Napieralski: PiS boi się autorytetów

- PIS boi się tej komisji i boi się autorytetów, dlatego nie chce prof. Widackiego w komisji ds. nacisków - mówił Grzegorz Napieralski w "Magazynie 24 Godziny". - Widacki może nie być bezstronny i dlatego kwestionujemy jego udział - ripostował Arkadiusz Mularczyk z PiS.

"Plusy, ale nie cud mniemany"

- To nie jest żaden przełom - uważa Paweł Kowal z PiS. - To ani sukces ani porażka - wtóruje mu Dariusz Rosati, były SLD-owski szef dyplomacji. - Pozycja Polski jest po tej wizycie daleko mocniejsza - oponuje Andrzej Halicki z PO w magazynie "24 godziny".

Prokuratura zbada, czy Zemke złamał prawo

– Będzie postępowanie sprawdzające, czy Janusz Zemke (LiD) złamał prawo, mówiąc o nielegalnych podsłuchach za rządów PiS – zdradził w „Magazynie 24 godziny” minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Szczygło: „wyciek” akt kontrwywiadu to igrzyska

- Janusz Zemke niepotrzebnie wprowadza atmosferę paniki. Takie epatowanie emocjami to brak profesjonalizmu, służby powinny spokojnie pracować – to komentarz Aleksandra Szczygły do informacji o wycieku dokumentów z kontrwywiadu. Według niego wizyta premiera w Moskwie nie przyniesie przełomu.

Tusk: Putin, nasz człowiek w Moskwie

- Nie jechałem tam na wojnę. Jak wiadomo, to Spartanie wracali z tarczą lub na tarczy, ale z wypraw wojennych - mówił premier w wywiadzie dla TVN tuż przed powrotem z wizyty w Moskwie.

Były szef PGNiG straszy "Superwizjer"

- Podejmę kroki prawne w obronie mojego dobrego imienia - mówi były prezes PGNiG Marek Kossowski i po raz kolejny zarzuca dziennikarzom "Superwizjera" nierzetelność. Autor materiału o kontrowersyjnym kontrakcie gazowym wcześniej zapewniał w Magazynie "24 godziny", że dobrze go udokomentował i będzie go bronić w sądzie.

Miller: Tusk kontynuuje moją politykę

- Cieszę się, że Donald Tusk kontynuuje moją politykę kontaktów z Rosja - tak były premier Leszek Miller skomentował w "Magazynie 24 godziny" piątkową wizytę szefa rządu w Moskwie. Jego zdaniem było to bardzo ważne spotkanie, bo może "zdjąć z Polaków opinię głównych rusofobów w Europie".

"Skończył się czas napinania muskułów"

- Żyjemy w epoce globalizacji, to nie jest czas napinania muskułów – tak o stosunkach polsko-rosyjskich mówił w Magazynie "24 godziny" Lech Wałęsa, komentując wizytę Tuska w Moskwie. Z kolei zdaniem szefa BBN Władysława Stasiaka Rosja „musi postrzegać Polskę jak normalny kraj”, nie strefę buforową.

Kaczyński zeznawał w sprawie Blidy

- Protokół z przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego jest poufny, mogę tylko powiedzieć, że jestem zadowolony - powiedział po zakończeniu przesłuchania byłego premiera przed łódzką prokuraturą pełnomocnik rodziny Barbary Blidy, Leszek Piotrowski. Kaczyński w ogóle nie rozmawiał z dziennikarzami.

Komenda Główna dostała już 2068 widelców

Ponad 2 tysiące sztućców z nieformalnej ogólnopolskiej policyjnej "operacji widelec" dotarło dotychczas do Komendy Głównej Policji. Stare aluminiowe widelce są wyrazem niezadowolenia funkcjonariuszy z płac i kondycji finansowej policji.

PiS: gwałcą prawa opozycji

Andrzej Czuma (PO) został przewodniczącym komisji ds. domniemanych nacisków na służby specjalne. Na jego jedynego zastępcę wybrano Mieczysława Łuczaka (PSL). Kandydat PiS Arkadiusz Mularczyk przepadł w głosowaniu.

PO i PiS tracą poparcie

Poparcie dla największych partii parlamentarnych maleje - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS na początku lutego. Gdyby wybory odbywały się obecnie w parlamencie byłyby nadal 4 partie, te same co teraz.

Szmajdziński: to więcej niż państwo policyjne

- Jeśli byłem podsłuchiwany w sprawie sprzed 10 lat, to absurd, coś więcej niż państwo policyjne - to reakcja Jerzego Szmajdzińskiego do informacji, jakie podaje Radio Zet. Według dziennikarzy ABW inwigilowała Szmajdzińskiego w związku z kontrowersyjnym zakupem mieszkania po wyjątkowo niskiej cenie.

Tłumy żegnały Stefana Mellera

Kilkaset osób żegnało Stefana Mellera na warszawskich Powązkach. Dyplomata zmarł 4 lutego w Warszawie po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 66 lat.

Po ewakuacji noworodków lekarka do prokuratury

Sprawa ordynator pediatrii i ewakuacji noworodków w Jędrzejowie trafi do prokuratury. Starosta Edmund Kaczmarek zarzuca jej, że na zwolnieniu lekarskim pojechała na wycieczkę. Podczas jej nieobecności, z powodu braku pediatrów, ewakuowano z jej oddziału pacjentów.

