Zbigniew Chlebowski bronił policji, która spacyfikowała demonstrację stoczniowców pod Pałacem Kultury. – Uważam, że działała bardzo profesjonalnie. Agresja była ze strony związkowców – stwierdził w TVN24.

Większość z nas chce obchodzić Święto Pracy, a 78 proc. Polaków uważa, że 1 maja to najlepsza data, by ją uczcić - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

- Grillowanie to nasze dzieło, a poza tym Polska może grillować, a mimo to się zmieniać - tak Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" odpierał argumenty, że PiS proponuje wyborcom rewolucję, a PO - spokój i odprężenie. Jego zdaniem ta diagnoza jest błędna, bo za rządów Donalda Tuska panuje "miękki totalitaryzm".

Z okazji piątych urodzin Polski w Unii Europejskiej w czwartek w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja. Nie obyło się jednak bez zgrzytów o to, kto ma zabrać głos. Ostatecznie przemówią zarówno m.in. prezydent Lech Kaczyński i były premier Leszek Miller. Nie będzie za to byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Sprawa niejasnych interesów wokół branży jednorękich bandytów zatacza coraz szersze kręgi. Jak dowiedzieli się reporterzy "Uwagi!" TVN i "Gazety Wyborczej", macki gangsterów rządzących hazardowym biznesem sięgały Ministerstwa Finansów i Centralnego Biura Śledczego.

W 2060 r. na trzech pracujących przypadać będzie przynajmniej dwóch emerytów, a liczba mieszkańców Polski spadnie prawie o jedną piątą - taka prognozę Eurostatu przywołuje czwartkowy "Parkiet".

Ostrołęczanka, która niedawno wróciła ze Stanów Zjednoczonych zgłosiła się do lekarza z objawami zapalenia płuc. W czwartek ma się zgłosić do szpitala. Lekarze zweryfikują czy zaraziła się wirusem A/H1N1, zwanego wcześniej wirusem świńskiej grypy - wynika z informacji "Tygodnika Ostrołęckiego". To trzeci przypadek podejrzenia choroby na Mazowszu.

Znamy już autora tajemniczej notki z butelki zamurowanej w Auschwitz. Jest nim jeden z wymienionych mężczyzn - Bronisław Jankowiak - twierdzą jego córka i znajoma.

"Świecidełkiem" dla Donalda Tuska nazwał Michał Kamiński możliwość zorganizowania przez Warszawę Kongresu Europejskiej Partii Ludowej (EPP). Według kandydata PiS do europarlamentu kilku przywódców znów "poklepało na nim premiera po plecach", ale spotkanie nie przyniosło niczego dobrego choćby polskim stoczniowcom.

Lech Kaczyński może nie kandydować po raz kolejny na prezydenta, bo wydaje się, że jest zmęczony – oceniła w programie "Kropka nad i" socjolog, Jadwiga Staniszkis. Według niej, obecnie prezydent powinien bardziej skoncentrować się na sprawach Polski, współpracować z rządem i namawiać PiS, by dołączyło do Europejskiej Partii Ludowej.

- To my próbujemy naprawić system stoczniowy i robić to, czego nie zrobiły poprzednie rządy - zapewniał Sławomir Nowak kilkadziesiąt minut po tym jak policja siłą uspokajała protestujących w stolicy stoczniowców. Akcja funkcjonariuszy nie poraziła szefa gabinetu politycznego premiera. - Każdy ma prawo protestować, ale nikt nie może łamać prawa - zaznaczał w "Faktach po Faktach".

Kilkadziesiąt osób, które spędziły wakacje w Meksyku wyląduje w czwartek na warszawskim lotnisku. Jak zaznacza rzecznik Okęcia, nie ma bezpośredniego lotu z Meksyku do Warszawy, więc pierwsze kontrole turyści prawdopodobnie przejdą w Zurichu i Dusseldorfie, gdzie będą się przesiadali.

Rąbali drzewo, wozili żonę i dzieci komendanta, a w przerwach - gasili pożary. Tak jeszcze niedawno wyglądała praca strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Lipnie, zmuszanych przez szefa do usługiwania jemu i jego rodzinie. Kiedy strażacy wreszcie się zbuntowali i skierowali sprawę do sądu, ich szef zaczął się na nich mścić. Obecnie komendant jest już na emeryturze, ale proces wciąż trwa. Swoją historię wysłali też na platformę Kontakt TVN24.

Równo o godzinie 17 rozpoczęły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie obrady kongresu Europejskiej Partii Ludowej. - Dzisiaj możemy powiedzieć, że kończymy podział na nowych i starych. Z kongresu, przywódcy największych partii politycznych wyjadą z przekonaniem, że jest już tylko jedna Europa. Tu zaszczepimy nowej Europie nasz optymizm - mówił premier Donald Tusk podczas otwarcia.

Rodzina, przedstawiciele firmy Geofizyka Kraków oraz delegacje polskiego i pakistańskiego MSZ złożyli hołd Piotrowi Stańczakowi - polskiemu geologowi zamordowanemu przez talibów w Pakistanie. Na wojskowym lotnisku Okęcie w Warszawie wylądował samolot, który do kraju przywiózł trumnę z ciałem ofiary. - Bliscy będą mogli odebrać je, kiedy tylko wyrażą taką wolę - zadeklarował przedstawiciel prokuratury.

Waldemar Pawlak ostro krytykuje Julię Piterę za projekt ustawy antykorupcyjnej i żali się na minister do premiera. Na biurku szefa rządu jest już list, w którym szef PSL-u wytyka Piterze wszystkie błędy - ustalił tvn24.pl. - Ta propozycja oparta jest o bardzo ryzykowne założenia zmierzające do tego, że wszyscy są podejrzani. To powrót do koncepcji PiS - twierdzi wicepremier.

Przed białostockim sądem zakończyła się druga rozprawa w procesie 46-letniego Krzysztofa B. z okolic Siemiatycz (woj. podlaskie). Mężczyzna oskarżony jest m.in. o wielokrotne gwałty na córce i znęcanie się nad rodziną. Swoje zeznania - w obecności psychologa - składała Alicja B., córka oskarżonego. Jej ojciec został wtedy wyprowadzony z sali rozpraw.

7 czerwca pod hasłem: "Dziękujmy za wolność" obchodzony będzie II Dzień Dziękczynienia. - Mamy ważne, kościelno-narodowe motywy do wdzięczności Bogu i ludziom - ocenił metropolita abp Nycz. Wśród nich wymienił 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, 20. rocznicę odzyskania niepodległości w 1989 roku i 10. rocznicę wizyty papieża w polskim parlamencie.

- Szkoda, że PiS zamiast docenić wysiłki polskiej dyplomacji, bardzo stara się zaszkodzić wizerunkowi Polski - tak Paweł Graś komentuje najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości, w którym partia krytykuje rząd za politykę zagraniczną polegającą na "poklepywaniu po ramieniu". - Aż przykro oceniać to, co wygaduje PiS - podsumowywał rzecznik.

44-letnia pracownica Urzędu Pocztowego w Łańcucie przyznała się do kradzieży 150 tys. zł. Pieniądze miały pochodzić ze sprzedaży znaczków pocztowych i winiet drogowych. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia.