Jest kolejny przypadek nowej grypy w Polsce. Chorobę stwierdzono u 17-letniego obywatela Stanów Zjednoczonych, który przebywał na wycieczce w Polsce.

Zagrożenie nadal istnieje. Dlatego musimy przygotować mieszkańców na kolejną ulewę i nadejście dużej wody - powiedział wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna, który przyjechał do dotkniętego powodzią Kłodzka. Od poniedziałku poszkodowani mają otrzymywać zasiłki.

Zjawiska ekstremalne będą się u nas nasilać ze względu na ocieplenie klimatu. Musimy się nauczyć z tym żyć - powiedziała Poranku TVN24 prof. Halina Lorenz, meteorolog z IMGW.

Będzie apel poległych i msza święta - w Poznaniu odbędą się uroczyste obchody 53. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku.

Dwóch hutników zostało poparzonych ciekłym metalem w wybuchu w Hucie Miedzi w Legnicy, do którego doszło w sobotę wieczorem. Jeden z mężczyzn ma rozległe oparzenia, także głowy – poinformował portal tvn24.pl komendant straży pożarnej w Legnicy, Adam Konieczny.

Rząd prowadzi politykę doraźną w sprawie powodzi. Póki rząd nie weźmie się mocno do roboty, ludzie będą przerażeni za każdym razem, gdy pada deszcz – mówił Joachim Brudziński z PiS – Chce pan z tragedii i kataklizmu robić polityczną akcję – odpowiadał mu Adam Szejnfeld z PO w programie "24 godziny".

- Na razie jest znacznie lepiej, stan rzek opada – przyznał w programie ''24 godziny" starosta kłodzki Krzysztof Baldy. Ale - jak dodał - zarówno mieszkańcy, jak i służby przygotowani są "na najgorsze". Zagrożenie powodzią i lokalnymi podtopieniami cały czas jest duże na Dolnym Śląsku, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu i Opolszczyźnie.

Boeing 767 Polskich Linii Lotniczych, który wyleciał z Warszawy do Nowego Jorku z powodu "drobnej usterki technicznej" musiał zawrócić. Decyzję tę podjęto, gdy samolot znajdował się nad Darłowem, czyli po około 450 kilometrach lotu. Do Nowego Jorku samolot odleci dopiero w niedzielę, konieczna jest bowiem wymiana załogi przed tak długim rejsem - dowiedziała się TVN24.

Tępienie niemieckiej kultury na Śląsku zarzucił polskim władzom szef Ziomkostwa Ślązaków, Rudi Pawelka. Przykłady? Nadal nie zwrócono niemieckich dóbr kultury, znajdujących się na terenie Polski, zanika też śląski dialekt - skarżył się Pawelka podczas zjazdu ziomkostwa w Hanowerze w Dolnej Saksonii.

Wynik eurowyborów (12 procent, 7 mandatów) jest dobry, ale "nie na miarę możliwości i ambicji" - uznał Grzegorz Napieralski podczas posiedzenia Rady Krajowej SLD. - To za mało, aby wygrywać wybory samorządowe czy prezydenckie - stwierdził. Przewodniczący partii na osłodę dodał jednak, że po wyborach do PE "Polacy nie mają cienia wątpliwości, kto dzisiaj jest prawdziwą lewicą". Zapewnił, że Sojusz wyciągnie wnioski, a do wyścigu o prezydencki fotel być może wystawi kobietę.

W Małopolsce wciąż niebezpiecznie. Trwa ewakuacja mieszkańców podtopionych zabudowań. W Łapanowie (w powiecie bocheńskim) wezbrana woda porwała niespełna dwuletniego chłopczyka. Na szczęście rodzicom udało się wydostać nieprzytomne dziecko z wody. Chłopczyk trafił do szpitala.

- Prognoza jest pesymistyczna, opady będą dziś, jutro i prawdopodobnie przez kolejne dwa dni - poinformował wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec. Dlatego władze Dolnego Śląska przygotowują się do akcji ewakuacyjnej. Decyzje w tej sprawie w nocy mają podejmować wojewodowie i burmistrzowie.

Jacek Kurski otrzymał od prezesa Prawa i Sprawiedliwości zakaz otwierania biur eurodeputowanego na Pomorzu - pisze "Rzeczpospolita". Według gazety, Jarosław Kaczyński chce w ten sposób osłabić wpływy "pomorskiego barona"

Od Zegrza do Mrągowa - przez całe wakacje potrwa cykl regat o Puchar PGNiG "Bezpiecznie nad wodą". Wystartują w nich czołowi polscy żeglarze oraz znani artyści i dziennikarze.

Słowa samorządowców, którzy w Kotlinie Kłodzkiej przygotowują się do ewakuacji kilkuset osób, brzmią coraz bardziej dramatycznie. - Woda płynie i będzie lało. Ratujemy życie i zdrowie mieszkańców Kotliny Kłodzkiej. Omijajcie ten teren. Tu panuje sytuacja kryzysowa - apeluje wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec.

Plantację narkotyków z ponad tysiącem krzaków konopii indyjskich zlikwidowało w Gorzowie CBŚ. Wartość skonfiskowanych narkotyków sięga 600 tys. zł. Dalsze 2 kilogramy amfetaminy funkcjonariusze znaleźli w lodówce.

Około 600 osób zostało ewakuowanych z dwóch powiatów w Małopolsce. W regionie podtopionych jest ponad 1000 gospodarstw. Strażacy mają ręce pełne pracy. I w najbliższych godzinach na pewno nie odpoczną. Deszcz cały czas pada.

Ścigał się nim porucznik Borewicz, wielbił go Waldemar Pawlak, stał się też ulubieńcem milionów Polaków i nieodłącznym atrybutem polskiej policji. To polonez. Co prawda Borewicz prywatnie zamienił go na lepszy, zagraniczny model, Pawlak na toyotę z napędem hybrydowym, a Polacy przesiedli się na zachodnie auta. Policja jednak niezmiennie trwała przy swoich "poldkach". Do czasu. Pod koniec czerwca policyjne polonezy kończą karierę w służbach ścigania.