W Duszanbe rusza szczyt anty-NATO. "Putin po drodze wpadł do Inguszetii"

Przywódcy państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (nazywanej sojuszem anty-NATO) spotykają się w stolicy Tadżykistanu. Podczas dwudniowych obrad będą dyskutować o zagrożeniu terrorystycznym i współpracy militarnej. W Tadżykistanie nadal trwa obława na byłego wiceministra obrony Abduhalima Nazarzodiego, który został oskarżony o "zdradę, terroryzm i dywersję".

Współpracownica Juszczenki poszukiwana listem gończym. "Nie ukrywam się"

Władze Ukrainy rozesłały list gończy za Wirą Ulianczenko, szefową kancelarii byłego prezydenta Wiktora Juszczenki. Kobieta jest poszukiwana w ramach śledztwa w sprawie bezprawnego przekazania ok. 15 ha ziemi firmie związanej z byłym prezydentem Wiktorem Janukowyczem. W odpowiedzi na doniesienia w sprawie pościgu Ulianczenko oświadczyła, że nie ukrywa się przed prokuraturą i służbami.

Plan wykonany. Ludzie Putina zwyciężyli w wyborach regionalnych

W 20 z 21 regionów Federacji Rosyjskiej, w których w niedzielę odbyły się wybory gubernatorskie, obecni gubernatorzy, należący do rządzącej partii Jedna Rosja lub przez nią popierani, zapewnili sobie reelekcję już w pierwszej turze. Opozycyjna partia Parnas mogła wystartować jedynie w obwodzie kostromskim, jednak odniosła porażkę.

Trzaskowski: propozycja UE ws. imigrantów "zmierza w dobrym kierunku"

- Cały czas trwają negocjacje i będą toczyć się przez najbliższe dni - powiedział wiceminister MSZ Rafał Trzaskowski, który wziął w Brukseli udział w spotkaniu ministrów ds. europejskich. Wyjaśnił, że dyskutowany w jego trakcie plan Komisji Europejskiej dotyczący przyjęcia imigrantów spełnia wiele postulatów, jakie Polska zgłaszała od początku.

Zamachowiec z Bangkoku "uciekł do Turcji"

Tajlandzka policja poinformowała, że główny podejrzany o zorganizowanie 17 sierpnia zamachu bombowego przed hinduistyczną świątynią w centrum Bangkoku zbiegł do Turcji.

"Był majstrem pieriestrojki". Nie żyje Jurij Afanasjew

Nie żyje znany rosyjski historyk i polityk Jurij Afanasjew. Założyciel i wieloletni rektor Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego zmarł w wieku 81 lat. Afanasjew był krytykiem gloryfikowania Stalina. "W radziecko-polskich stosunkach nie może być białych plam" - pisał.

Kopacz: w razie zagrożenia polskie granice zostaną objęte kontrolą

- Przyjmiemy tylu uchodźców, na ilu nas stać. Ani jednego więcej, ani jednego mniej - zapowiedziała premier Ewa Kopacz po porannej naradzie w Kancelarii Premiera. Szefowa rządu poinformowała też, że w rozmowie z z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem "postawiła bardzo mocne warunki" ws. imigrantów.

Jak wygląda sytuacja na granicach, gdzie są kontrole. Relacje reporterów TVN24

Niemcy, Austria i Słowacja przywracają kontrole na swoich granicach, Czechy i Belgia rozważają to samo. Jednocześnie Węgry i Grecja mierzą się z problemem tysięcy migrantów, którzy starają się jak najszybciej przedostać na terytorium Unii Europejskiej. Sytuację tę na bieżąco monitorują specjalni wysłannicy TVN24 w Niemczech, na Węgrzech i w Grecji. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Niemcy wprowadzają kontrole graniczne. Narada z udziałem Ewy Kopacz

W Kancelarii Premiera trwa spotkanie z udziałem Ewy Kopacz poświęcone m.in. decyzji Niemiec o przywróceniu kontroli na granicy z Austrią. I choć nie dotyczy to granicy z Polską, MSW apeluje, by Polacy wyjeżdżając do Niemiec mieli przy sobie dowód osobisty lub paszport. Może się bowiem zdarzyć, że również Polacy - podczas przekroczenia granicy - zostaną sprawdzeni.

Mury wzdłuż granic, kontrole. "To wbrew prawu międzynarodowemu"

- Nie można tworzyć granic tak, że są one zupełnie nieprzepuszczalne dla nikogo. To jest wbrew prawu międzynarodowemu - mówił we "Wstajesz i wiesz" Rafał Kostrzyński z biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). Dodał, że niedzielna decyzja Niemiec, dotycząca wprowadzenia kontroli na granicy z Austrią, to efekt "braku solidaryzmu w Europie".

Rosja legalizuje sprzedaż samogonu. "Głowa nie boli, żadnych negatywnych skutków"

Samogon w Rosji legalnie można robić od kilkunastu lat, ale dopiero teraz rosyjskie władze legalizują także jego sprzedaż. Co prawda, by to robić, trzeba wykupić drogą licencję, ale samogon legalnie będzie mógł stać na półkach obok whisky, rumu czy grappy. Entuzjastów tradycyjnego rosyjskiego napoju, dumnych z tego, że przywracają do życia stare receptury, jest coraz więcej. Materiał Faktów „TVN”.

Były minister kultury oprowadził więźniów po Watykanie

50 więźniów z rzymskiego zakładu karnego Rebibbia zostało zaproszonych w niedzielę do Watykanu. W trakcie wizyty zwiedzili Muzea Watykańskie i Ogrody, a słów Franciszka do wiernych w czasie spotkania na modlitwie Anioł Pański wysłuchali w Kaplicy Sykstyńskiej.