Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry mają się spotkać w sobotę w Pekinie na marginesie przygotowań do szczytu APEC - poinformowało źródło w rosyjskim MSZ cytowane przez rosyjskie agencje.

Amerykańscy kongresmeni wystosowali do nowego szefa NATO list, w którym proponują, by Sojusz kupił dwa francuskie Mistrale przeznaczone pierwotnie dla Moskwy - pisze w piątek waszyngtoński serwis The Hill, zajmujący się polityką USA. Wiadomość tę odnotowała m.in. rosyjska agencja informacyjna Ria Nowosti.

Kto właściwie zastrzelił Osamę bin Ladena? Zdeklarowanych "strzelców" jak na razie jest co najmniej dwóch, ale amerykańscy wojskowi twierdzą, że żaden z nich nie oddał strzału jako pierwszy. Jest więc "ktoś trzeci"? Amerykańska marynarka oficjalnie ucina komentarze, stwierdzając, że informacja jest tajna. Ostrzega, że wyciągnie konsekwencje z łamania prawa.

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite nie przyjedzie do Warszawy na obchody Święta Niepodległości – poinformował w piątek Urząd Prezydenta Litwy. Za porozumieniem stron prezydenci Polski i Litwy spotkają się na początku grudnia.

To, co zdarzyło się na Ukrainie i wokół niej, to tragiczne wydarzenia. Niestety, są one efektem krótkowzrocznej i nieodpowiedzialnej - rzekłbym - polityki prowadzonej przez określone siły na Ukrainie, a także w innych państwach - powiedział nowy ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergiej Andriejew. W wywiadzie dla RMF FM dyplomata zapewnił również, że nie ma zagrożenia wojną ze strony Rosji.

Europejska Polityka Sąsiedztwa wobec krajów na wschodzie była błędem pod tym względem, że za model przyjęto w niej proces rozszerzenia, stworzono oczekiwania, że kraje te wejdą do UE i nie doceniono reakcji Rosji – uważa norweska politolog Pernille Rieker.

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych i załogi amerykańskiej Straży Wybrzeża przeczesywały w czwartek Zatokę Meksykańską w poszukiwaniu zaginionego pilota myśliwca F-16. Utracono z nim kontakt podczas rutynowej misji treningowej - poinformowało wojsko. Nad ranem w piątek naszego czasu potwierdzono, że doszło do katastrofy.

Aleksiej Dewotczenko był bardzo popularnym aktorem rosyjskim. W środę został znaleziony martwy we własnym domu. Policja oficjalnie mówi o samobójstwie, jednak pojawiają się pytania o możliwą inną przyczynę śmierci. Dewotczenko był przeciwnikiem polityki Kremla. W ostatnich latach skupiał się głównie na działalności opozycyjnej. Trzy lata temu odmówił przyjęcia państwowych nagród, bo nie chciał odbierać ich z – jak mówił – "brudnych rąk Putina". Materiał "Faktów TVN".