Czy Ziobro manipulował?

Rozmowa Zbigniewa Ziobro z Andrzejem Lepperem została nagrana na inny nośnik, niż dyktafon zaprezentowany przez ministra sprawiedliwości na konferencji prasowej - twierdzi "Newsweek".

Ostróda: trzy osoby zginęły w wypadku

Trzy osoby zginęły w wypadku, jaki wydarzył się w sobotę w Ostródzie na drodze krajowej nr 7 Gdańsk - Warszawa. Trasa jeszcze przez jakiś czas będzie nieprzejezdna.

Prezydent ubezpieczy cały BOR

Będzie możliwość zbiorowego ubezpieczania funkcjonariuszy przez Biuro Ochrony Rządu - zapowiedział szef MSWiA Władysław Stasiak. Dodał, że stosowną nowelizację ustawy przedłoży prezydent.

Gessler zniknie z warszawskiej starówki

Koniec jednego z najsłynniejszych lokali w stolicy. Do restauracji Adama Gesslera na Rynku Starego Miasta w asyście policjantów wkroczył komornik. Gessler, który był największym dłużnikiem miasta, przez lata uchylał się od uregulowania należności.

Miller: debata z Giertychem będzie pikantna

Wyborcy chcą poznać różnicę między lewicą i prawicą. Dlatego debata z Romanem Giertychem będzie ostra w treści i pikantna - powiedział Leszek Miller o swoim starciu z liderem LPR.

Pożegnanie oficera BOR

W Zamościu odbył się pogrzeb funkcjonariusza BOR Bartosza Orzechowskiego, który zginął w środę w Bagdadzie, chroniąc polskiego ambasadora. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Lech Kaczyński i p.o. szefa BBN gen. Roman Polko.

Kornatowski bez kaucji

Nie musi wpłacać kaucji i może wyjechać za granicę. Prokuratura zrezygnowała z dotychczasowych środków zapobiegawczych wobec byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego - dowiedziała się TVN24.

Tusk: polskie drogi pełne krzyży

Donald Tusk kontynuuje kampanię PO dotyczącą polskich dróg. Na konwencji Platformy w Poznaniu grzmiał: - Typowa polska droga jest naznaczona co kilka kilometrów krzyżami, a jazda po niej przypomina rosyjską ruletkę!

Kwaśniewski i Miller przed Trybunał Stanu

Roman Giertych chce postawić przed Trybunałem Stanu byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego premiera Leszka Millera. Domaga się, by odpowiadali za wysłanie polskich żołnierzy do Iraku - według niego - bez zgody Sejmu i mandatu ONZ.

Debata Tusk - Kwaśniewski dopiero za tydzień

Według Aleksandra Kwaśniewskiego, jego debata z szefem PO Donaldem Tuskiem odbędzie się prawdopodobnie w przyszłą niedzielę lub poniedziałek. - Decyzja jeszcze nie zapadła. Nie musimy napinać się, co do terminu debaty - uspokaja Sławomir Nowak ze sztabu wyborczego PO.

Popiera Gowina, chce współpracować z PiS

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz zapewnia, że chce współpracować z PiS i po raz kolejny nie odpowiada na pytanie czy wystąpił z partii. Na wspólnej konferencji z Jarosławem Gowinem z PO podkreśla: - Platforma i PiS mają programy, które się uzupełniają.

PO zostaje w tyle

PiS oddaliło się od PO o dziewięć punktów procentowych - wynika z najnowszego sondażu "Pentora" przeprowadzonego na zlecenie tygodnika "Wprost".

10 minut na przebaczenie PO

- W ciągu 10 minut możemy zapomnieć o tym, co nas dzieliło - powiedział w Poranku TVN24 Paweł Zalewski z PiS. Tym samym zasugerował, że powyborczy sojusz PO-PiS nadal jest możliwy.

Szpital w Mielcu działa już normalnie

Od soboty na nowo pracują niemal wszystkie wygaszone wcześniej oddziały szpitala powiatowego w Mielcu (Podkarpackie). W poniedziałek do pracy wrócą jeszcze dermatolodzy.

Nie zabierze babci dowodu

Autor żartu "Zabierz babci dowód na wybory" wycofuje się ze swego pomysłu i deklaruje, że 21 października zawiezie swoją babcię na głosowanie - dowiedziało się "Życie Warszawy".

ZUS ogranicza CBA wgląd w dane

CBA będzie musiało występować o każdorazowe wejście do systemu informatycznego ZUS - zapowiada prezes ZUS Paweł Wypych w "Gazecie Wyborczej". Gazeta doniosła w tym tygodniu, że CBA będzie miała bezpośredni dostęp do informacji, jakie ZUS gromadzi o 25 milionach Polaków.

Startuje Owsiak TV

Dziś rusza OTV - kanał telewizyjny przygotowany przez Jurka Owsiaka - szefa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kanał będzie pokazywał głównie koncerty, wywiady z muzykami, relacje z podróży, ale i uczył jak udzielać pierwszej pomocy.

Tajna broń LiD?

Jolanta i Aleksandra Kwaśniewska mają pomóc LiD w osiągnięciu dobrego wyniku wyborczego - pisze Dziennik.pl. Spot wyborczy z żoną byłego prezydenta podobno już jest gotowy, a sztabowcy przekonują do udziału w kampanii także jego córkę.

"Czy odszedłem z PiS? A co Pan by zrobił, Panie Morozowski..."

- Na tematy partyjne będę się wypowiadał po wyborach – uśmiecha się Kazimierz Marcinkiewicz zapytany przez Andrzeja Morozowskiego, czy już odszedł PiS. Gdy dziennikarz ponawia pytanie, były premier buduje dla redaktora Morozowskiego analogię i pyta zagadkowo: Co Pan by zrobił na moim miejscu?

Paweł Zalewski znów jest wiceprezesem PiS

PiS przywraca do łask. Partia umorzyła postępowanie dyscyplinarne wobec Pawła Zalewskiego, a on sam powrócił na stanowisko wiceprezesa PiS - poinformował rzecznik dyscyplinarny partii Karol Karski. Wkrótce ma zostać umorzone także postępowanie wobec posła Jacka Kurskiego

Archiwum Hanki Ordonówny

57 lat po śmierci Hanki Ordonówny pan Janusz z Sosnowca odnalazł w swoim mieszkaniu osobiste archiwum przedwojennej gwiazdy. Dotychczas nikt nie widział o jego istnieniu.

Borysiuk: TVP jest stronnicza, pokazuje głównie PiS

- PiS ma w TVP więcej czasu niż pozostałe partie opozycyjne razem wzięte. W ciągu ostatnich 15 lat media publiczne nie były tak stronnicze – mówi portalowi tvn24.pl Tomasz Borysiuk z KRRiTV. – PiS tworzy rząd, to naturalne, że pojawia się częściej – ripostuje rzeczniczka TVP.

Prezydent podpisał waloryzację rent i emerytur

Prezydent podpisał ustawę przywracającą coroczną waloryzację rent i emerytur, a także ustawę wydłużającą obowiązywanie przepisów dotyczących przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.