Specnaz na ulicach Tbilisi. Poszukiwany: tygrys

Oddziały specjalne gruzińskiego MSW przeczesują ulice stolicy w poszukiwaniu kolejnego tygrysa, który uciekł z podtopionego zoo. Władze Tbilisi apelują do mieszkańców o czujność. W środę inny tygrys zagryzł w centrum miasta mężczyznę. Tamten drapieżnik został zastrzelony.

"10 kluczowych elementów ma wiele luk". Nie zdążą z Iranem?

Iran i światowe mocarstwa nadal nie mogą porozumieć się we wszystkich głównych punktach negocjowanego od miesięcy porozumienia atomowego - ujawniła w środę agencja AP za źródłami dyplomatycznymi, które nie wykluczają, że rozmowy trzeba będzie przedłużyć.

Putin mistrzowsko rozegrał Zachód. Sprawny manewr z czterdziestoma rakietami

Ta wypowiedź Władimira Putina wywołała na Zachodzie falę niemal histerycznych reakcji. Prezydent Rosji zadeklarował, że jeszcze w tym roku rosyjski arsenał jądrowy zwiększy się o 40 nowych rakiet. Choć deklaracja jest tylko propagandą, to spełniła swój cel. Zachód po raz kolejny łatwo przyjął narrację o rosnącej potędze militarnej Rosji, a Rosjanie usłyszeli, że potęga ich kraju rośnie.

Więzienie bez krat

Korea Północna widziana oczami Amerykanki koreańskiego pochodzenia - Suki Kim, która mieszkała w tym kraju przez kilka miesięcy, udając nauczycielkę w jednej z elitarnych szkół. Miała okazję poznać mentalność młodych Koreańczyków, ich sposób widzenia i rozumienia świata oraz codzienność, która jest jak najgorszy orwellowski koszmar, choć Koreańczycy - całkowicie odcięci od świata - nie są tego nawet świadomi. O wszechobecnym kłamstwie, donosicielstwie i ciągłej inwigilacji.

Korea Kimów

Korea Północna w wydaniu Kim Dzong Una - wielkiego wodza, a właściwie boga dla mieszkańców tego kraju. Boga, za obrazę którego można trafić albo do obozu koncentracyjnego, albo od razu przed pluton egzekucyjny. O klanie Kimów, którzy w ten sposób od kilkudziesięciu lat rządzą państwem i umysłami Koreańczyków z Północy.

Ukraina więzi 19 rosyjskich żołnierzy. "To nie jeńcy wojenni, to terroryści"

W ukraińskich aresztach i więzieniach znajduje się 19 obywateli Rosji, czynnych wojskowych różnych formacji swojego kraju, którzy zostali ujęci w związku z działalnością terrorystyczną w szeregach prorosyjskich separatystów w Donbasie. Nie są to jeńcy wojenni, lecz terroryści – oświadczył szef głównego zarządu śledczego Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wasyl Wowk.

Szeremietiew: Putin "przewiózł się" na Niemcach

Rosjanie "przewieźli się" na Niemcach, a Władimir Putin przeliczył się sądząc, że Europa nie będzie umiała się zjednoczyć i utrzymać wspólnego stanowiska wobec Rosji - stwierdził w programie "Świat" Romuald Szeremietiew z Akademii Obrony Narodowej. Gość TVN24 Biznes i Świat dodał, że Putina w ostatnim roku zaskoczyło bardzo wiele rzeczy i dzięki jedności Zachodu Polska "ma czas, by przygotować swój system obrony".

W Egipcie także ułaskawiają. Ale nie islamistów

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi ułaskawił w środę 165 osób, głównie młodych ludzi, skazanych za udział w nielegalnych protestach lub za inne przestępstwa - poinformowało w oświadczeniu biuro prezydenta.

Amerykanie chcą szkolić do walki z IS, ale brakuje Irakijczyków

Wysiłki zmierzające do wyszkolenia skutecznych sił irackich, które byłyby zdolne odbić i utrzymać obszary kontrolowane obecnie przez bojowników Państwa Islamskiego (IS), są utrudnione przez brak rekrutów - powiedział w środę minister obrony USA Ashton Carter.

Nocne Wilki w polskim sądzie skarżą się na Straż Graniczną

Rosyjski klub motocyklowy Nocne Wilki złożył w sądzie w Warszawie skargę na polską Straż Graniczną za niewpuszczenie do Polski w kwietniu uczestników zorganizowanego przez klub rajdu upamiętniającego 70. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. SG, jak dotąd, nie wie o skardze Rosjan.

Po wypiciu ogogoro zmarło 70 osób

Około 70 osób zmarło w ostatnich dniach na południu Nigerii po wypiciu lokalnego ginu zwanego ogogoro. Trunek został wyprodukowany metodą chałupniczą z soku z rafii, rodzaju palmy, i zawierał toksyczny metanol - poinformowały w środę lokalne władze.

"Najgorsza rzecz, jaka mogła się przytrafić ONZ"

Państwa, których siły pokojowe dopuszczają się przestępstw seksualnych wobec dzieci, powinny być publicznie ujawniane i mogłyby być wykluczane z misji pokojowych ONZ - proponują autorzy przeglądu operacji pokojowych tej organizacji.