25-latek ukradł karetkę pogotowia i uciekał nią na sygnale, w dodatku po pijanemu. Próbował rozjechać policjanta, jechał pod prąd. Po pościgu zatrzymała go radomska policja. Były pracownik pogotowia miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Nie ucichła jeszcze burza o listę w Kujawsko-Pomorskiem, z powodu której PiS opuścił były minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz, a w partii znów zamieszanie. Poszło tym razem o listę w okręgu małopolskim i świętokrzyskim, której rejestrację nakazał wstrzymać prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Strzałem w kolano” nazywają związkowcy z NSZZ „Solidarność” wykorzystanie w spocie PiS wizerunku płaczącego Zbigniewa Wysockiego. Jak donosi „Dziennik”, mężczyzna który w reklamówce ze łzami w oczach rozpacza nad losem swego zakładu, ma niewiele wspólnego z "Solidarnością". Znany jest raczej z kontrowersyjnych zachowań. Zasłynął między innymi pobiciem byłego prezesa Odry i okupacją gabinetu wojewody.

Kuriozalnym nazwał wystąpienie Anny Fotygi przed komisją spraw zagranicznych minister sportu Mirosław Drzewiecki. - Nie wiem, czy chce ona zostać ambasadorem, czy zamanifestować to, że ma w głębokim poważaniu politykę zagraniczną, jaką prowadzi rząd i minister Sikorski - powiedział w radiu RMF minister.

Niedopatrzenie autorów testu gimnazjalnego. Jednym z zadań było napisanie podania. Pod podaniem trzeba się podpisać i niektórzy zdający podpisali się prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Teoretycznie - takie prace można by unieważnić ze względu na ujawnienie danych osobowych.

Projekt ustawy kompetencyjnej, po konsultacjach w klubach, trafi w czwartek do laski marszałkowskiej. - Uważam, że to niepotrzebny projekt - komentuje w "Poranku" TVN24 były premier Leszek Miller.

- Znajdziemy tych, którzy nieuczciwie skorzystali z okazji i unieważnimy im ten egzamin – zapowiedział w TVN24 prof. Krzysztof Konarzewski, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Przewodniczący oświadczył jednocześnie, że egzamin z części humanistycznej nie zostanie unieważniony w całym kraju i uczciwi gimnazjaliści nie mają czego się obawiać. Konarzewski zapewnił także, że instytucja którą kieruje w sprawie przecieku jest "czysta".

Stanowczo protestuję przeciwko mówieniu, że rząd zabiera Uniwersytetowi Jagiellońskiemu pieniądze. Ja również nie sugerowałam, że one się nie należą - przekonywała w TVN24 minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka. Rektor UJ Karol Musioł nie podejrzewa polityków o złą wolę. - Wierzę w demokrację - podkreślił, nie ukrywając zadowolenia, że jego uczelnia dostanie ponad 300 mln zł.

Po burzy o przecieku pytań na gimnazjalny test humanistyczny, teraz w sieci krążą rzekome odpowiedzi do dzisiejszego egzaminu matematyczno-przyrodniczego. Jest ich kilka i są różne. - Widziałem je, one nie są poprawne - zapewnił w TVN24 szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W internecie całą noc na ten temat wrzało.

Czy DJ Moskito rzeczywiście na amerykańskim serwerze we wtorek wieczorem zamieścił rozwiązania środowych testów gimnazjalnych? A może chodziło tylko o wywołanie zamieszania i napędzenie ruchu w sieci, na czym niektórzy mogli zarobić spore pieniądze...

Połowa warszawiaków, która padła ofiarą przestępstwa, nie zgłosiła tego policji. Powód? Brak zaufania i wiary w skuteczność funkcjonariuszy. A ci, którzy zdecydowali się na taki krok, nie byli zadowoleni z tego, jak zostali obsłużeni - pisze "Życie Warszawy".

Palaczom grozi, że jedynym miejscem, gdzie zapalą, będzie ich własne mieszkanie - informuje "Dziennik", który przynosi nałogowcom złą wiadomość: od przyszłego roku radykalnie zaostrzony zostanie zakaz palenia. Rząd poparł już propozycję nowelizacji ustawy antynikotynowej, a posłowie chcą doprowadzić do jej szybkiego uchwalenia.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wykorzystała sejmową komisję do rozgrywki z obozem prezydenckim - twierdzi "Dziennik". Jak ustaliła gazeta, w środę na zamkniętym posiedzeniu komisji ds. służb specjalnych, nadzorowana przez Krzysztofa Bondaryka ABW oskarżyła dwóch bliskich współpracowników Lecha Kaczyńskiego o przekazanie "Dziennikowi" tajnego raportu o incydencie w Gruzji.

Nie mam pieniędzy na wakacje, iPoda czy dobre dżinsy - tak polskie nastolatki tłumaczą, dlaczego zajmują się prostytucją. Jak wynika z najnowszego raportu - cytowanego przez "Dziennik" - aż 20 proc. młodocianych prostytutek sprzedaje ciało, by przy pomocy uzyskanych w ten sposób pieniędzy zaimponować kolegom.

Ile wzrostu ma prezydent? - zastanawia się "Dziennik". - Tajemnica państwowa - zasłania się była szefowa gabinetu Lecha Kaczyńskiego. Uchylamy jej rąbka, jeśli oczywiście wierzyć blogowi Kazimierza Marcinkiewicza. Prezydent ma 168 cm i jest o centymetr wyższy od brata - zdradza były premier. Pisze też, ile mierzą sobie inni politycy.

Rzekomy wyciek testów gimnazjalnych mógł być w istocie zręcznym oszustwem hakera. Wskazują na to m.in. zamieszczone w internecie pliki z rzekomymi rozwiązaniami testów matematyczno-przyrodniczych, które zarażają użytkowników wirusem.

- Nie wiem dlaczego senatorowie poparli sejmowe poprawki. To bardzo nierozsądne głosowanie i porażka Platformy – tak Stefan Niesiołowski skomentował przyznanie Uniwersytetowi Jagiellońskiemu dodatkowych 200 mln złotych dotacji.

Jacek Kurski został wyrzucony z komisji śledczej badającej naciski na organa władzy, mimo zapowiedzi, że zrezygnuje z udziału w jej pracach. - Nie wierzymy mu - w "Magazynie 24 godziny" przyznał przewodniczący Sebastian Karpiniuk z PO. - To miało na celu jedynie obrzucenie Kurskiego błotem - odbił piłeczkę Arkadiusz Mularczyk z PiS.

- Język jakiego używa Janusz Palikot, to język zbyt ostry i budzi niesmak wielu polityków. Jednak nie widzę powodów, by w chwili obecnej usuwać go z klubu - ocenił w programie "Kropka nad i" szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski. Poźniej jednak bronił partyjnego kolegi, a nawet uzasadniał jego kontrowersyjną polityczną rolę.

Nadzór budowlany zdecydował w środę o zamknięciu budynku socjalnego w Brzezinach w Łódzkiem. Zaważył zły stan techniczny obiektu. To kolejny obiekt, zamknięty po kontrolach uruchomionych zarządzonych po pożarze w Kamieniu Pomorskim.