Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w rozmowie telefonicznej z szefem dyplomacji USA Johnem Kerry'm wskazał na niedopuszczalność zerwania porozumień z Mińska i na priorytetowy charakter bezpośredniego dialogu Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem - podało rosyjskie MSZ.

Grupa tureckich nacjonalistów zaatakowała w turystycznej dzielnicy Stambułu trzech amerykańskich żołnierzy. Napastnicy założyli swoim ofiarom worki na głowę i obrzucili ich pojemnikami z czerwoną farbą.

MSZ cały czas rozmawia z Rosją nt. własności naszych placówek w tym kraju, a także kwestii nieruchomości rosyjskich w Warszawie; w przyszłym tygodniu zaplanowane są konsultacje konsularne m.in. dotyczące tego problemu - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych.

Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej utrzymał w mocy decyzję Głównej Prokuratury Wojskowej FR, która odmówiła pośmiertnego zrehabilitowania gen. Hansa Piekenbrocka, wiceszefa Abwehry, tj. wywiadu i kontrwywiadu wojskowego hitlerowskich Niemiec.

NATO zaobserwowało w tym tygodniu kolumny rosyjskiego sprzętu i żołnierzy wjeżdżających na Ukrainię - oświadczył cytowany przez BBC dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove. Moskwa, jak zwykle, zaprzeczyła, by jej żołnierze byli na terytorium sąsiada.

Uprawy maku opiumowego znów biją rekord i są większe o 7 proc. niż w 2013 r. - informuje Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC). To wyzwanie dla prezydenta Afganistanu, skąd do końca roku mają wyjść siły międzynarodowe.

Władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) nie mogą uzgodnić z przedstawicielami Rady Bezpieczeństwa Holandii protokołu o wywozie szczątków malezyjskiego boeinga - poinformowała w środę rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na tzw. ministerstwo transportu samozwańczej separatystycznej republiki. Holendrzy mieli zmienić treść umowy i usunąć z niej nazwę "DRL".