Niesiołowski: Rydzyk zupełnie oszalał

- To absurd - tak Stefan Niesiołowski określił porównanie metod rządu PO do totalitarnych praktyk okupacyjnych, o czym mówił o. Tadeusz Rydzyk. - On zupełnie oszalał, stracił kontakt z rzeczywistością - grzmiał Niesiołowski w programie "Kawa na Ławę" Bogdana Rymanowskiego.

LPR: Gross persona non grata

Nie ustają kontrowersje wokół nowej książki Jana Tomasza Grossa pt. "Strach". Liga Polskich Rodzin zwróciła się do MSZ o uznanie pisarza za "persona non grata" na terytorium Polski.

Zwariował! Politycy o Palikocie

Poseł Janusz Palikot znów postanowił zwrócić na siebie uwagę mediów i opinii publicznej. Na swoim blogu sugeruje, że prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu. Wpis wywołał polityczną burzę. Kancelaria Prezydenta chce pozwać polityka PO do sądu.

Klich: musimy być silniejsi w Afganistanie

Skupienie rozproszonych dotąd polskich wojsk w Afganistanie, wycofanie żołnierzy z Iraku oraz kwestia ulokowania w Polsce elementu tarczy antyrakietowej - to tematy, które poruszy podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych minister obrony Bogdan Klich.

Owsiak: pracuje dla nas 1700 sztabów

Wystartował XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak na pierwszą finałową scenę przybył specjalną sportową motorówką. Przywitała go kilkunastoosobowa grupa morsów z Jastarni, po czym przeniosła z łodzi na brzeg.

Gross: Nie możemy zamiatać pod dywan

- Nie znieważyłem narodu polskiego. Ta książka mówi o tym, co było, a prawda historyczna o własnej zbiorowej biografii powinna być opowiedziana i skonfrontowana - mówi w wywiadzie dla TVN Tomasz Gross autor "Strachu" - książki, w której prokuratura szuka śladów znieważenia Polaków przez sugerowanie, że są antysemitami.

Dorn: Ma być tak samo, tylko bardziej

- Postawiłem Jarosławowi Kaczyńskiemu dwa warunki powrotu na stanowisko wiceprezesa. Miał się zastanowić i mało uprzejmie dał znać, że je odrzuca - pisze na swoim blogu w portalu Onet.pl Ludwik Dorn. - Ma być tak samo jak dotąd, tylko bardziej – ocenia wewnątrzpartyjne wybory w PiS.

Adwokat: Decyzje Mirosława G. były słuszne

- Teza, że dr Mirosław G. wiedział, iż popełnił błąd to nadinterpretacja jego słów - powiedziała TVN 24 adwokat transplantologa Magdalena Bentkowska-Kiczor. Wg "Rzeczpospolitej" stenogramy rozmów lekarza z personelem wskazują, iż wiedział, że dokonał przedwcześnie przeszczepu, a zdecydował o odłączeniu pacjenta, żeby lekarze mogli iść do domu.

"PiS jest zakonserwowane"

- Zmiany w PiS-ie to tylko kosmetyka. I tak wszyscy wiemy, że rządzi jeden człowiek - Jarosław Kaczyński - i to się nie zmienia - tak Julia Pitera z PO skomentowała w "Magazynie 24 godziny" zmiany we władzach PiS. Kontratakował Joachim Brudziński z PiS-u.

"Budryk": Koniec protestu pod ziemią

Trzej górnicy, którzy od nocy z czwartku na piątek protestowali pod ziemią w kopalni "Budryk", wyjechali na powierzchnię - poinformowali w sobotę przedstawiciele komitetu protestacyjnego. Zaznaczyli jednak, że trwający już blisko miesiąc, strajk będzie kontynuowany.

Lubuskie: śmierć pod lodem

Na jeziorze Wielgie w Dobiegniewie (Lubuskie) pod dwoma chłopcami zarwał się lód. Strażacy wyciągnęli dzieci z wody ale mimo reanimacji nie udało się ich uratować

"PiS staje się partią centroprawicową i rusza po władzę"

PiS ma nowe władze. Niespodzianek nie było - wiceprezesami zostali rekomendowani przez Jarosława Kaczyńskiego Zbigniew Ziobro, Marek Kuchciński i Aleksandra Natalli-Świat. Nowy sekretarz generalny to Jarosław Zieliński. Ludwik Dorn - zawieszony były wiceprezes - na Radzie się nie pojawił.

Zabójcza prędkość przyczyną wypadku

Jedna osoba zginęła, a trzy inne - w tym dwoje małych dzieci - zostały ranne w wypadku, do którego doszło przed południem w Mysłowicach. Droga S1 w kierunku Warszawy została całkowicie zablokowana. Ruch w kierunku Tychów i Cieszyna odbywa się bez przeszkód.

Gdańsk pamięta o Heweliuszu

15 lat po zatonięciu promu Jan Heweliusz, gdańszczanie nie zapominają o ofiarach. W sobotę po południu setki mieszkańców miasta wzięły udział w uroczystej mszy oraz złożyli kwiaty przed pomnikiem "tych, którzy nie wrócili z morza".

