Kijów: terroryści odpalili Buk ze Sniżnego, celowali w pilotów

- Śledztwo strony ukraińskiej ustaliło, że malezyjski samolot został zestrzelony z miasta Sniżne, a trajektoria lotu pocisku wskazuje, że celowano w pilotów, by uniemożliwić lądowanie awaryjne - oświadczył wicepremier Ukrainy Hennadij Zubko. Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa opublikował raport w sprawie katastrofy MH17. Stwierdził, że samolot został zestrzelony rakietą Buk, wskazał, z jakiego rejonu ją wystrzelono, ale nie zajmował się w ogóle tym, kto to zrobił.

Prokuratura "nie spocznie" szukając winnych ws. MH17. Premier Holandii wzywa Rosję do współpracy

Premier Holandii Mark Rutte wezwał Rosję do "pełnej współpracy" z Holandią w zakresie kryminalnego śledztwa, który ma ustalić winnych zestrzelenia nad wschodnią Ukrainą boeinga malezyjskich linii lotniczych. Rutte skomentował wtorkowy raport holenderskiego urzędu OVV, który wykazał, że boeing został zestrzelony przez wyprodukowany w Rosji pocisk Buk. Program specjalny na temat raportu w TVN24 Biznes i Świat.

Koniec krwawej bitwy o Kunduz. Talibowie się wycofali

Talibowie ogłosili we wtorek, że wycofują się całkowicie z Kunduzu, strategicznego miasta na północy Afganistanu, który przejęli na krótko w ubiegłym miesiącu. Oświadczyli jednocześnie, że są w stanie znowu przejąć miasto.

Raport ws. katastrofy MH17: boeing zestrzelony rakietą Buk

Samolot, który wykonywał lot MH17, został zestrzelony przez wyprodukowany w Rosji pocisk Buk - przekazał we wtorek holenderski urząd ds. bezpieczeństwa (OVV). Holendrzy opublikowali długo oczekiwany raport badający przyczyny katastrofy boeinga 777 linii Malaysia Airlines, zestrzelonego w 2014 r. na wschodzie Ukrainy. Program specjalny na temat raportu w TVN24 Biznes i Świat.

"Nowy konflikt Rosji z Niemcami w lipcu 2016 roku"

Wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy Władimir Żyrinowski prognozuje, że "w przyszłym roku dojdzie do nowego konfliktu Rosji z Niemcami". Skąd te przypuszczenia? - Obydwa kraje odnotowują najwyższe obroty handlowe. Możliwe zatem, że dojdzie do nowej, trzeciej próby konfrontacji Moskwy i Berlina - powiedział przywódca Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji.

Król Belgów z rewizytą w Warszawie

Od ceremonii powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się we wtorek przed południem trzydniowa wizyta w Polsce króla Belgów Filipa i królowej Matyldy. Po rozmowie z królem Andrzej Duda ocenił, że "jest duża szansa na rozwój relacji polsko-belgijskich".

Nagrali swoje ostatnie chwile przed wypadkiem. Rodzice chcą, by wszyscy je zobaczyli

- Jeśli to nagranie powstrzyma choć jedną osobą przed popełnieniem tego samego błędu, to przyniesie coś dobrego - tłumaczy matka 21-Michaela, który wraz z kolegą zginął w kwietniu w wypadku samochodowym. Mężczyźni byli pod wpływem narkotyków i jechali zdecydowanie za szybko. Nagranie ostatnich chwil tragicznego rajdu znaleziono w telefonie komórkowym jednego z nich.

Rosjanie pokazują wykresy i trzymają się swojej wersji: zestrzeleniu boeinga winni Ukraińcy

Rosyjski koncern zbrojeniowy Ałmaz-Antej w odpowiedzi na holenderski raport w sprawie katastrofy MH17 na Ukrainie przedstawił własne, jak przekonuje, dowody. - Malezyjski boeing został zestrzelony z terytorium kontrolowanego przez ukraińskie siły zbrojne. Z rakiety, która nie jest na wyposażeniu w armii rosyjskiej od 2011 roku - powiedział na konferencji prasowej w Moskwie rzecznik koncernu Wiktor Jarmołenko. Program specjalny na temat raportu w TVN24 Biznes i Świat.

Ambasada Rosji ostrzelana. Ławrow: to akt terroryzmu

Ambasada Rosji w Damaszku została rano ostrzelana dwoma pociskami moździerzowymi w chwili, gdy zaczynała się manifestacja poparcia dla tego kraju za interwencję w Syrii - poinformowała agencja AFP, powołując się na swego fotoreportera. Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow nazwał ostrzelanie ambasady aktem terroryzmu.

