400 tysięcy złotych okupu żądali porywacze gimnazjalisty z Bolesławca. Wyprowadzili chłopca ze szkoły, twierdząc, że zawiozą go na miejsce wypadku, któremu uległ jego ojciec. Szczęśliwie 14-latkowi udało się uwolnić i uciec porywaczom.

Artyści z Teatru Ósmego Dnia, w geście solidarności z Adamem Michnikiem nie zaproszonym na uroczystości rocznicowe Marca '68, rezygnują z odznaczeń od prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymanych w grudniu 2007 r. Tymczasem "Fakty" TVN ujawniły, że jedno z zaproszeń otrzymała nieżyjąca od 15 lat osoba.

Polacy chcą, aby polityka wobec USA była twarda - wynika z sondażu wykonanego dla "Rzeczpospolitej". Przed wizytą premiera w Waszyngtonie prasa sumuje dotychczasowy stan stosunków polsko-amerykańskich.

W Lublinie zapadły wyroki na sprawców wybuchu bomby w siedzibie warszawskiej firmy Kolmex. Do zdarzenia doszło w 2004 roku. Tłem zamachów były przestępcze rozliczenia związane z handlem długami PKP.

Roman Giertych uważa, że gdyby Marek Dochnal chciał zaskoczyć jakimiś rewolucyjnymi informacjami, już by to zrobił. Gość Bogdana Rymanowskiego w "Magazynie 24 Godziny" nie wykluczył jednak, że Dochnal takie informacje posiada. Były poseł pytany o swe zarobki stwierdził, że zarabia więcej niż Sejmie.

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o nieprawidłowowym postępowaniu z dokumentami w gabinecie politycznym Zbigniewa Ziobry, gdy był on ministrem sprawiedliwości. Tymczasem ABW sprawdzi laptop byłego ministra sprawiedliwości.

Czy bulterier PiS zmienił się w króliczka, za co należy kochać Jarosława Kaczyńskiego i PiS oraz dlaczego PO wyrywa zdrowy ząb TVP – o tym w "Piaskiem po oczach" opowiadał Jacek Kurski, poseł Prawa i Sprawidliwości

Czy PO uda się przeforsować nową ustawę medialną? LiD nie mówi nie. – Nie wyobrażam sobie, żebyśmy z PiS weszli w jakiś targ. Tylko niech PO się zdecyduje, bo na razie we wtorek jest abonament, a w środę już nie – stwierdził w "Magazynie 24 godziny" poseł LiD Jerzy Wenderlich.

Po trzech tygodniach biologiczna matka Jasia zmienia zdanie i chce dziecko zatrzymać. - Jak widzę w telewizji zdjęcia, to upewniam się, że źle zrobiłam, że go oddałam - wyznaje. Ale dodaje: - Stworzę mu dom, ale muszę mieć warunki, pieniądze.

W klasztorze Benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu Platforma zorganizowała "dni skupienia" dla parlamentarzystów. Zapowiedziało się ok. 100 posłów, senatorów i europosłów.

Za czasów Antoniego Macierewicza oficerem kontrwywiadu można było zostać po półtoramiesięcznym szkoleniu - wynika z dokumentów, do których dotarł reporter programu "Teraz My" TVN. Były szef SKW wszystkiemu zaprzeczał, ale na decyzji o szkoleniu widnieje jego podpis.

- Nominując Elżbietę Radziszewską na stanowisko pełnomocnika ds. równego statusu, PO spłaca dług wobec środowisk feministycznych – uważa Elżbieta Jakubiak (PiS). – Dobrze, nie Nelly Rokita będzie teraz twarzą tematyki kobiecej – odpowiedział jej w "Magazynie 24 godziny" Janusz Palikot (PO).

Na wizytę do USA Donald Tusk nie poleci samolotem rządowym, a zwykłym rejsowym - tak podobno ma być taniej. Szkoda tylko, że za te oszczędności zapłacimy więcej niż gdyby premier do USA wybrał się maszyną rządową - informuje "Wprost".

- Bardzo bym chciała, żeby prezydent 40 milionowego narodu spotkał się i rozmawiał o przyszłości Polski z redaktorem największej w Polsce gazety - mówi minister w Kancelarii Prezydenta Ewa Junczyk-Ziomecka. Nie chciała jednak odpowiedzieć, dlaczego podczas odznaczania bohaterów Marca, w Pałacu Prezydenckim nie było Adama Michnika.

- Prezydent powinien przejść z Adamem Michnikiem do porządku dziennego. Zaprosić go do pałacu i udekorować - mówił w "Magazynie 24 Godziny" publicysta Ryszard Bugaj.

Kolejna z pokrzywdzonych kobiet w seksaferze jaka wybuchła wokół prezydenta Olsztyna, Czesława Małkowskiego, przerywa milczenie. W relacji dla programu "Prosto z Polski" opowiada o trudnych rozmowach, jakie - jej zdaniem - musiała przeprowadzać ze swoim przełożonym.

Na czele zespołu fachowców ds. bezpieczeństwa energetycznego stanął premier Donald Tusk. W jego skład weszli, oprócz premiera, także ministrowie: gospodarki, finansów, infrastruktury, MSWiA i spraw zagranicznych. Decyzję premiera chwali nawet opozycja. - Im wyżej jest ukonstytuowany zespół ds. bezpieczeństwa energetycznego tym lepiej - zauważył Piotr Woźniak, były minister gospodarki.

Szczęście rodzinne to dla Polaków najważniesza wartość. Marzymy o małżeństwie i dzieciach (najchętniej dwójce), a życie w pojedynkę odpowiada zdecydowanej mniejszości - wynika z sondażu CBOS.

Naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie policjantów, to zarzuty które może usłyszeć krewki mieszkaniec Hrubieszowa. Funkcjonariuszy, którzy mieli go zawieźć na 11 dni do więzienia, przywitał z paralizatorem w ręku.