje międzynarodowe zobowiązania.

Rosyjskie MSZ wzywa ambasadora Niemiec. "Pseudohistoryczne analogie ministra"

Niemiecki ambasador został wezwany do rosyjskiego MSZ w celu złożenia wyjaśnień w związku z wypowiedzią Wolfganga Schaeuble, w której minister finansów Niemiec miał porównać działania Rosji na Krymie do aneksji Kraju Sudeckiego przez Adolfa Hitlera w 1938 r. Niemieckie MSZ wyjaśniło natomiast, że rozmowa ambasadora była już umówiona wcześniej.