Meksykańskie siły bezpieczeństwa odzyskały pełną kontrolę na stanem Michoacan, który w ostatnich tygodniach pogrążył się w chaosie i był areną krwawych walk grup samoobrony z lokalnym kartelem narkotykowym. - Udało nam się odzyskać ten obszar - zapewnił we wtorek minister spraw wewnętrznych Miguel Angel Osorio Chong.

Wiceprezydent USA Joe Biden po raz kolejny w ostatnich dniach rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Apelował do niego o "dialog" z opozycją i "kompromis", by powołać nowy rząd, który mógłby zdobyć zaufanie Ukraińców.

Szeregi odzianych w mundury żołnierzy, a na plecach każdego z nich jasnoniebieski plecak z wyraźnym napisem UNICEF. To zdjęcie zrobione w Sudanie Południowym spowodowało wzburzenie w oenzetowskiej instytucji.

Szkocki parlament zalegalizował we wtorek wieczorem małżeństwa tej samej płci. Jak poinformowała brytyjska stacja BBC, za ustawą o małżeństwach i partnerstwie cywilnym głosowało 105 deputowanych, przeciwko jedynie 18.

- Od swojego powstania Republika Środkowoafrykańska była państwem upadłym - mówi Wojciech Jagielski, pisarz i podróżnik. Jego zdaniem konflikt w tym kraju przybrał formę kompletnego chaosu i pogromów. Pomimo tego, zaprowadzenie spokoju przez misję zagraniczną ma być możliwe. - Pytaniem jest to, jak długo obcy żołnierze mieliby tam zostać - mówi dr Bogdan Pliszka.

W Pentagonie odbyła się niecodzienna uroczystość wręczenia orderu za odwagę w walce. Po 30 latach od intensywnego starcia na granicy obu Korei były szeregowy Mark Deville otrzymał Srebrną Gwiazdę, trzecie najwyższe odznaczenie w USA. Wojskowy zasłużył na nią wyjątkową odwagą w walce z żołnierzami Korei Północnej, którzy starali się zastrzelić uciekającego im radzieckiego turystę.

Były szachowy mistrz świata i jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji Garri Kasparow wystąpił o przyznanie chorwackiego obywatelstwa - poinformował dziennik "Slobodna Dalmacija", powołując się na źródło w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) najpóźniej w 2002 roku otrzymała polecenie podsłuchiwania ówczesnego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera - pisze gazeta "Sueddeutsche Zeitung" w wydaniu internetowym.

Prezydent Litwy Dalia Grybausakite zaprzeczyła, jakoby jej ojciec był sierżantem NKWD, a ona kolaborowała z partią komunistyczną Mykolasa Burakevicziusa zwalczającego dążenia niepodległościowe kraju w 1990 roku.