W księgach wieczystych willi, którą wynajmuje rzecznik rządu, brak części informacji - informuje "Rzeczpospolita". Chodzi m.in. o umowę o świadczeniu wzajemnym, którą - jak twierdzi Paweł Graś - podpisał z właścicielem willi, niemieckim biznesmenem. Sprawą zajęli się już urzędnicy skarbowi z Oświęcimia.

Partia Jarosława Kaczyńskiego chce pozbyć się łatki "antyinteligenckiej" i pozyskać szersze poparcie środowisk akademickich. W tym celu PiS zorganizuje Kongres Polskiej Inteligencji - pisze dziennik "Polska".

Jerzy Buzek przez następne 2,5 roku będzie stał na czele Parlamentu Europejskiego. Funkcja przewodniczącego jest niewątpliwie prestiżowa, ale czy idą za nią realne, znaczące kompetencje? I czy przez wybór Buzka nie stracimy szansy na inne znaczące stanowiska w europejskich strukturach?

Odsunięty od sprawy Marka Dochnala prokurator Adam Roch miał właśnie oskarżyć lobbystę i jego bankiera Petera Vogla o pranie brudnych pieniędzy - wynika z dokumentów, do których dotarł "Dziennik". Ministerstwo Sprawiedliwości tłumaczy jednak, że prokurator przewlekle prowadził sprawę przeciwko lobbyście i trzeba było mu ją odebrać.

"Dowiedzieć się o tej chorobie było jak dostać patelnią w łeb" - napisała na swoim blogu Paula Pruska, która walczy z rzadkim nowotworem złośliwym. Chorobie się nie poddała. Walczy codziennie i prosi o pomoc, bo uratować ją może kosztowna operacja w Bostonie. - Mam jedyną szansę na życie. Chcę ją wykorzystać w 100 proc. - w programie "24 godziny" powiedziała Paula.

Już w październiku studenci będą mogli uczyć się za darmo na niektórych kierunkach studiów na uczelniach prywatnych. Wszystko dzięki funduszom z unijnej kasy - donosi "Metro".

Kierowcy warszawskiej komunikacji miejskiej otrzymali polecenie, żeby wypraszali z pojazdów żebraków - donosi "Życie Warszawy". W tej samej sprawie policja apeluje: "Zanim dasz pieniądze, zastanów się dwa razy".

- Nie chciałabym, żeby prezydentem był człowiek, który pracował w instytucji, która przez 50 lat hamowała rozwój Polski - tak o ewentualnej kandydaturze Andrzeja Olechowskiego do Pałacu Prezydenckiego w programie "24 godziny" mówiła prof. Jadwiga Staniszkis. Ostro oceniła też otoczenie dwóch pewnych kandydatów na ten urząd: Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego

Lech Kaczyński i artyści przemówili jednym głosem. Lech Kaczyński zapowiedział, że "17 lipca nie będzie podpisu pod ustawą medialną", a ludzie mediów odwzajemnili się apelem, by sam prezydent objął opieką nową ustawę. - Ta proponowana nam obecnie jest niesprawna, niedobra i szkodliwa - mówiła po spotkaniu w Pałacu reżyser Agnieszka Holland.

- Apeluję do ministra Radosława Sikorskiego, żeby szanował polską konstytucję a nie postępował jak chłopak w krótkich majtkach – nawoływał w programie "24 godziny" poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Putra. - Prezydent próbuje mieć własnych ambasadorów. Będziemy mieć kawałek pisowskiego państwa za granicą - ripostował Stefan Niesiołowski z PO.

- Patrząc na sprawność funkcjonowania obecnego zarządu TVP nie spodziewałbym się szybkich zmian. Myślę, że prezes Farfał będzie rządził do następnych wyborów parlamentarnych w 2011 roku - mówi Roman Giertych były szef LPR uznawany przez wielu za szarą eminencję budynku przy ul. Woronicza.

Pięciolatek przysypany w piaskowni w Badrzychowicach (woj. świętokrzyskie). Chłopiec trafił do szpitala specjalistycznego w Kielcach.

Pani Helena, emerytka z Rzeszowa na swojej działce postawiła figurkę Matki Boskiej. To nie spodobało się prezesowi ogródków działkowych, który kazał figurkę usunąć, a pani Helenie opuścić działkę.

- Życzenia władz Warszawy są w najwyższym stopniu zdumiewające - tak o pomyśle stołecznych władz na obchody rocznicy Powstania Warszawskiego mówi prezydent Lech Kaczyński. Rządzący Warszawą zaproponowali, by w Godzinę W. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach nie było polityków.

Szefowa ministerstwa zdrowia Ewa Kopacz ocenia jako bezpodstawne zarzuty, jakie w stosunku do resortu wysunęła Najwyższa Izba Kontroli. NIK zarzucił ministerstwu wydanie bez podstawy prawnej oraz bez kontroli nad ich wykorzystaniem 300 mln złotych.

- Z pokorą przyjmuję tę decyzję - tak Piotr Farfał komentuje wyrok KRS-u, który orzekł w poniedziałek, że nadal kieruje on TVP. Krajowy Rejestr Sądowy uwzględnił wnioski złożone przez Farfała i nie zgodził się, by Sławomir Siwek i Marcin Bochenek wrócili do zarządu Telewizji Polskiej.

- Ta decyzja to zło dla mojej firmy - tak w rozmowie z tvn24.pl komentował na gorąco decyzję KRS Sławomir Siwek. Domagał się on, by Krajowy Rejestr Sądowy uznał go za nowego p.o. prezesa TVP.

- Nie widzę śladu kompromisu - tak prezydent Lech Kaczyński ocenia dotychczasową współpracę z rządem nt. mianowania ambasadorów. I dodaje: - Ja nie podpisuję, ja powołuję ambasadorów (...) To jest akt merytoryczny, a nie formalny.

Stołeczni policjanci zatrzymali trzeciego podejrzanego w sprawie sprzedaży po zawyżonej cenie działki ambasadzie Egiptu. W transakcji pośredniczyli dwaj warszawscy prawnicy - obaj są już w rękach policji.

Przyszły szef europarlamentu Jerzy Buzek, b. prezydent Lech Wałęsa i szef MSZ Radosław Sikorski - to politycy, którzy cieszą się największym zaufaniem Polaków. Tak przynajmniej wynika z najnowszego sondażu CBOS.