Dwie doby po zamachu na hinduistyczną świątynię w Bangkoku policja wciąż nie wie, kim był podejrzany o przeprowadzenie ataku mężczyzna, którego zdjęcia opublikowano we wtorek. Kierowca rikszy, który twierdzi, że wiózł podejrzanego, powiedział telewizji CNN, że rozmawiając przez telefon nie mówił po tajsku. Policja poinformowała w środę, że poszukiwani są też dwaj inni mężczyźni widoczni na monitoringu.

Kozacy w rosyjskim Petersburgu będą kontrolować supermarkety w poszukiwaniu żywności, objętej embargiem. Gospodarkę łączą z polityką. "Zemszczą się na francuskich sprzedawcach za odmowę dostaw Rosji okrętów typu Mistral" - pisze gazeta "Moskowskij Komsomolec".

Przeniesienie Oscara Pistoriusa z zakładu karnego do aresztu domowego zostało wstrzymane, powiedział w środę minister sprawiedliwości Republiki Południowej Afryki. W rezultacie nie stanie się to w najbliższy piątek, jak wcześniej podawano.

W poniedziałek w Berlinie dojdzie do spotkania kanclerz Niemiec i prezydentów Francji i Ukrainy. Tematem rozmów będzie zaostrzająca się sytuacja w Donbasie. W negocjacjach nie będzie uczestniczył prezydent Rosji Władimir Putin. Berlin nie wykluczył jednak, że może on zostać zaproszony na takie spotkanie w przyszłości. Z kolei szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow zaapelował do przywódców Niemiec i Francji o wywarcie większej presji na Ukrainę ws. Donbasu.

Strzały w okolicach popularnego wśród turystów pałacu Dolmabahce w Stambule. Nie ma informacji o rannych. na miejscu działają służby ratownicze. Tureckie media donoszą, że policja zatrzymała dwie osoby w związku ze strzelaniną. Mężczyźni byli uzbrojeni w pistolety automatyczne.

Intensywność działań bojowników prorosyjskich na wschodzie Ukrainy w ostatnim czasie nieco zmalała, jednak wciąż atakują oni obiekty cywilne w tym regionie – poinformowało w środę dowództwo ukraińskiej operacji zbrojnej wymierzonej w separatystów.

Rzeczniczka MSZ Rosji, w rozmowie z bulwarówką "Komsomolskaja Prawda", uznała, że śledztwo ws. katastrofy malezyjskiego boeinga w Donbasie stało się narzędziem "antyrosyjskiej propagandy na zamówienie". - Stany Zjednoczone, już następnego dnia po katastrofie, oświadczyły, że wiedzą, kto to zrobił - stwierdziła Maria Zacharowa.

Trwają poszukiwania mężczyzny, który w poniedziałek dokonał zamachu bombowego w hinduistycznej świątyni w centrum Bangkoku; zginęły 22 osoby, a ponad 120 zostało rannych. Według tajlandzkiej policji zamachowiec nie działał sam.