Emerytury z drugiego filara wypłaci ZUS - donosi dziennika "Polska". Według minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak w przyszłości jedyną instytucją, która zajmie się wypłatami emerytur, będzie właśnie ZUS.

Lider lubelskiej Platformy Obywatelskiej, Janusz Palikot miesiącami nie odprowadzał obowiązkowych składek ubezpieczeniowych za pracowników - ujawnia "Rzeczpospolita". Jak wylicza, długi posła z tego tytułu przekraczają 11 tysięcy złotych.

Wtorek pod znakiem gazu od rosyjskiej mafii. Burza wybuchła po programie TVN "Superwizjer", którego reporterzy ustalili, że Polska - pośrednio - kupowała gaz ziemny od Siemiona Mogilewicza, "ojca chrzestnego" z Sołncewa. O tym, kto stoi za dostawami miał wiedzieć polski rząd.

Zniesienie embarga na polskie produkty to za mało. Nie chodzi o podpisanie dokumentu, a o widoczne rezultaty działań rosyjskich. Wtedy Polska cofnie polskie weto wobec rozmów o partnerstwie UE-Rosja - taki warunek w rozmowie z rosyjskimi dziennikarzami postawił Donald Tusk.

- Widzę ze strony niemieckiej próbę zrozumienia naszej wrażliwości - mówi Władysław Bartoszewski po rozmowach o "widocznym znaku" upamiętniającym wypędzenia. Prof. Bartoszewski wyrusza do Berlina, aby kontynuować dyskusję.

Jest pierwszy wyrok w sprawie sexafery w Samoobronie. Jacek P. - były asystent posła Stanisława Łyżwińskiego - został skazany za pomówienie w procesie który wytoczył mu radny Platformy Obywatelskiej Marek Celner.

- PiS nie przedłużał kontraktu na dostawę gazu, ale zawarł nową umowę z zupełnie innym podmiotem - zapewniał Zbigniew Wassermann (PiS). Były koordynator ds. specsłużb przekonywał, że PGNiG zawarło nowy kontrakt na dostawy gazu nie z Eural Trans Gas, a z RosUkrEnergo.

- Ciężko się słucha pana Millera, który kwestionuje wiarygodność naszego materiału - oburzał się w "Magazynie 24" Przemysław Wojciechowski, reporter "Superwizjera". - Zakwestionować można wszystko, ale raport NIK wskazuje konkretne niedociągnięcia rządu Millera... I to są fakty - podkreślił.

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich potwierdza w TVN24, że polecił wykonanie kolejnych testów amunicji, z której strzelano w Nangar Khel w Afganistanie. Wtorkowa "Rzeczpospolita" spekulowała, że wadliwe pociski moździeżowe mogły być przyczyną śmierci cywilów zabitych przez polskich żołnierzy.

-Nie wiem kto dawał, kto brał - ja na pewno nie - przekonywał w Magazynie "24 godziny" Marek Siwiec, komentując materiał Superwizjera o kontrowersyjnej umowie z Euralem. Dodał, że informacje zawarte w reportażu to insynuacje, a BBN o niczym nie wiedział.

- Markowi Polowi należy się medal za renegocjację kontraktu na gaz z Rosją. Dzięki niemu nie płacimy więcej za gaz. A kontrakt z Euralem był mniej znaczący – stwierdził w magazynie „24 godziny” Leszek Miller. Były premier zapowiedział też, ze rozważa pozew przeciw dziennikarzom „Superwizjera” za „nierzetelny i niekompetentny” materiał.

- Ujawnienie aneksu do raportu o likwidacji WSI byłoby rzeczą szkodliwą, tak jak publikacja raportu. To byłby kolejny krok samobójczy - stwierdził w programie "Kropka nad i" Bogdan Klich. Szef MON uważa jednak, że aneks powinien być przesłany marszałkom Sejmu i Senatu.

Mała Maja z powodu złośliwego guza mózgu przeszła już kilka operacji i 21 chemoterapii. Jej rodzice znaleźli sposób na odreagowanie stresu związanego z chorobą córki - założyli bloga. Na oczach internautów walczyli z zabójczą chorobą. Wygrali - Maja pokonała raka.

- Nic nie wiem na temat mafijnych powiązań Eural Trans Gas – twierdzi Ryszard Kalisz (LiD). Także politycy PiS i PO deklarują niewiedzę. Tymczasem o tej sprawie gazety pisały już pięć lat temu. Była też przedmiotem obrad zamkniętego posiedzenia Sejmu w listopadzie 2003 roku.

- Przedłużyliśmy umowę na dostawy, bo nie mieliśmy alternatywy, która pokryłaby zapotrzebowanie kraju na gaz - odpowiada Platformie PiS. - Gratuluję panu Chlebowskiemu znalezienia szybko innego wyjścia z problemu gazowego, nich on dzisiaj tę umowę rozwiąże i zawiąże np. z Norwegami – śmieje się Zbigniew Wassermann.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ponownie skieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o sprawdzenia zgodności z konstytucją weksli Samoobrony. Przed wyborami parlamentarnymi w 2005 roku kandydaci Samoobrony zobowiązali się pod kara pieniężną, że nie wystąpią z sejmowego klubu tej partii.

Wygląda na to, że został napisany tajny donos, bo "notatka" Julii Pitery o CBA to ani raport, ani dokument - przekonują posłowie PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego chce, by premier Donald Tusk ujawnił treść pisma, na podstawie którego "szefa CBA Mariusza Kamińskiego skazano w oczach opinii publicznej".

Unieruchomiona przez złamaną nogę kobieta kilka dni czekała w swoim mieszkaniu na pomoc. Nie mogła zadzwonić po karetkę, bo nie miała telefonu. W oknie wywiesiła białą kartkę z napisem S.O.S. oraz białe prześcieradło. Znaki zauważyli dopiero policjanci patrolujący okolicę.