Pokazał palcem na Ziobrę i powiedział: arcyzbrodniarz

- Zdarzyły się smutne wydarzenia - ujawnia przebieg tajnego posiedzenia Sejmu Przemysław Gosiewski (PiS). - Poseł PO Sebastian Karpiniuk, trzykrotnie pokazał palcem na Ziobrę i nazwał go arcyzbrodniarzem. -Ja go tylko cytowałem - broni się Karpiniuk.

Platforma się broni: To nie była kpina

- Być może dla wielu polityków jest śmieszne, być może politycy PiS chcą przykryć te bardzo poważne zarzuty kpiną. To nie jest kpina. Jeśli informacja ministra nie usatysfakcjonowała posłów, to należy zmienić prawo - mówił po tajnym posiedzeniu Sejmu Zbigniew Chlebowski z PO.

Pięć promili, ale jechać trzeba

4,88 promila alkoholu miała w organizmie 38-letnia mieszkanka Lublina. Nie wahała się jednak wsiąść w tym stanie za kierownicę samochodu. Do tragedii nie doszło tylko dzięki szybkiej interwencji policji. Kobieta pojechała na zakupy.

Szczecin: ewakuacja uczelni

Dziewięć osób z objawami zatrucia trafiło do trzech szczecińskich szpitali po tym, jak na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego doszło do rozlania nieznanej substancji chemicznej. Budynek uniwersytetu ewakuowano.

Po tajnych obradach: LiD- klapa; PiS - kompromitacja

Niecałe trzy kwadranse trwało wystąpienie ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ćwiąkalski miał zdradzić szczegóły nielegalnych podsłuchów w ABW, ale według PiS się skompromitował. Informacje te potwierdza także LiD. - To była klapa, Ćwiąkalski trzymał się sztywno przepisów i nic nie powiedział - relacjonował Marek Borowski.

Kłopoty rodzinne przyczyną tragedii na Bemowie?

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że to kłopoty rodzinne mogły być przyczyną desperackiego kroku funkcjonariusza policji, który w czwartek wieczorem postrzelił własną córkę, a potem sam popełnił samobójstwo. 13-latka zmarła w piątek w warszawskim szpitalu.

CBŚ zatrzymało handlarzy ludzi

Trzy osoby, podejrzane o handel ludźmi zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego - poinformował rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak. Są to członkowie międzynarodowej grupy przestępczej.

"Trudno, żeby pierwsza rozmowa przyniosła efekty"

- Trudno, żeby nasza pierwsza rozmowa przyniosła efekty. Ustaleń jeszcze nie ma, ale dobrze ze wymieniliśmy uwagi - powiedział po spotkaniu z Wiktorem Zubkowem polski premier. Tusk dodał, że nie ma zgody m.in. w kwestiach gazowych, w tym Gazociągu Północnego.

Geremek: Tusk powinien mówić w Moskwie o Katyniu

Fakt, że Rosjanie mogą po tylu latach mówić, iż to nie oni odpowiadają za Katyń, to powrót do stalinizmu - mówił w TVN24 eurodeputowany Bronisław Geremek. Były szef MSZ chciałby, aby to premier Tusk powiedział, co Polacy sądzą o tej zbrodni.

PiS demaskuje Widackiego

Prawo i Sprawiedliwość nie może pogodzić się z wyborem Jana Widackiego z LiD do komisji śledczej ds. nacisków. - To rechot historii, że to Jan Widacki ma badać niejasności w prokuraturze, kiedy sam jest przez nią oskarżany - mówiła Anna Sikora z PiS.

Kwaśniewski zrywa z polityką

Aleksander Kwaśniewski oficjalnie ogłosił odejście od bieżącej polityki. - Ile mogłem pomóc, tyle pomogłem. Mam nadzieję, że nie zaszkodziłem - stwierdził były prezydent w rozmowie z "Dziennikiem".

"Polityka zagraniczna rządu prowadzi do niczego"

- Wizyta premiera Tuska w Moskwie wpisuje się w nieprzemyślaną politykę rządu na arenie międzynarodowej - mówił w radiowych "Sygnałach Dnia" Jarosław Kaczyński. Zdaniem byłego premiera w działaniach polskiej dyplomacji brakuje jednoznacznej postawy w sprawach strategicznych.

"Platforma utajnia obrady Sejmu, bo nie ma nic na PiS"

Częściowo tajne posiedzenie Sejmu w sprawie podsłuchów ABW - to zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - "znakomity PR-owsko" pomysł. W ten sposób Platforma chce uniknąć pokazania, że nie ma żadnych dowodów na nielegalne działania poprzedniego rządu - mówił premier w Polskim Radiu.

Inne spojrzenie na Szczecin

Lost in Szczecin. Tak nazywa się najlepszy film o Szczecinie zrobiony telefonem komórkowym. Konkurs po nazwą "Mały Wielki Film o Szczecinie" zorganizowało kino Pionier i prezydent miasta Piotr Krzystek. Zwycięzcą został Aleksander Gołda.

Nie boimy się Rosji

Prawie dwie trzecie ankietowanych Polaków pozytywnie ocenia decyzję Donalda Tuska o wyjeździe do Moskwy właśnie teraz. Ponad połowa uważa, że za rządów PO stosunki polsko-rosyjskie są lepsze niż za czasów premiera Jarosława Kaczyńskiego - to wyniki sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".