Rosyjska policja zatrzymała sześć osób podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej, produkującej sery podpuszczkowe. Ich import do Rosji jest zakazany w odwecie za amerykańskie i unijne sankcje.

Państwo Islamskie (IS) uznało prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana za zdrajcę, który ułatwia lotnictwu USA ataki na pozycje dżihadystów. Wcześniej Ankara pozwoliła Amerykanom na korzystanie z tureckich lotnisk - podała we wtorek agencja Associated Press.

Urzędnicy w rosyjskim Tatarstanie zorganizowali kolejną pokazową akcję niszczenia żywności objętej embargiem. Tym razem, po sporządzeniu protokołu, w obecności świadków, w miejscowości Agryz spłonęło 7,8 kg litewskich pomidorów. Wcześniej o Tatarstanie było głośno z powodu trzech mrożonych węgierskich gęsi, kilkakrotnie rozjechanych buldożerem.

Fińska armia postanowiła w tym roku potroić liczbę rezerwistów wzywanych do stawienia się na szkoleniach wojskowych. Tym samym, do końca 2015 r. w koszarach pojawi się aż 18 tys. osób. Po raz pierwszy armia przyznała też, że decyzja ma związek z rosyjską agresją na Ukrainie.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nie ma szczęścia do portali społecznościowych. A raczej do aktywnie korzystających z nich krewnych i znajomych. Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny twierdzi bowiem, na podstawie zdjęć opublikowanych np. na Instagramie, że rzecznik Kremla spędza miesiąc miodowy na najdroższym jachcie świata, "Maltese Falcon", którego wynajęcie kosztuje 385 tys. euro tygodniowo.

Libański minister zdrowia Wail abu Faur ocenił w poniedziałek, że jego kraj stoi w obliczu poważnej katastrofy zdrowotnej, której powodem jest niemożność usunięcia wielkich ilości śmieci zalegających od miesiąca na ulicach. Zaapelował o rozwiązanie problemu.

Wybuch bomby przed hinduistyczną świątynią w centrum Bangkoku, w którym w poniedziałek zginęły 22 osoby, nie przypomina pod względem taktyki ataków separatystów na południu Tajlandii - powiedział we wtorek szef armii. Wśród zabitych jest ośmiu obcokrajowców.