Ihor Płotnicki, tzw. premier samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej, wyzwał Petra Poroszenkę na pojedynek. Ma to być sposób na "położenie kresu wojnie". - Wzorem pradawnych słowiańskich wodzów i sławnych kozackich atamanów zmierzmy się w pojedynku. Ten, kto zwycięży, będzie dyktować warunki stronie przeciwnej" - napisał Płotnicki w liście otwartym do ukraińskiego prezydenta.

Francja wyśle sześć myśliwców typu Mirage do Jordanii, by atakowały stamtąd cele Państwa Islamskiego (IS) w Iraku - poinformował w środę szef resortu obrony Jean-Yves Le Drian. Myśliwce wesprą prowadzone tam operacje wojskowe - powiedział minister.

Zakończyły się trwające od weekendu intensywne poszukiwania Marii José Alvarado Munoz, miss Hondurasu. 19-letnia Maria i jej siostra Sofia, która także zaginęła, nie żyją. Policja aresztowała dwóch mężczyzn, w tym partnera starszej siostry najpiękniejszej Honduranki.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk jednoznacznie wykluczył możliwość bezpośrednich rozmów z prorosyjskimi separatystami. Jednocześnie zaapelował do władz w Moskwie o stosowanie się do formatu genewskiego i mińskiego ws. rozejmu na wschodzie Ukrainy.

Szwedzkie media doniosły o kolejnym przypadku wtargnięcia obcego samolotu w przestrzeń powietrzną Szwecji. Gazeta "Expressen" podała, że była to maszyna rosyjska. Szwedzkie wojsko sprostowało jednak, że alarm wywołali Francuzi.

Pakistański sąd uznał czterech mężczyzn za winnych ukamienowania pod koniec maja kobiety w ciąży i skazał ich w środę na kary śmierci - poinformował obrońca oskarżonych. Mężczyźni, którzy byli jej krewnymi, dokonali zbrodni w ramach tzw. morderstwa honorowego.