- Rząd zataił dane o faktycznym stanie gospodarki, oszukał – mówił Grzegorz Napieralski z SLD w programie „24 Godziny”. – Prowadzi kreatywną księgowość – dorzucała z prawej flanki opozycji Aleksandra Natalli-Świat z PiS. - Wbrew oskarżeniom opozycji rząd nikogo nie wprowadził w błąd – zapewniała Krystyna Skowrońska z PO.

Dyplomacja PO, rządy PiS, a może „wieloletni proces europejskiej aktywności” – goście programu „24 godziny” potwierdzili tezę, że sukces ma wielu ojców. Także sukces Jerzego Buzka. – Jako szef PE powinien pamiętać, ze jest Polakiem –ocenił Aleksander Szczygło.

Gdyby lekarze ze szpitala w Busku Zdroju chcieli "sumiennie" wypełniać normy NFZ-u, musieliby zmuszać swoich pacjentów do podwójnego cierpienia. Dlaczego? Bo gdy na stół operacyjny mają trafić obie nogi, które można by "za jednym zamachem" zoperować, Narodowy Fundusz nakazuje: dwie operacje. - Myśląc tylko biznesowo moglibyśmy z jednej operacji zrobić w takim razie siedem - denerwuje się dyrektor placówki.

- Warto chwalić te inicjatywy, które są dobre - tak krótko zamieszanie wokół Jarosława Kaczyńskiego, który "genialnie" zachwalał nową telefonię komórkową o. Tadeusza Rydzyka, podsumowuje Joachim Brudziński. Poseł PiS zaznacza, że b. premier "miał święte prawo" wesprzeć ideę służącą polskiej gospodarce. A idee ojca Rydzyka służą ponoć zawsze.

Cztery osoby nie żyją, a siedem jest rannych, w tym jedna bardzo ciężko, po wypadku na krajowej 11 w miejscowości Kotlin (Wielkopolskie). Ofiary powypadały z samochodu dostawczego, którym były wiezione na tzw. pace.

Jerzy Buzek zapewnia, że zdobycie fotela szefa europarlamentu nie zablokuje innych stanowisk dla Polaków. – Wszystko zależy od kandydatów, a mamy bardzo dobrych – mówi w „Faktach po Faktach”. Zapewnia też, że z Brukseli w ciągu najbliższych 5 lat nigdzie się nie wybiera.

Tragedia na drodze w Stradomie (woj. warmińsko-mazurskie). Fiat Doblo czołowo zderzył się z renault. 11-latek, który jechał Renault zginął na miejscu, a jego 5-letni brat w drodze do szpitala.

Kilka motorówek ma uratować życie rybom duszącym się w wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Po południu na zalewie rozpoczęła się akcja natleniania wody. Pomysł jest bardzo odważny - jak najwięcej motorówek ma pływać i wytwarzać jak największe fale, które wtłoczą powietrze pod wodę. Czy akcja się powiedzie?

Nie wszystkim wybór Jerzego Buzka na szefa PE się opłacił. Pierwszym "stratnym" okazał się poseł Lewicy Marek Wikiński, który właśnie przegrał zakład z premierem. Parlamentarzysta nie wierzył w szanse Buzka i dlatego teraz - honorowo - będzie musiał za niewiarę zapłacić. Całą miesięczną pensją. - Słowo się rzekło. Pieniądze trafią na cel charytatywny - zadeklarował już Wikiński.

Pociąg Intercity "Mewa" na trasie z Warszawy do Świnoujścia zapalił się w szczerym polu - taką informację i zdjęcia przesłał na platformę Kontakt 24 internauta Eryk. Skład blokuje tor pomiędzy stacjami Błonie i Sochaczew. Są opóźnienia.

Policja nakryła pod Pasłękiem dwoje „ogrodników” zajmujących się uprawą i sprzedażą konopi indyjskich. Na ich poletku rosło prawie półtora tysiąca krzewów konopi, z których można było wyprodukować ponad 32 kilogramy marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 650 tys. złotych. Najbliższe 10 lat podejrzani mogą spędzić za kratkami.

Warszawska kuria nie daje zezwolenia na nabożeństwa przeciw Madonnie. - Nie można Mszy Świętej traktować jako formy protestu - ucina. Jednak lider "Pro Polonia" broni nie składa. - Argumentację kurii uważamy za niedorzeczną, a samą decyzję za polityczną. To nas gorszy - pisze na blogu Marian Brudzyński.

"Smutasy" i "malkontenci" dzisiaj nie mają głosu. Donald Tusk radzi im, by w taki dzień porzucili sceptyczne maski i zauważyli największe zwycięstwo Polaka w UE. - Rzeczy bardzo trudne są możliwe. Wybór Jerzego Buzka to moment symboliczny. Podziękujmy mu oklaskami. To dla Ciebie Jurku, od serca - mówił premier otwierając posiedzenie Rady Ministrów.

Annie Cugier-Kotce znów nie po drodze z policjantami. Aktorka miała we wtorek zostać przesłuchana w związku z wydarzeniami sprzed kilku dni, kiedy - według policji - po alkoholu okładała jednego z funkcjonariuszy długopisem i poszarpała jego koszulę. Cugier-Kotka zadzwoniła na komendę i poinformowała, że wychodzi z domu,... ale idzie do lekarza.

- Uważam, że traktat lizboński powinien być jak najszybciej wprowadzony w życie - podkreślał zdecydowanie Jerzy Buzek na pierwszej konferencji prasowej po wyborze na szefa Parlamentu Europejskiego.

Słabe i oderwane od rzeczywistości wystąpienie, nikogo nie przekonał - tak Joanna Senyszyn podsumowała mowę nowego szefa PE, Jerzego Buzka. W swojej ocenie była odosobniona - PO i PiS zgodnie demonstrują radość z wyboru Polaka na to stanowisko.

5000 zł grzywny i trzy lata zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów - taką karę wymierzył łódzki sąd Mirosławowi Orzechowskiemu za prowadzenie samochodu po pijanemu. Były prezes Ligi Polskich Rodzin i wiceminister edukacji, choć wcześniej zarzekał się, że jest niewinny, na rozprawie do winy się przyznał.

- Oszukaliście nas parlamentarzystów, Polaków, wszystkich - grzmiał Grzegorz Napieralski z SLD, który w swoim przemówieniu nad nowelizacją budżetu nie zostawił suchej nitki na rządzie. Do krytyki PO włączyła się również Aleksandra Natalii-Świat z PiS, która twierdziła, że "skutki działań ekipy Donalda Tuska są katastrofalne dla najbiedniejszych".

- To nowe miejsce i nie ukrywam, że jestem trochę onieśmielony. Wielka budowla, kilka tysięcy urzędników. W Warszawie byłem taki swobodny, ale byłem tam 12 lat. Człowiek ośmiela się i nabiera pewności siebie z czasem - powiedział europoseł Tadeusz Cymański, jeden z 50 Polaków wybranych do europarlamentu.