W lipcu 2010 roku w Warszawie odbędzie się EuroPride - ogólnoeuropejska parada środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów oraz osób transgenderowych (LGBT). Impreza po raz pierwszy odbędzie się w tej części Europy. - Dla nas to przede wszystkim symbol przemian, jakie dokonały się w ciągu ostatnich lat - powiedział prezes Fundacji Równości Tomasz Bączkowski.

4-letni pijany chłopiec trafił do szpitala w Elblągu. Dziecko zostało poczęstowane alkoholem prawdopodobne w czasie libacji alkoholowej w domu rodziców.

PO i PiS mówią "nie" ofercie Piotra Farfała, który w zamian za pozostawienie na stanowisku obiecuje politykom obiektywną telewizję. - To kabaret - skomentował ofertę w "Kawie na ławę" Jacek Kurski z PiS. - Nasza ocena Farfała jest taka sama, jak PiS-u, ale to nie my go powoływaliśmy - stwierdził Sławomir Nitras z PO. - Brudy za paznokciami ma PiS i PO. Obie partie biją się o TVP - podsumował spór Władysław Frasyniuk.

- Jak Rzecznik Praw Obywatelskich może mówić tak o kobietach? – komentował w „Poranku TVN24” niedawne wypowiedzi Janusza Kochanowskiego szef SLD Grzegorz Napieralski. Jego zdaniem obecny rzecznik powinien odejść, ale – jak zaznaczył Napieralski – doprowadzenie do tego będzie niezwykle trudne.

Siedem z dziewiętnastu osób, które zostały zatrzymane w sobotę w związku z organizowaniem psich walk usłyszało już zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Jak podkreślają policjanci, rozbicie grupy organizującej nielegalne walki zwierząt w Wielkopolsce to pierwsza tak spektakularna akcja w Polsce.

Prowokował je…ny - mówi Peja o nastolatku, do którego pobicia nawoływał na swoim koncercie. Tylko z reporterem Uwagi TVN raper rozmawia o incydencie z Zielonej Góry.

Prawie dwa lata ciężkiej pracy i strachu, czy się uda. Udało się. 1 września niewidome dzieci z odbudowanej po pożarze szkoły w Laskach, podobnie jak reszta ich rówieśników, mogły usiąść w ławkach. O swojej radości opowiedzieli reporterom programu "Polska i Świat" w TVN24.

- Młodzież do wejścia w świat intymności powinni przygotowywać rzetelni ludzie, którzy nie mogą opowiadać mitów o antykoncepcji, aby młodzież nie robiła sobie krzywdy - twierdzi Joanna Piotrowska z Feminoteki. Takie mity według niej lansuje Olimpia Jabłońska, działaczka pro life. - Dziewczyny, nie słuchajcie tego! - apeluje Piotrowska.

25 milionów złotych - tyle można było wygrać w sobotnim losowaniu Dużego Lotka. Szczęśliwe liczby to 18, 26, 35, 42, 43, 46. "Szóstki" nie trafił nikt. W wyniku kumulacji przewidywana pula na wygrane I stopnia w najbliższym losowaniu Dużego Lotka może wynieść 40 mln złotych - podał Totalizator Sportowy

- Zmiany w statucie partii są mało sexy - mówił w TVN24 po Kongresie swojej partii europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Według Sławomira Nitrasa z PO kongres był "dziwny" i "trącił sekciarstwem". Specjalista od wizerunku publicznego Eryk Mistewicz sugerował, że słabo wykorzystano go dla dobra partii. - Bo to nie miało być polityczne show - odpowiadał z kolei dziennikarz Bronisław Wildstein.

Jeden z najbardziej znanych - i kontrowersyjnych - kapłanów, ksiądz Henryk Jankowski przechodzi na emeryturę. Kapłan zostanie proboszczem-seniorem parafii św. Brygidy w Gdańsku, co pozwoli mu okazjonalne na wygłaszanie kazań.

Zjazdy, kongresy i zebrania rad - czyli politycy pracują w weekend. W sobotę zebrały się władze kilku partii politycznych, czego owocem jest m.in. nowy statut PiS, czy propozycja połączenia PD i SDPL w "jeden organizm polityczny".

Weronika Marczuk Pazura już na wolności. Celebrytka opuściła wieczorem gmach warszawskiego sądu. Wcześniej zebrane w rekordowym tempie 600 tysięcy złotych trafiło konto sądu. Taka suma została wyznaczona jako kaucja za uchylenie aresztu.

Prawo i Sprawiedliwości ma nowy statut partii. - Pozwoli nam on uporządkować partię i określi, czego Prawo i Sprawiedliwość chce - powiedział po kongresie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według prezesa partii, sobortni kongres będzie początkiem marszu do zwycięstwa w wyborach.

Tragedia przy remoncie kanalizacji na osiedlu Morena w Gdańsku. Dwóch robotników zostało zasypanych w wykopie. Jeden, mimo reanimacji zmarł, drugi z urazem pleców trafił do szpitala. Informację o wypadku otrzymaliśmy na Kontakt TVN24.

Waldemar Pawlak nie szykuje się do wyścigu o fotel prezydenta. - Niechętnie myślę o kandydowaniu - przyznał podczas obrad Rady Naczelnej PSL. Według niego, dla Stronnictwa ważniejsze są wybory samorządowe i... odnawialna energia. - Czas przejść na zieloną stronę mocy - oznajmił Pawlak.

Nieoczekiwanie przedstawiciele wszystkich sejmowych ugrupowań opowiadają się za wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi. Miałyby one odbyć się na wiosnę, a nie jesienią 2011 roku. O tym, że "są poważne powody" do takiej decyzji mówił w TVN24 szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.

- Zostawcie mnie na stanowisku, a ja obiektywnie pokażę kampanię prezydencką - obiecuje politykom p.o. prezesa TVP Piotr Farfał na łamach "Newsweeka". Jednocześnie pyta: - Czy koalicja medialna PiS-SLD będzie dobra dla pluralizmu w TVP i obiektywnego obrazu kampanii? Czy też korzystniej jest zostawić na stanowisku mnie?

- Muszę z przykrością powiedzieć "nie" - to reakcja Jolanty Kwaśniewskiej na pytanie o start w wyborach prezydenckich. Taką odpowiedź usłyszał też szef SLD Grzegorz Napieralski, który namawiał ją do aktywnego funkcjonowania w polityce.