Od 16 stycznia zamknięte przychodnie?

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim od 16 stycznia nie będą przyjmowali pacjentów w przychodniach - zdecydowało prezydium PZ. Tym razem powodem nie są nie tylko pieniądze, ale też spór o programy komputerowe.

Śmiertelny wypadek w kopalni miedzi Polkowice

W kopalni Polkowice-Sieroszowice w woj. dolnośląskim maszynista jeżdżącej pod ziemią lokomotywy znalazł ciało innego górnika. Mężczyzna, którego znaleziono w chodniku 740 pod ziemią, miał obrażenia głowy. Przyczyny jego śmierci są ustalane.

Lekarze chcą podniesienia składki, minister nie

Lekarze przekonywali minister Ewę Kopacz, że nie uda się przeprowadzić reformy w służbie zdrowia bez podniesienia składki na powszechne ubezpieczenie zdrowotne i większych nakładów z budżetu państwa. - Nie ma zgody na dolewanie pieniędzy do nieszczelnego systemu - odpowiadała minister zdrowia.

Obradują władze PiS

Niespodzianki nie było. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Jarosław Kaczyński zarekomendował na wiceszefów PiS Zbigniewa Ziobro, Marka Kuchcińskiego i Aleksandrę Natalli-Świat. Obradująca Rada Polityczna PiS wyznaczy też nowego sekretarza generalnego i czterech członków Komitetu Politycznego.

"Wszyscy powinni kochać prezesa PiS"

- Trzeba przede wszystkim utrzymać te 5,2 mln Polaków, które na nas zagłosowały. Nie należy zbyt pospiesznie umizgiwać się do elektoratu PO, ale musimy dać z siebie coś ekstra, by przekonać młodzież – radził w TVN24 swojej partii Jacek Kurski przed posiedzeniem Rady Politycznej PiS.

Bez płacenia u lekarza. Na razie...

- Nie ma planów wprowadzenia współpłacenia za opiekę medyczną - mówi szef doradców premiera Michał Boni. Nie wykluczył jednak takiej możliwości w przyszłości.

Pierwszy dzień zimowych ferii

Rozpoczęła się zimowa laba w polskich szkołach.... Od dziś uczniowie mają zimowe ferie. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach potrwa do 24 lutego. Ale nie wszędzie...

USA: protesty przeciwko Guantanamo

Protesty w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wyszli na ulice w szóstą rocznicę zorganizowania więzienia w amerykańskiej bazie wojskowej Guantanamo na Kubie.

"Sprawa dr G. wykorzystana politycznie"

- Od początku byłem przekonany, że cała sprawa została wykorzystana przez polityków. Jeden chciał się odegrać za ojca, drugi chciał pokazać zasadność powołania CBA, trzeci miał dużo osobistej niechęci do Mirosława Garlickiego – mówi „Gazecie Wyborczej” były dyrektor szpitala MSWiA Marek Durlik.

Polska stawia warunki ws. tarczy

Instalacja tarczy antyrakietowej w Polsce wymaga dodatkowych zabezpieczeń dla przestrzeni powietrznej. - To inwestycja liczona w miliardach złotych, na którą nas nie stać - przekonywał w wywiadzie dla "Dziennika" Bogdan Klich.

Lis w TVP - alibi dla Urbańskiego?

Tomasz Lis zarobi w TVP co miesiąc 146 tysięcy złotych - informuje "Dziennik". "Andrzej Urbański naszymi pieniędzmi próbuje sfinansować swoje przetrwanie" - stwierdza w komentarzu redaktor naczelny gazety Robert Krasowski.

Rozwodzi się już co trzecie małżeństwo

Rozwodzi się co trzecie polskie małżeństwo. Z badań przeprowadzonych dla dziennika „Polska” wynika, że zjawisko to jest akceptowane przez ponad połowę Polaków. Rozwód przestał być życiową porażką, a stał się standardowym sposobem rozwiązywania małżeńskich problemów - ocenia gazeta.

Policjant nowym szefem CBA?

Kamiński to wojownik, a kierowana przez niego instytucja jest zdegenerowana - tak o CBA i jego szefie mówi w wywiadzie dla dziennika "Polska" Julia Pitera. Ma też propozycję kandydata na jego następcę - policjant, który "zna zasady funkcjonowania służb".

Na studniówkę do... pałacu!

Białe bluzki z kołnierzykami i skromne czarne spódnice zastąpiły wieczorowe kreacje za kilkaset złotych. No a w takiej sukni bawić wypada się tylko w ... pałacu. Gdyby nie słowa "Poloneza czas zacząć" i wiecznie żywy przebój "Już za rok matura" - dzisiejsze bale studniówkowe w niczym nie przypominałyby tych sprzed jeszcze 20 lat.

Dotacja dla o. Rydzyka - posada dla Szyszki

Były minister środowiska Jan Szyszko naciskał na przyznanie dotacji dla imperium ojca Rydzyka, bo miał w tym swój interes - donosi "Dziennik". Zdaniem gazety już przed odejściem rządu PiS, Szyszko wsparł nowy kierunek na uczelni szefa Radia Maryja, bo wiedział, że czeka tam na niego intratna posada.