W Polsce nie ma na razie chorych na świńską grypę. U chorego z Elbląga wykluczono obecność groźnego wirusa. Trwają jeszcze badania próbek pobranych od chorych z Warszawy. Na Okęciu trwa akcja informacyjna - podróżni informowani są przez megafony, dostają ulotki, mogą zgłosić się do punktu sanitarnego.

Krzysztof Zaremba, były senator Platformy Obywatelskiej, będzie "jedynką" na liście Ruchu Libertas w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim. Zaremba potwierdził, że propozycję startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego złożył mu sam twórca ruchu Libertas - irlandzki milioner Declan Ganley.

Dość wpadek przy okazji publicznych wystąpień. Prezydent poszedł w ślady premiera i przy produkcji swojego najnowszego orędzia skorzystał z pomocy prywatnej firmy. Ma być nowatorsko, dynamicznie i optymistycznie - zachwala Kancelaria Prezydenta. Całość ma kosztować 10 tys. zł.

W dniu, kiedy do Warszawy zjechali najwięksi przywódcy Europy, PiS wytacza w stronę partii Donalda Tuska ciężkie działa. W najnowszej reklamówce wyborczej, nie pozostawia wątpliwości, że Tusk nie potrafi załatwić ważnych spraw dla Polski, a tylko poklepuje się z europejskimi przywódcami. - Polska przegrywa, bo nie rozmawia jak równy z równym - przekonuje lektor.

W maju nie będzie publikacji o TW "Alku". Instytut Pamięci Narodowej przesunął termin publikacji materiału na temat domniemanej współpracy Aleksandra Kwaśniewskiego z komunistyczną SB - podaje Radio ZET.

- Nie będziemy odpowiadać na spoty PiS-u. W wystarczający sposób zrobił to Szymon Majewski. PiS sam skazał się na polityczną satyrę - stwiedził w TVN24 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Sześciu mężczyzn z Łodzi usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem i rozboju. Grupa ma na swoim koncie m.in. pobicie księdza i obrabowanie plebanii - ale także ogrodu zoologicznego. Grozi im do 15 lat więzienia. Policja zatrzymała ich po czterech latach od czasu gdy dokonywali zarzucanych im przestępstw..

Dowódca grupy funkcjonariuszy ABW, którzy w kwietniu 2007 roku mieli zatrzymać Barbarę Blidę, odmówił zeznań przed sejmową komisją śledczą. Grzegorz S., oskarżony niedawno przez prokuraturę o niedopełnienie obowiązków służbowych podtrzymał, że nie przyznaje się do zarzutu.

Maciej Zientarski, któremu lekarze dawali małe szanse na powrót do zdrowia po wypadku samochodowym, jest w świetnej formie. Czy to oznacza, że wkrótce stanie przed sądem? Najpierw biegli ocenią, czy będzie mógł być przesłuchany - pisze "Fakt".

Katowicki sąd skazał na 12 lat więzienia "Krakowiaka". Zdaniem prokuratury, gang Janusza T. był jednym z najgroźniejszych grup przestępczych w kraju.

Śmietanka europejskich polityków zjawi się w Warszawie na kongresie Europejskiej Partii Ludowej. Wśród nich - kanclerz Niemiec Angela Merkel, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i przewodniczący PE Hans-Gert Poettering. Czy dzięki nim Jerzy Buzek stanie na czele europarlamentu?

Czy brak członkostwa w klubie SLD przekreśli szanse Włodzimierza Cimoszewicza na funkcję sekretarza generalnego Rady Europy? Frakcja socjalistów, która przesłuchiwała byłego premiera w rządzie lewicy, dociekała, dlaczego jest dziś senatorem niezależnym, a nie Sojuszu.

Platforma Obywatelska straciła poparcie kolejnych Polaków w ostatnich tygodniach - wynika z najnowszych sondaży partyjnych. Mimo to, PO jest zdecydowanie na czele - głosować na nią chce niemal połowa badanych. Drugie w kolejności PiS ma o połowę mniej zwolenników.

Sześciu mężczyzn uwięzionych w Auschwitz pragnęło pozostawić po sobie ślad. W budowanym schronie przeciwlotniczym zamurowali butelkę, a w niej umieścili skrawek papieru ze swoimi danymi. Dzisiaj mężczyźni nie mogą uwierzyć w jej odkrycie.

O północy minął termin rejestracji przez komitety wyborcze list kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Do godziny 24:00 pracowały okręgowe komisje wyborcze, które przyjmowały dokumenty. Głosowanie 7 czerwca.

Najważniejsi politycy Europy zjawią się w środę w Warszawie na zjeździe Europejskiej Partii Ludowej (EPP). Przywitają ich tam - oprócz polityków PO - demonstrujący stoczniowcy i oskarżenia opozycji, która uważa, że Platforma Obywatelska organizując kongres łamie prawo.

Znany z ekscentrycznych występów Gabriel Janowski wraca do polityki - z list PiS startuje do europarlamentu. Chce walczyć o polską wieś, w czym - jak zapewnia - nie przeszkodzą mu incydenty sprzed lat (blokowanie mównicy, czy skakanie po Sejmie). - Chciano mnie fizycznie wyeliminować z polityki. Dosypano mi narkotyków, które mogły mnie zabić - przekonywał w programie "24 godziny".

- Wszyscy w Platformie zachwycają się Januszem Palikotem, więc my też postanowiliśmy – tak Joachim Brudziński tłumaczył w „Kropce nad i” pomysł na nowy spot z kontrowersyjnym posłem PO w roli głównej. Dodaje, że to sama Platforma uczyniła z Palikota swoją twarz, a PiS pokazuje go tylko „takim pięknym, jaki jest”.

Dzień bez Janusza Palikota dniem straconym – po spocie PiS kontrowersyjny poseł PO znów bryluje w mediach. – On jest twarzą PO i swoimi cyrkami zniechęca ludzi do polityki – grzmiał Ryszard Czarnecki (PiS). – Palikot jest raczej ekscentrykiem w Platformie – bronił go Stefan Niesiołowski.

Cierpliwość mieszkańców stolicy znów zostanie wystawiona na próbę. Najważniejsi europejscy politycy z jednej, a manifestujący kolejarze i stoczniowcy z drugiej strony, skutecznie uprzykrzą warszawiakom życie. Aż do czwartku poruszanie się po Warszawie, szczególnie po centrum, będzie mocno utrudnione.