Minister Anna Fotyga odpiera zarzuty Państwowej Komisji Wyborczej. - Winę za opóźnienia ponosi PKW. Komisja przekazała nam wadliwie funkcjonujący system informatyczny - powiedziała szefowa dyplomacji.

PSL nie chce rozmawiać o ewentualnej koalicji rządowej z PO aż do momentu podania oficjalnych wyników wyborczych przez PKW. - Teraz najważniejsze dla Polski są spokój i równowaga - mówił na konferencji prasowej przewodniczący klubu Waldemar Pawlak.

"Taniec z gwiazdami" nie pomógł Krzysztofowi Bosakowi z LPR, ani Sandrze Lewandowskiej z Samoobrony. Wyborców nie przekonały dobrze skrojone garnitury Andrzeja Leppera. A Romanowi Giertychowi raczej zaszkodziło "zero tolerancji".

Nie wykluczam objęcia jakiejś funkcji w rządzie dla dobra koalicji PO-PiS i wzięcia udziału tworzeniu tego porozumienia - powiedział w TVN CNBC Biznes były premier Kazimierz Marcinkiewicz. - Oczywiście pod warunkiem, że obie partie będę tego chciały.

Włodzimierz Cimoszewicz to jedyny kandydat, który zdobył w wyborach do Senatu mandat, nie będąc reprezentantem żadnego z ugrupowań politycznych - poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynand Rymarz.

Pod Przełęczą Iwanicką w Tatrach półtoraroczny niedźwiedź stanął na drodze sześciorgu turystom. Wyciągnęli słodycze i zaczęli go karmić. Jednak, według ich relacji, łagodny dotąd miś w pewnym momencie zaatakował. Turyści, po szamotaninie, wrzucili zwierze do potoku i utopili. Ale leśnicy twierdzą, że niedźwiedź został ukamienowany.

Donald Tusk nie składa jasnej deklaracji, że zostanie premierem. A Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej dopiero 10 listopada zdecyduje o ewentualnej koalicji.

Listy Ludwika Dorna nie pomogły. Zdecydowana większość wyborców ze średnim i wyższym wykształceniem wybrało PO. PiS chętniej wybierali wyborcy z wykształceniem podstawowym i zawodowym.

Członkowie jednej z komisji wyborczych w Bydgoszczy odmówili zapłacenia za kurs taksówkarzowi, który na ich zlecenie wiózł worki z kartami do głosowania. Winni wyłudzenia staną przed sądem grodzkim - podała policja.

Matka pięcioletniego Bartka wyczuła alkohol od lekarza, który przyjechał zabrać jej syna do szpitala. Wezwała policję i inną karetkę. Przybyły na miejsce drugi lekarz, z tego samego pogotowia, był w podobnym stanie. Chłopiec do szpitala pojechał radiowozem.

O godz. 11 w Sejmie zebrał się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej. Liderzy partii zastanawiają się z kim Platforma utworzy rząd i kogo do niego zaprosi.

Po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów parlamentarnych nasze forum internetowe zawrzało. Jedni gratulowali, inni wieszczyli rychłą klęskę PO. - Tusk, jak za dwa lata nie będę zarabiać jak w Irlandii i okaże się że oszukałeś młodych ludzi, to skończysz jak AWS i Krzaklewski - odgraża się "Ewa". - Droga Ewo! Do roboty. Samo się nie zrobi - odpowiada jej "citka vel bober".

Tomasz Lis kandydatem na szefa "Dziennika". Kierownictwo koncernu Axel Springer rozważa zmianę na stanowisku redaktora naczelnego gazety - informuje branżowy serwis internetowy miesięcznika "Press".

Wściekłe ataki opozycji i mediów, ukrywanie sukcesów rządu oraz odrodzenie się "niesprzyjającego elektoratu" w wielkich miastach - to według polityków PiS główne przyczyny porażki w wyborach.

- Jeśli Donald Tusk zaproponuje mi stanowisko szefa resortu obrony, to nie odmówię. Na razie jednak za wcześnie na takie doniesienia. Wszystkie decyzje personalne powinien ogłaszać przewodniczący Tusk - powiedział TVN24 Bogdan Zdrojewski.

Nowa ekipa poprawi wizerunek Polski za granicą i zajmie się Unią Europejską - ocenił w TVN24 były prezydent Lech Wałęsa. I dodał: Jarosław Kaczyński powinien być rozliczony ze swoich rządów.