Pobrali się zaledwie rok temu. Zginęli razem w zamachu

Yilmaz i Gukhan Elmascan pobrali się zaledwie rok temu. - Nie mogli się sobą nasycić - wspomina ojciec dziewczyny, Yusuf. Para wspólnie brała udział w sobotniej demonstracji w Ankarze, w czasie której doszło do najkrwawszego zamachu terrorystycznego w historii Turcji.

Kurdowie zapowiadają ofensywę na stolicę Państwa Islamskiego

W ciągu kilku tygodni rozpoczniemy ofensywę skierowaną na główną bazę bojowników Państwa Islamskiego w Rakce, poinformował głównodowodzący sił kurdyjskich wchodzących w skład syryjskiej opozycji. Operacja prawdopodobnie będzie miała wsparcie amerykańskiego lotnictwa.

350 batów za wino. "On tego nie przeżyje"

Brytyjski emeryt, złapany w Arabii Saudyjskiej na posiadaniu domowej produkcji wina, został skazany na karę więzienia i 350 batów. Jego rodzina apeluje do rządu o pomoc i argumentuje, że starszy mężczyzna nie przeżyje tej kary. Interwencję w jego sprawie zapowiedział premier David Cameron.

Chińczycy krytykują Moskwę i Waszyngton: zimna wojna się skończyła

Najważniejsza państwowa chińska gazeta "People’s Daily" oskarżyła Stany Zjednoczone i Rosję o przywrócenie swojej zimnowojennej rywalizacji poprzez zaangażowanie w działania zbrojne w Syrii. Podkreślono jednak, że te czasy się już skończyły i oba mocarstwa powinny dziś dążyć do rozpoczęcia rozmów pokojowych.

Parlament zgadza się na przełomowe porozumienie

Irański parlament przegłosował ustawę zatwierdzającą historyczne porozumienie ze światowymi mocarstwami w sprawie programu nuklearnego Teheranu. Teraz decyzję parlamentu musi zatwierdzić Rada Strażników, która nadzoruje prace posłów.

"Dla Iranu Polska jest krajem przyjaznym"

Pamiętamy o serdeczności, z jaką Irańczycy przyjęli naszych rodaków w 1942 r. i dziękujemy za pomoc w dbaniu o nasze miejsca pamięci – mówił marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Marszałek do wtorku przebywa w Iranie.

Niemcy przedłużają kontrole graniczne

Niemieckie władze chcą utrzymać do początku listopada kontrole na swoich granicach państwowych przywrócone miesiąc temu w celu zahamowania napływu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki - poinformował tygodnik "Der Spiegel" w swoim wydaniu internetowym.

Była faworytką, jest w opałach. Polityczny bój demokratów

Jej nominacja miała być formalnością, tymczasem jest w tarapatach. Jeśli więc nie Hillary Clinton, to może Bernie Sanders, który sam mówi o sobie, że jest socjalistą. Albo obecny wiceprezydent, który ma duże poparcie, choć nawet nie ogłosił, że wystartuje? Za kilkadziesiąt godzin Clinton i Sanders zmierzą się w pierwszej prezydenckiej debacie. Materiał "Faktów z zagranicy" - oglądaj od poniedziałku do piątku o godz. 20 na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Kamienie, podpalone radiowozy. Demonstracje w Kosowie

Na ulicach stolicy Kosowa - Prisztiny doszło w poniedziałek wieczorem do starć demonstrantów z policją po zatrzymaniu i przesłuchaniu Albina Kurtiego, przywódcy opozycyjnej, radykalnie nacjonalistycznej partii Veteovendosje (Samookreślenie).

Kolejny atak nożem w Izraelu. Czwarty tego dnia

Izraelski żołnierz został wieczorem ugodzony nożem w autobusie w Jerozolimie, sprawcę ataku zabili członkowie sił bezpieczeństwa - podała policja. Był to czwarty w ciągu dnia atak z użyciem noża w Izraelu.

Duchowni będą musieli legitymować się "dyplomem laickości"

Imamowie przyjeżdżający nauczać do Francji będą musieli zaopatrzyć się w uniwersytecki dyplom z laickości. Pierwsze porozumienie w tej sprawie podpisano z Algierą - poinformował w szef MSW Bernard Cazeneuve, odpowiadający w rządzie za wyznania.